Tom Breese – kariera i profil zawodnika MMA!

Tom Breese

Tom Breese urodził się 26 września 1991 w Birmingham. To angielski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który walczy w kategorii średniej. Treningi MMA rozpoczął w wieku 16 lat i już wtedy odnosił sukcesy jako zapaśnik i zawodnik jiu-jitsu. Na koncie Toma Breesa pojawia się wygrana w krajowych mistrzostwach juniorów w zapasach w stylu wolnym, czy drugie miejsce na Mistrzostwa Świata IBJJF.

Warto także zauważyć, że Tom Breese występował dla wielu różnych federacji, w tym na przykład dla UFC, BAMMA, czy dla Cage Warriors. Od 3 sierpnia 2022 roku jest zawodnikiem polskiej organizacji Konfrontacja Sztuk Walki (KSW). Tom Breese jest obecny w rankingu KSW w wadze średniej i zajmuje w nim czwarte miejsce.

Tom Breese – kariera MMA

Tom Breese na początku brał udział w amatorskich walkach MMA. Pierwszą z nich stoczył z Samem Fergusonem 26 września 2009 roku na United Kingdom Regional. Walka była na tyle wyrównana, że zakończyła się remisem. Swoją drugą amatorską walkę stoczył już 21 listopada 2009 roku z Anthonym Johnsonem na Tear Up. Tym razem już nie było wątpliwości kto jest lepszy, bo pojedynek wygrał Tom Breese. 11 grudnia 2009 roku wygrał też z Paulem McGinty na KnuckleUp MMA, zaś 22 maja 2010 roku pokonał Ramona Silva na Cage Warriors.

Po kilku udanych amatorskich starciach przyszedł czas na zawodową walkę. Stoczył ją 25 września 2010 roku podczas BAMMA 4 – Watson vs. Reid. Na gali poddał Shaha Hussaina duszeniem zza pleców. Kolejną walkę z jego udziałem można było oglądać już 10 września 2011 roku podczas BAMMA 7 – Wallhead vs. Trigg, gdzie zmierzył się z Lee Taylorem.

Tym razem także poddał rywala duszeniem zza pleców i to w pierwszej rundzie. Trzecia walka dla BAMMA odbyła się już 10 grudnia 2011 roku. Podczas BAMMA 8: Manuwa vs. Rea poddał duszeniem trójkątnym rękowa Qasima Shafiqa w pierwszej odsłonie spotkania. Po kilku dobrych występach przystąpił do walki o mistrzowski pas BAMMA w wadze półśredniej. Walka odbyła się 1 grudnia 2012 roku podczas BAMMA 11, a jego rywalem był Warren Kee. Tom Breese poddał duszeniem zza pleców rywala w pierwszej rundzie i zdobył pas mistrzowski.

Czytaj również:  Marcin Najman - poznaj profil tego zawodnika!

Po tym sukcesie Tom Breese zrobił sobie prawie dwuletnią i kolejną walkę z jego udziałem można było zobaczyć dopiero 15 listopada 2014 roku, gdy zadebiutował dla Cage Warriors. Na gali Cage Warriors 74: Dalby vs. Bahari poddał duszeniem za pleców Thibauda Larcheta. 30 maja 2015 roku już walczył pod skrzydłami innej czołowej organizacji – UFC. Na gali UFC Fight Night: Condit vs. Alves znokautował w pierwszej rundzie Luiza Dutra Jr. 24 października 2015 roku walczył z Cathalem Pendredem na UFC Fight Night: Holohan vs. Smolka.

Swojego rywala znokautował w pierwszej rundzie i otrzymał bonus za występ wieczoru. Pierwsza zawodowa porażka przyszła 4 czerwca 2016 roku podczas UFC 199, gdzie został pokonany niejednogłośną decyzją przez Seana Stricklanda. Następne walki dla UFC raz wygrywał, a raz przegrywał. Po porażce w ostatniej walce został ostatecznie zwolniony z UFC.

Bardzo szybko Breese znalazł nowe zajęcie, ponieważ zainteresowała się nim inna organizacja – Levels Fight League. Dla nowego pracodawcy zadebiutował przeciwko Davidowi Ramirezowi na LFL 4 13 marca 2022 roku, gdzie wygrał przez poddanie w drugiej rundzie i zdobył pas mistrzowski wagi średniej. Do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego stanął przeciwko Ahmedowi Samiemu na Levels Fight League 5 (26 czerwca 2022 roku).

Walkę wygrał walkę i obronił tytuł, poddając Samiego w drugiej rundzie przez duszenie gilotynowe. W sierpniu 2022 ogłoszono, że podpisał kontrakt z KSW. Dla polskiego giganta stoczył jak na razie trzy walki, z czego tylko jedną przegrał. Najbliższa walka z jego udziałem odbędzie się 9 lipca 20203 roku, a Breese będzie walczył o pas mistrzowski Levels Fight League w wadze półciężkiej.

Tom Breese – osiągnięcia

Tom Breese może pochwalić się pewnymi sukcesami na swoim koncie w mieszanych sztukach walki. Pierwszy pojawił się już w 2012 roku, ponieważ to właśnie wtedy Tom Breese został mistrzem BAMMA w wadze półśredniej. W 2022 roku zdobył też tytuł mistrza Levels Fight League w wadze średniej.

Czytaj również:  Kim jest Juras Jurkowski i z kim może zawalczyć?

Jakby tego było mało, to zdobył kilka bonusów za występ wieczoru. Jeden otrzymał po gali UFC Fight Night: Holohan vs. Smolka (24 października.2015 roku), drugi po gali UFC Fight Night: Thompson vs. Till w 2018 roku. Do tego na jego koncie jest bonus za poddanie wieczoru z 2023 roku na gali KSW 80: Eskiev vs. Ruchała w Lublinie.

Tom Breese – bilans walk zawodowych

Tom Breese wziął udział w dwudziestu walkach zawodowych MMA. Szesnaście z nich zakończył sukcesem, z czego aż dziesięć wygrał przez poddania. Do tego pięć razy znokautował rywali i raz wygrał przez decyzję. Przegrał tylko cztery razy, więc patrząc po ilości odbytych walkach w MMA, to i tak naprawdę dobry wynik.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 26 września 1991 rok, Birmingham

Obywatelstwo: Wielka Brytania

Wzrost: 191 cm

Masa ciała: 84 kg

Styl walki: brazylijskie jiu-jitsu

Debiut: 2010 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: półśrednia w latach 2010-2016, od 2016 roku średnia

Klub: Team Renegade BJJ & MMA