Tomáš Možný – Słowacki zawodnik MMA!

Tomáš Možný

Tomáš Možný urodził się 26 kwietnia 1991 roku w Koszycach. To słowacki kickbokser, który występuje w kategorii ciężkiej dla organizacji Glory. Ma za sobą wiele dobrych walk zawodowych oraz pewne sukcesy na koncie. Tomáš Možný próbował swoich sił także w mieszanych sztukach walki. Jednak jak do tej pory udało mu się stoczyć zaledwie trzy pojedynki, z czego odstęp między pierwszą a drugą walką wynosi aż jedenaście lat. Czy w MMA odnotuje podobny sukces, jak w kick-boxingu? O tym pewnie się przekonamy się wkrótce, więc nie pozostaje nam nic innego jak obserwować dalsze losy Tomáša.

Tomáš Možný – kariera w kick-boxingu

Pierwszą zawodową walkę w kick-boxingu Možný stoczył 2 września 2012 roku podczas K-1 Rules: Sarajevo Fight Night 3. Nie był to jednak dobry debiut, ponieważ został pokonany przez Dževada Poturaka w trzeciej rundzie przez decyzję. Jego kolejny występ także nie był zbyt dobry, ponieważ odnotował porażkę na Nitrianska noc bojovníkov 2012. Dopiero trzecia zawodowa walka zakończyła się po jego myśli, gdyż w styczniu 2014 roku wygrał na East Pro Fight 3 z Davidem Morą. Później znów pojawiła się kolejna porażka, bo przegrał na Simply the Best 4 z Davidem Vinš. Na pewno w karierze Tomáša przełomowa była walka z 12 czerwca 2015 roku na NGP: Boxing Night 10, ponieważ pokonał Michała Wlazło i zdobył mistrzostwo NGP Openweight. Zaledwie kilka miesięcy później, bo już 3 października 2015 roku stanął do walki z Mathieu Kongolo. Walka była na tyle wyrównana, ze ostatecznie zakończyła się remisem. 16 października 2015 roku Možný przystąpił do walki z Arkadiuszem Wrzoskiem o obronę tytułu mistrzowskiego. Było to bardzo ciekawe starcie, które zakończyło się po pięciu rundach na korzyść Słowaka. W grudniu 2015 roku Možný wziął jeszcze udział w Diamonds Fight Night II, gdzie zmierzył się z Martinem Pacasem. Walka zakończyła się jego porażką przez decyzję sędziów po czterech rundach.

Czytaj również:  Piotr Pająk - wszystko na temat zawodnika!

W 2016 roku Možný zadebiutował dla organizacji Glory. Jego pierwszą walkę mogliśmy oglądać podczas Glory 29: Copenhagen, gdzie zmierzył się z Cihadem Kepenekem. Swojego rywala ostatecznie pokonał przez jednogłośną decyzję. Po swoim dobrym debiucie z Glory, Možný zmierzył się z Alenem Kapetanoviciem na Rebuy Stars Fight Night. Walka odbyła się 3 czerwca 2017 roku i wygrał ją przez jednogłośną decyzją. Następnie Možný zmierzył się z Danielem Samem w Fight Night Saint-Tropez 4 sierpnia 2017 roku, ale to starcie przegrał. Po kilku miesiącach przerwy Možný wrócił do Glory, by zmierzyć się z Danielem Škvorem 3 marca 2018 roku na Glory 51: Rotterdam. Walkę wygrał przez jednogłośną decyzje. W jego karierze przyszły później gorsze momenty, ponieważ od walki z Tomaszem Sararą w maju 2018 roku odnotował kilka porażek na swoim koncie. Dobrą walkę mogliśmy zobaczyć dopiero 12 marca 2022 roku, ponieważ pokonał Michala Reissingera na RFA: Warm Up.

Tomáš Možný – kariera MMA

Tomáš zadebiutował w mieszanych sztukach walki w 2011 roku. Dokładniej mówiąc wystąpił na gali NoF 2 – Laincz vs. Jakopic i wówczas zmierzył się z Hubertem Lechem. Jego debiut nie był zbyt dobry, ponieważ ostatecznie przegrał już w pierwszej rundzie. Kolejna walka w MMA miała miejsce po wielu latach przerwy, bo aż 8 października 2022 roku. Možný zmierzył się z Kamilem Mindą na RFA 4. Ta walka skończyła się po jego myśli, ponieważ ostatecznie pokonał swojego rywala w drugiej rundzie. W 2023 roku Tomáš Možný zadebiutował dla jedne z największych organizacji – Konfrontacji Sztuk Walki. Jego pierwsza walka odbyła się na KSW 79: De Fries vs. Duffee 2, a jego rywalem był Arkadiusz Wrzosek. Trzeba przyznać, że była to bardzo dobra i wyrównana walka, która ostatecznie skończyła się wygraną Wrzoska przez jednomyślną decyzję.

Czytaj również:  Alan Kwieciński - uznany zawodnik freakowy!

Osiągnięcia

Pierwszy sukces na koncie Tomáša pojawił się w 12 czerwca 2015 roku i wówczas zdobył tytuł mistrzowski NGP Openweight. Zaledwie kilka miesięcy później, bo już 16 października 2015 roku stanął do walki z Arkadiuszem Wrzoskiem. Stawka była naprawdę wysoka, ponieważ w grę wchodziło mistrzostwo. Ostatecznie Tomáš Možný pokonał rywala i zachował mistrzostwoTNGP Openweight. W 2016 roku Možný zwyciężył też turniej wagi ciężkiej Fight Night Saint-Tropez, zaś jego starcie z Antonio Plazibatem zostało uznane za Walkę roku 2019.

Bilans walk zawodowych

Tomáš Možný może poszczycić się liczbą trzydziestu dwóch walk w zawodowym kick-boxingu. Dwadzieścia jeden walk zakończył sukcesem, z czego siedem to zwycięstwa przez TKO. Dziesięć razy odnotował też porażki, a raz zremisował ze swoim rywalem. Warto także zauważyć, że Tomáš Možný brał udział w zawodowych walkach MMA. Jak do tej pory walczył tylko trzy razy, z czego jedna walka zakończyła się sukcesem, a dwie porażką. Kolejne walki dopiero przed nim, więc warto śledzić, jaki będą mieć przebieg.

Pseudonim: The Giant Slovak (z ang. Słowacki Gigant)

Data i miejsce urodzenia: 26 kwietnia 1991 rok, Koszyce

Obywatelstwo: Słowacja

Wzrost: 202cm

Masa ciała: 120 kg

Styl walki: Kickboxing

Debiut: kick-boxing – 2012 rok, MMA – 2011 rok

Federacja: Glory

Kategoria wagowa: ciężka

Klub: Kickboxing Gym Poprad