Tomasz Jakubiec – kariera i profil zawodnika!

Tomasz Jakubiec

Tomasz Jakubiec urodził się 25 sierpnia 1990 roku w Katowicach. To polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi średniej. Swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki zaczął już wiele lat temu i do tej pory wziął udział w kilkunastu starciach dla różnych organizacji. Na jego koncie pojawiają się występy dla Profesjonalnej Ligi MMA (PLMMA), Xplode MMA, Xcage, Spartan Fight, czy dla Armia Fight Night. Aktualnie jest związany z jedną z największych organizacji w Polsce – Konfrontacją Sztuk Walki (KSW). 

Tomasz Jakubiec – kariera MMA

Pierwsza zawodowa walka z udziałem Tomasza Jakubca odbyła się 23 listopada 2013 roku podczas PPMMA 25 w Chełmie. Wówczas Jakubiec zmierzył się z Lambertem Akhiadovem, którego pokonał przez nokaut techniczny w piątej minucie rundy pierwszej. Druga zawodowa walka już nie była tak udana, ponieważ 15 marca 2014 roku podczas PLMMA 29: Extra – Legionowo został znokautowany przez Pawła Kieleka w niecałą minutę rundy pierwszej. 31 maja 2014 roku mogliśmy oglądać jego występ podczas FFKDA / ISBC – International Shidokan Gala 4.

Na tej gali zmierzył się z Yassinem Najidem, którego pokonał decyzją sędziów. 24 października 2014 roku miał zmierzyć się z Łukaszem Koperą na PLMMA 41: Extra – Legionowo, ale walka została odwołana. Następna walka z jego udziałem odbyła się 8 listopada 2014 roku. Podczas Xplode Fight Series – Wasteland stanął w oktagonie z Deondre Gibbsem. Trzeba przyznać, że Jakubiec dał bardzo dobry występ, ponieważ pokonał rywala w dwudziestej dziewiątej sekundzie rundy pierwszej przez techniczny nokaut.

20 lutego 2015 roku Tomasz Jakubiec miał wziąć udział w walce przeciwko Marcinowi Mencelowi na PLMMA 48: Extra – Opole. Jednak do niej nie doszło przez przetasowania w karcie z powodu kwalifikacji IMMAF. Walka, którą Jakubiec miał odbyć 14 marca 2015 roku ze Sławomirem Turzem także została odwołana, ponieważ ten doznał kontuzji nogi. Ostatecznie na Gali Sportów Walki 6 zmierzył się z Emile Trelą, którego poddał w pierwszej rundzie. 10 maja 2015 roku Tomasz Jakubiec zmierzył się z polskim zawodnikiem, Marcinem Kłopotowskim. Swojego rywala pokonał na BoW (SL) – Battle of Warriors przez techniczny nokaut w drugiej odsłonie spotkania.

Czytaj również:  Bartłomiej Gładkowicz - kariera i profil zawodnika!

5 września 2015 roku Jakubiec wziął udział w gali XCage 8: Fijałka vs. Darpinyan II. Jego przeciwnikiem był Peter Queally, który okazał się bardzo silnym przeciwnikiem. Walka była dość wyrównana i trwała trzy rundy, a o zwycięstwie zdecydowali sędziowie. Orzekli je na korzyść Queally’ego, przez co Polak odnotował drugą zawodową porażkę w swojej karierze. 12 maja 2016 roku Tomasz Jakubiec wystąpił na Spartan Fight 2 – Browarski vs. Polejay.

W starciu z Rafałem Lassotą dał z siebie wszystko, ale ten zawodnik także pokazał dobry poziom walki. Po trzech rundach decyzją sędziów zwyciężył Jakubiec. 8 października 2016 roku po raz kolejny Tomasz Jakubiec wziął udział w walkach organizowanych przez Spartan Fight. Dokładniej mówiąc na Spartan Fight 5 – Browarski vs. Conti decyzją sędziów pokonał polskiego zawodnika, Kamila Roszaka. 1 kwietnia 2017 roku mogliśmy oglądać jego dobry występ podczas Spartan Fight 7 – Browarski vs. Siwy.

Po dość wyrównanej walce z Marcinek Mazurkiem wygrał przez decyzje. 23 września 2017 roku Jakubiec miał stanąć do walki z Łukaszem Witosem na Spartan Fight 8. Do tego starcia jednak nie doszło, ponieważ Jakubiec naderwał mięsień i miał uraz żebra. Dlatego jego kolejna walka odbyła się 24 listopada 2018 roku. Wówczas Tomasz Jakubiec zmierzył się Ioannisem Palaiologosem na AFN 4 – Armia Fight Night.

Znów czekało go nie lada wyzwanie, ponieważ przeciwnik walczył naprawdę dobrze i wytrwali do trzeciej rundy. Decyzją sędziów to starcie wygrał jednak Polak. 14 czerwca 2019 roku odbyła się jedna z ważniejszych walk w karierze Tomasza, ponieważ przyszło mu walczyć o mistrzostwo AFN z Robertem Turnquestem. Na Armia Fight Night 6 okazał się jednak lepszy od rywala, ponieważ znokautował go technicznie i zdobył mistrzowski pas.

W 2020 roku Tomaszem Jakubcem zainteresowało się KSW. Pierwszą walkę dla tej organizacji stoczył już 11 lipca 2020 roku, a jego rywalem był Andrzej Grzebyk. Niestety zaliczył porażkę, ponieważ został znokautowany w piętnastej sekundzie rundy drugiej. Drugą walkę dla polskiego giganta stoczył na KSW 68: Parnasse vs. Rutkowski, gdzie poniósł porażkę w walce z Damianem Janikowskim.

Czytaj również:  Raul Tutarauli – całościowy opis zawodnika

Tomasz Jakubiec – osiągnięcia

Niewątpliwie największym sukcesem Tomasza Jakubca jest mistrzostwo AFN w wadze półśredniej, które wywalczył w 2019 roku. Poza tym Tomasz Jakubiec zajmuje 37 miejsce w rankingu 228 aktywnych zawodników Poland Pro Middleweights oraz 35 w wadze półśredniej.

Tomasz Jakubiec – bilans walk zawodowych

Tomasz Jakubiec ma za sobą piętnaście walk zawodowych w MMA. Jedenaście starć udało mu się zwyciężyć, z czego aż sześć razy wygrał przez decyzje. Cztery razy wygrał przez nokauty i raz przez poddanie. Na jego koncie są też cztery porażki, z czego trzy przez nokauty i jedna przez decyzje.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 25 sierpnia 1990 rok, Katowice

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 185 cm

Masa ciała: 77.11 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2013 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: średnia

Klub: Bastion Tychy / Silesian Cage Club