The War 5 – zapowiedź gali i karta walk

The War 5

The War to organizacja wzbudzająca spore kontrowersje ze względu na bardzo brutalny charakter walk. Pojedynki toczą się na gołe pięści, a ponadto nie ma w nich limitu czasowego – walka trwa do momentu, aż jeden z zawodników się podda lub sędzia stwierdzi niezdolność do kontynuacji pojedynku. Organizatorem tej gali jest Denis Załęcki, znany freak fighter oraz uczestnik walk na gołe pięści. Już 5 maja odbędzie się gala The War 5. Czego możemy oczekiwać po tym wydarzeniu?

The War – najważniejsze informacje o gali

Federacja The War powstała w 2021 roku, a założył ją Denis „Bad Boy” Załęcki, zawodnik występujący na galach walk na gołe pięści, a także słynny freak fighter związany ze środowiskiem kibicowskim Elany Toruń. Załęcki w wywiadach wielokrotnie przyznawał, że w przeszłości zdarzało mu się brać udział w ustawkach kibicowskich. Nie dziwi zatem fakt, że charakterystyczną cechą jego gali są walki grupowe, w których rywalizują ze sobą sympatycy dwóch zwaśnionych ze sobą klubów piłkarskich. Współzałożycielką organizacji jest partnerka Załęckiego, Lena Domańska.

Gale The War to przede wszystkim turnieje, w których zawodnicy rywalizują na gołe pięści o wysokie nagrody finansowe. W turnieju bierze udział 8 uczestników, co oznacza, że do wygrania turnieju trzeba stoczyć trzy kolejne walki. Biorąc jednak pod uwagę brutalny charakter rywalizacji, zdarzają się sytuacje, w których zwycięzca pojedynku nie jest zdolny do dalszej walki, a na jego miejsce wskakuje przegrany z innej pary. Poza turniejami, The War oferuje również wspomniane już walki grupowe w formule 2 vs. 2, 3 vs. 3 oraz 5 vs. 5. Do tego dochodzą superfighty, czyli pojedynki, w których mierzyć się mogą znani już zawodnicy oraz zwycięzcy poprzednich edycji turnieju. Przed nami The War 5, czyli piąta odsłona gali organizowanej przez Denisa Załęckiego.

The War 5

Jakich pojedynków możemy oczekiwać na gali The War 5?

Organizacja nie ujawnia wszystkich atrakcji – niektóre z nich są niespodzianką dla fanów, którzy zdecydują się wykupić transmisje. Wiemy jednak, że na gali The War 5 ponownie odbędzie się ośmioosobowy turniej, w którym główną nagrodą będzie 50 tys. złotych. Na chwilę obecną znamy siedmiu uczestników turnieju, a będą nimi: Miłosz „Bezimienny” Wodecki, Mikołaj Homa, Łukasz „Zamek” Szmajda, Szymon „Sołi” Sołtys, Dariusz „Buła” Kiełczewski, Michał „Miczu” Kuźniak oraz Paweł „Lisek” Liszewski. Z kolei główną atrakcją wieczoru będzie rewanżowy pojedynek Młodych Gliwic z Jamnikami w formule walki 3 vs. 3.

Czytaj również:  GROMDA 11 - podsumowanie!

Walki będą odbywać się w piąstkówkach, czyli specjalnych rękawicach z wkładkami żelowymi, które mają zmniejszyć ryzyko rozcięć oraz kontuzji, które wykluczają z dalszego udziału w gali. Pojedynki w turnieju będą rozgrywane na zasadach K1 z możliwością używania łokci oraz uderzenia głową. Walki będą toczyć się na dystansie czterech rund po 2 minuty. Jeśli w tym czasie nie zostanie wyłoniony zwycięzca, wówczas 5 runda trwa bez limitu czasowego, aż do rozstrzygnięcia. Wiemy, że na gali The War 5 odbędzie się przynajmniej osiem pojedynków – siedem turniejowych oraz jeden grupowy. Jednak jak już mówiliśmy, organizatorzy celowo nie zdradzają wszystkich szczegółów związanych z galą. Niespodzianki ujawnione zostaną dopiero na gali.

Młode Gliwice vs. Jamniki – kto faworytem tego pojedynku?

The War słynie przede wszystkim z pojedynków grupowych, w których mierzą się przeciwko sobie sympatycy dwóch zwaśnionych klubów piłkarskich. Na gali The War 4 doszło do pojedynku grupowego pomiędzy grupami Młode Gliwice oraz Jamniki. Zawodnicy Młodych Gliwic błyskawicznie zdobyli przewagę i stopniowo eliminowali z rywalizacji kolejnych zawodników Jamników. Gdy w oktagonie zrobiło się trzech na jednego, sędzia nie miał innej możliwości i przerwał pojedynek. Starcie potrwało niecałą minutę. Warto zauważyć, że w odróżnieniu od walk turniejowych, w walkach grupowych możliwe jest dobijanie rywala w parterze.

Na majowej gali The War 5 grupa Jamniki otrzyma okazję ku temu, aby zrewanżować się sympatykom klubu Piasta Gliwice. W składach wymieniono po jednym zawodniku, przez co przebieg walki może być nieco inny. Jednak to wciąż Młode Gliwice są zdecydowanym faworytem do wygrania tego pojedynku. W ekipie Jamników wystąpią: Maniu, Larfi oraz Kebi, natomiast po stronie Młodych Gliwic zaprezentują się: Gilu, Michał i Rogi. Niewykluczone, że pojedynek Młode Gliwice vs. Jamniki nie będzie jedynym pojedynkiem grupowym, do jakiego dojdzie na gali The War 5.

Czytaj również:  Kto wygra na PRIME MMA 4? PRIME MMA kto wygra

Gdzie będzie można oglądać galę The War 5?

Gala The War 5 odbędzie się już 5 maja w Małej Arenie Gliwice. Transmisję z gali będzie można oglądać jedynie po wykupieniu dostępu na oficjalnej stronie internetowej organizacji. Podstawowy pakiet można wykupić za 29,90 zł, natomiast za pakiet rozszerzony obejmujący dostęp do VOD przez 7 kolejnych dni należy zapłacić 34,90 zł. Gala rozpocznie się o godz. 20:00. Przed nami ośmioosobowy turniej, walka 3 vs. 3 pomiędzy Młodymi Gliwicami i Jamnikami, a także niespodzianki, które zostają ujawnione dopiero w trakcie gali.