Todd Duffee – z UFC do federacji KSW!

Todd Duffee

Todd Duffee urodził się 6 grudnia 1985 roku w Evansville w stanie Indiana, ale dorastał w  Raleigh, Illinois i Eldorado. Już jako dziecko Todd przejawiał zamiłowanie do sportu, ponieważ od najmłodszych lat próbował swoich sił w baseballu, piłce nożnej, koszykówce, czy nawet w ujeżdżaniu byka. Jednak to nie wszystko, ponieważ Duffee trenował też boks, ale nie był mu zbytnio oddany, ponieważ bardziej zajmowały go inne sporty. Jako utalentowany piłkarz, został zatrudniony do gry w  futbol uniwersytecki. Niestety doznał kontuzji i jego kariera została przerwana. To jednak nie sprawiło, że Duffee zaprzestał przygodę ze sportem. W wieku zaledwie 18 lat przeniósł się do  Atlanty w stanie Georgia , gdzie kontynuował boks. W bardzo krótkim czasie zaczął też trenować mieszane sztuki walki i jego umiejętności okazały się na tyle dobre, że udało mu się występować dla takich organizacji jak Ultimate Fighting Championship , Super Fight League, czy Konfrontacja Sztuk Walki. Poza tym udało mu się także zagrać rolę w filmie Po prostu walcz 2, gdzie wcieli się w rolę Tima Newhouse’a, utalentowanego zawodnika MMA, który żyje we względnym ubóstwie i musi poradzić sobie ze śmiercią ojca. Miał także epizod w  filmie Batman v Superman: Świt sprawiedliwości w scenie walki.

Todd Duffee – kariera MMA

Debiut Duffee w mieszanych sztukach walki przypada na 9 lutego 2007 roku. Wówczas na  Beatdown Fight Party: Invasion stanął do walki z Jonathan Spears. To była bardzo dobra, ale i razem krótka walka, ponieważ Duffee pokonał rywala w zaledwie piętnaście sekund przez TKO. Kolejne dwa występy również miał bardzo dobre, ponieważ obie walki zwyciężył i przystąpił do kolejnego starcia. Tym razem jego przeciwnikiem był weteran UFC i PRIDE FC , Assuério Silva , w głównym turnieju Jungle Fights 11. Duffee zdominował walkę i wygrał przez nokaut w drugiej rundzie.

Czytaj również:  Kiedy i z kim zawalczy Gamrot na UFC?

Tak dobre występy i pasmo sukcesów nie mogło umknąć uwadze Ultimate Fighting Championship.

Jego debiut dla tej organizacji odbył się 29 sierpnia 2009 roku na gali UFC 101, gdzie stanął naprzeciw Timego Hague’a. Był to fenomenalny występ, ponieważ nie dość, że Duffee pokonał rywala w zaledwie siedem sekund, to ustanowił też rekord najszybszego nokautu w historii wagi ciężkiej UFC. Kolejna walka dla giganta odbyła się na UFC 114 i podczas niej Duffe zmierzył się z

Mikiem Russowem. Tym razem niestety przegrał i odnotował swoją pierwszą porażkę w zawodowych walkach MMA.

Jego kolejna walka dla UFC miała odbyć się 23 października 2010 roku. Jednak do niej nie doszło, a sam Duffee został zwolniony z UFC. Powody tego zwolnienia nie są dość jasne i nawet sam zawodnik nie był w stanie zrozumieć, co tak naprawdę się stało. Po zwolnieniu z UFC, Duffe udał się do Dream, organizacji z siedzibą w Japonii. Jego wielki debiut miał miejsce 31 grudnia 2010 roku podczas Dynamit!! 2010, gdzie stanął do walki o mistrzostwo wagi ciężkiej. Wyznaczono go do walki z Alistairem Overeemem, ale pomimo starań odniósł porażkę i to już w dziewiętnastej sekundzie rundy pierwszej.

W lutym 2012 roku podpisał umowę na cztery walki z z Super Fight League , pierwszą profesjonalną ligą mieszanych sztuk walki w Indiach. W swojej pierwszej walce dla tej organizacji wystąpił 7 kwietnia 2012 roku na gali SFL 2. Zmierzył się z innym weteranem UFC, Neilem Grove’em , którego ostatecznie pokonał przez TKO po zaledwie 34 sekundach w pierwszej rundzie.

Kolejna walka miała odbyć się już 29 września tego samego roku, ale po dwukrotnym przesunięciu wydarzenia SFL zdecydowało się zmienić strukturę swoich pokazów. Zaczęły też pojawiać pewne problemy między organizacją, a zawodnikiem, więc ostatecznie rozwiązali umowę polubownie.

Czytaj również:  Philip De Fries - najdłuższy mistrz federacji KSW!

Później nastąpił wielki powrót do UFC i zawodnik rozegrał dla organizacji cztery walki – dwa razy odnotował zwycięstwo, raz klęskę i jedna walka została uznana za nieodbytą. Po trzyletniej przerwie Duffee znów dał o sobie usłyszeć, ale tym razem odbył walkę dla Konfrontacji Sztuk Walki. Wydarzenie miało miejsce 25 lutego 2023 roku, ale Phil De Friesem pokonał Duffee.

Todd Duffee – osiągnięcia

Duffe udało się osiągnąć pewne sukcesy zawodowe w mieszanych sztukach walki. Mowa tutaj na przykład o nokaucie nocy z 29 grudnia 2012 r, gdzie podczas UFC 155 stanął do walki z Philip De Fries. To również Duffe ma na swoim koncie najszybszy nokaut w historii dywizji wagi ciężkiej UFC. W zaledwie siedem sekund udało mu się pokonać Tima Haga podczas UFC 102 (walka odbyła się 29 sierpnia 2009 roku. To osiągnięcie sprawiło również, że znalazł się w zestawieniu najszybszych nokautów UFC i zajmuje zacne trzecie miejsce.

Todd Duffee – bilans walk zawodowych

Todd Duffee wziął udział w czternastu zawodowych walkach MMA. Dziewięć razy udało m się odnotować sukces i to za każdym razem przez nokaut, co robi spore wrażenie. Na swoim koncie ma też cztery porażki oraz jedną uznaną za nieodbytą przez przypadkowe szturchnięcie w oko.

Data i miejsce urodzenia: 6 grudnia 1985 roku, Evansville, Indiana, Stany Zjednoczone

Obywatelstwo: Ameryka

Wzrost: 191 cm

Masa ciała: 109 kg

Styl walki:  waga ciężka

Debiut: 2006 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: waga ciężka

Klub: dawniej Grudge Training Center, czy Combat Sports Academy. Do 2009 roku należał też do American Top Team, zaś od 2009 roku jest członkiem klubu Xtreme Couture. Od 2011 roku należy też do American Kickboxing Academy