Arkadiusz Wrzosek vs Tomasz Sarara na KSW 73

Ozdobą KSW 73 będzie pojedynek dwóch wielce utytułowanych kickboxerów: Arkadiusza Wrzoska oraz tomasz sarara mma. Ten pierwszy zadebiutuje w nowej dla siebie formule, podczas gdy Sarara będzie miał okazję po raz drugi przetestować swoje możliwości we wszechstylowej walce wręcz. Sarara wniesie zatem większe doświadczenie, podczas gdy atutem Wrzoska będą warunki fizyczne. Kto będzie faworytem tego pojedynku na kartach KSW 73?

Arkadiusz Wrzosek dołącza do obsady KSW

Arkadiusz Wrzosek to zawodnik, którego nie trzeba szerzej przedstawiać osobom interesującym się sportami walki. To utytułowany kickbokser i mistrz organizacji FEN w wadze +95kg, a także amatorski mistrz świata K-1 Global z 2016 roku. Wrzosek zdobywał również medale mistrzostw Polski w Muay Thai i Sandzie. Mamy zatem do czynienia z bardzo wszechstronnym zawodnikiem dysponującym szerokim wachlarzem uderzeń i kopnięć. W profesjonalnej karierze kickboksera stoczył 20 pojedynków, z czego 14 wygrał, 5 przegrał i 1 zremisował.

Teraz Arkadiusz Wrzosek będzie mógł sprawdzić się w nowej dla siebie formule, czyli MMA. 30-letni zawodnik pochodzący z Pruszkowa dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi i może stworzyć w oktagonie niezłe show, co doceniają włodarze największej w Polsce federacji MMA. Wrzosek zostanie jednak rzucony na głęboką wodę, ponieważ w swojej debiutanckiej walce zmierzy się z innym wybitnym kickbokserem, Tomaszem Sararą, który ma już pierwsze doświadczenia w MMA. Co więcej, walka Wrzosek – Sarara będzie walką wieczoru na KSW 73.

Tomasz Sarara wraca do oktagonu po ponad rocznej przerwie

Sarara to wybitny kickbokser, który stoczył aż 48 zawodowych pojedynków, z czego wygrał 41. To wielokrotny mistrz Polski, mistrz świata WKN w wadze superciężkiej, czterokrotny zwycięzca K-1 World GP Ernesto Hoost. Podobnie jak Wrzosek, Sarara posiada w swojej kolekcji tytuł mistrzowski w organizacji FEN. Tomasz Sarara MMA rozpoczął swoją przygodę w 2021 roku. 17 lipca w ramach KSW 62 zmierzył się z chorwackim zawodnikiem, Filipem Bradaricem. Po bardzo emocjonującej walce, Sarara wygrał pojedynek przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie.

Czytaj również:  PRIME MMA nałoży ogromną karę na Normana Parke!

Heroiczna postawa Sarary w walce z Bradaricem została okupiona kontuzją oka. Zawodnik przyjął dużo ciosów i było pewne, że jego odpoczynek po walce potrwa przynajmniej kilka miesięcy. Finalnie, Sarara wróci do oktagonu po ponad rocznej przerwie, aby sprawdzić umiejętności innego kickboksera, Arkadiusza Wrzoska. Biorąc pod uwagę duże doświadczenie obu panów w kickboxingu oraz fakt, że obaj mieli okazję walczyć dla FEN, aż dziw bierze, że nigdy wcześniej nie spotkali się przeciwko sobie. Pojedynek Arkadiusz Wrzosek – Tomasz Sarara MMA zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Wrzosek vs tomasz sarara mma – analiza przed walką

Tomasz Sarara na pewno dysponuje dużo większym doświadczeniem. W kickboxingu stoczył ponad dwa razy więcej pojedynków i gdyby to w tej formule mieli się mierzyć obaj zawodnicy, pewnie zdecydowana większość typerów obstawiłaby, że walkę wygra Tomasz Sarara MMA. Jednak w mieszanych sztukach walki obaj zawodnicy to dopiero żółtodzioby, choć oczywiście Sarara ma już za sobą jeden pojedynek i do tego wygrany. Na pewno jest to jeden z kluczowych atutów, które przemawiają na korzyść 37-letniego zawodnika z Krakowa.

Na korzyść Arkadiusza Wrzoska przemawiają jednak warunki fizyczne. Jest on o ponad 10 cm wyższy od Sarary, a ponadto dysponuje większym zasięgiem ramion. Można także zakładać, że wniesie do oktagonu kilka kilogramów więcej. Atutem Wrzoska jest także wiek – jest on o 7 lat młodszy od swojego rywala. Zapowiada się zatem bardzo wyrównany pojedynek, w którym ciężko jest wytypować wyraźnego faworyta. W opinii bukmacherów faworytem powinien być młodszy i większy Wrzosek, ale z całą pewnością wielu typerów obstawi zwycięstwo Sarary. Biorąc pod uwagę ogromne umiejętności stójkowe obu panów, bardzo prawdopodobne wydaje się zakończenie walki przed czasem.

Kiedy pojedynek Wrzosek vs tomasz sarara mma?

Pojedynek Arkadiusz Wrzosek vs Tomasz Sarara będzie główną atrakcją wieczoru na KSW 73. Gala odbędzie się 20 sierpnia w Warszawie. Pojedynek dwóch legend polskiego kickboxingu już teraz przyciąga duże zainteresowanie fanów. Faworytem w oktagonie wydaje się młodszy Wrzosek, ale bardziej doświadczony Tomasz Sarara MMA na pewno może tu sprawić niespodziankę. Jedno jest pewne – w oktagonie nie zabraknie mocnych ciosów i widowiskowych akcji, a pojedynek może rozstrzygnąć jedno, celnie mierzone uderzenie, które może być wyprowadzone z obu stron.

Czytaj również:  Don Kasjo nadal myśli o walce ze Szpilką. Myśli nawet o dacie takiego pojedynku!

KSW 73 będzie można oglądać na platformie Viaplay, a także w Polsat Box. Trzeba przyznać, że takie zestawienie walki wieczoru jest bardzo nietypowe, biorąc pod uwagę, że zmierzy się w nim debiutant z zawodnikiem, który ma na koncie jedno zwycięstwo. Jeśli jednak spojrzymy na zasługi obu tych zawodników w kickboxingu, uhonorowanie ich walką wieczoru jest w pełni zrozumiałe. Arkadiusz Wrzosek – Tomasz Sarara MMA to długo wyczekiwany pojedynek, na który już teraz ostrzą sobie apetyty prawdziwi fascynacji sportów walki.