Trener Raubo mocno na temat kolejnego starcia Szpilki!

Zbigniew Raubo jest uznanym trenerem boksu w Polsce. Co więcej, był przez długie lata trenerem Artura Szpilki. W dzisiejszym wywiadzie oddał ważny głos na temat starcia Szpilki z Wrzoskiem, do którego dojdzie już w styczniu, 2023 roku. Jak wypowiedział się trener na temat tego starcia? Sprawdźcie sami!

KSW kilka dni temu potwierdziło hitowe starcie, które będzie miało miejsce już w styczniu, 2023 roku. Weźmie w nim udział Artur Szpilka i Arkadiusz Wrzosek. Dla Wrzoska będzie to drugie starcie. W pierwszym pojedynku MMA pokazał się z bardzo dobrej strony z Tomaszem Sarrarą, z którym poradził sobie w fenomenalny sposób, pomimo wysokiej poprzeczki, którą na pojedynek nałożył Tomasz Sarrara.

Z kolei Artur Szpilka jest po bardzo prostej walce, która miała miejsce na High League 4, podczas walki z Denisem Załęckim. Walka boksera trwała krótki czas, natomiast Artur z całego pojedynku wyszedł bez żadnego szwanku.

Warto jednak zaznaczyć, że na KSW pojedynek obu panów będzie mieszał dwa style. Szpilka jest byłym bokserem, natomiast Wrzosek to były kickboxer, który przyzwyczajony jest do mocnych uderzeń nogami. Co prawda na KSW 78 nadal będziemy oglądać dwóch stójkowiczów, niemniej jednak jest dość pewne, że jeden z nich będzie szukał obalenia.

Nie od dziś wiadomo, że trener Raubo „widzi” więcej w walkach, niż typowy fan sportów uderzanych. Dlatego nie dał on żadnych szans Szpilce w tym starciu, oraz porównał to zestawienie do walki pomiędzy Marcinem Parchetą a Rafałem Jackiewiczem. W tym wypadku również było podobnie, ponieważ Marcin był kicboxerem, natomiast Rafał bokserem. Walka zakończyła się w bardzo zły sposób dla Jackiewicza:

Czytaj również:  De Fries komentuje starcie Pudziana z Mamedem