The War 1 – karta walk i wyniki gali!

THE WAR 1

The War 1 to nowa federacja sportowa. Informacja o stworzeniu nowej federacji związanej z organizacją gali sportowych spotkała się z gorącym uznaniem ze strony kibiców. Zwłaszcza, że The War 1 wyróżniała się zupełnie innym formatem. To walki, w których zawodnicy nie stosują rękawic, ani innych osłon na dłonie – tzw. walka na gołe pięści. Kiedy odbyła się pierwsza gala pod szyldem The War i kto wziął w niej udział? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym zestawieniu.

Kiedy pierwsza gala The War?

Odpowiedzi na to pytanie długo szukali wierni kibice walk na gołe pięści. Tego typu walki dotychczas nie często można było oglądać w Polsce, dlatego tym bardziej wyczekiwano pierwszych pojedynków. Pierwsza gala spod szyldu nowej federacji została ogłoszona na 11 czerwca 2021 roku. Co ciekawe, dzień ten zbiegł się z otwarciem piłkarskiego turnieju EURO 2020. Data ta mogła być niejako niefortunna, zważywszy na duże zainteresowanie Polaków piłką nożną.

Ostatecznie włodarze federacji nie zmienili terminu i ogłosili swój debiut na godzinę 19:00. Poniekąd było to związane z długą koniecznością wstrzymania się z organizacją wydarzeń masowych, w związku z obostrzeniami nałożonymi w trakcie pandemii koronawirusa. Możliwość zapewnienia dostępu do wydarzenia połowie publiczności okazała się decydującym czynnikiem. Podczas sprzedaży biletów kibice formatu mogli poznać miejsce gali. Organizacja zdecydowała, że pierwsze walki odbędą się w Toruniu.

Zawodnicy pierwszej galu THE WAR

Federacja zadbała o to, by dobrać najlepszych zawodników, którzy zapewnią doskonałe widowisko. Tym samym, podczas pierwszej gali mogliśmy oglądać zmagania takich fighterów i drużyn jak:

 • Adam „Viking” Biegański,
 • Dominik „Dżinks” Szymczak,
 • Arkadiusz „Aras” Dembiński,
 • Dawid „Żołnierz” Skowroński,
 • Sergiusz Zając,
 • Michał „Komandos” Więcławski,
 • Dawid „Grom” Racgwał,
 • Nazar „Młot” Onyshchenko,
 • Elana & Stal,
 • Shit,
 • Górnik Wałbrzych,
 • Wisłoka Dębica.
Czytaj również:  High League 2 karta walk i wyniki

The War 1 – nie tylko walki na gołe pięści

Choć bez wątpienia, to właśnie walki na gołe pięści zwróciły największe zainteresowanie podczas pojedynków zaplanowanych na pierwszą galę The War, to nie da się ukryć, że włodarze federacji doskonale wiedzieli jak przyciągnąć jak największą grupę wiernych fanów. Poza numerem jeden, podczas gali kibice mogli obserwować ekstremalny stójkowy turniej 3 vs 3, a także legalne ustawki.

Jak zapowiadali włodarze federacji, całe widowisko miało by prawdziwie brutalne, przywodzące na myśl uliczne walki. Pojedynki nie były podzielone na rundy, a ich przebiegu nie pilnowali sędziowie. Zakończenie walki możliwe jest wyłącznie przez nokaut lub poddanie jednego z zawodników lub drużyn.

Zasady walki obowiązujące w THE WAR

Gale organizowane przez federację THE WAR znacząco różnią się od pozostałych, dobrze nam znanych formatów. Przede wszystkim, są to pojedynki na gołe pięści, czyli zawodnicy mogą sobie pozwolić na naprawdę dużo. Jedyne, o czym muszą pamiętać fighterzy podczas toczonych walk jest to, by nie stosować kopnięć w parterze. Takie zachowanie podczas pojedynku może skutkować dyskwalifikacją zawodnika, a jest o co walczyć.

Najlepszy zawodnik w pojedynku 1 na 1 może zgarnąć nawet 50 tysięcy złotych. Z kolei najlepsza drużyna 3 na 3 walczy o kwotę 150 tysięcy złotych (czyli, po 50 tysięcy złotych na zawodnika). Należy przy tym pamiętać, że format THE WAR rozgrywa się na zasadzie turnieju. To znaczy, że podczas jednej gali, zawodnicy muszą zawalczyć więcej niż jeden raz.

Wyniki pierwszej gali THE WAR

Nie ulega wątpliwości, że włodarze federacji nie pomylili się, twierdząc, że zawodnicy zaprezentują walki na naprawdę wysokim poziomie. Widzowie, którzy zdecydowali się na wykupienie dostępu w formule pay-per-view z pewnością nie powinni się czuć zawiedzeni, zwłaszcza, że wykupienie dostępu do widowiskowej gali kosztowało niespełna 30 złotych. Ostatecznie, za tę kwotę widzowie mogli obejrzeć liczne walki, których wyniki kształtowały się następująco:

Czytaj również:  FEN 25 Wyniki – Kto triumfował w Ostródzie? Poznaj zwycięzców gali FEN 25!

Ćwierćfinały w pojedynkach 1 na 1:

 • Adam „Viking” Biegański pokonał przez nokaut techniczny Dominika „Dżinksa” Szymczaka,
 • Arkadiusz „Aras” Dembiński pokonał przez nokaut Dawida „Żołnierza” Skowrońskiego,
 • Sergiusz Zając pokonał przez nokaut techniczny Michała „Komandosa” Więcławskiego,
 • Dawid „Grom” Rachwał pokonał przez nokaut techniczny Nazara „Młota” Onyshchenko.

Półfinały w pojedynkach 1 na 1:

 • Adam „Viking” Biegański pokonał przez poddanie Arkadiusza „Arasa” Dembińskiego,
 • Sergiusz Zając pokonał przez nokaut techniczny Dawida „Groma” Rachwała.

Finał pojedynku 1 na 1:

 • Adam „Viking” Biegański pokonał Sergiusza Zająca.

Półfinał walki w formule 3 na 3:

 • Zawodnicy z ELANA & STAL pokonali zawodników „SITHÓW”,
 • Zawodnicy z Górnik Wałbrzych pokonali zawodników Wisłoki Dębice w zaledwie 53 sekundy.

Ostatecznie walka finałowa pojedynków 3 na 3 musiała zostać przełożona na kolejną galę. Zawodnicy Górnika Wałbrzych mimo spektakularnej walki, w której potrzebowali mniej niż minutę na pokonanie swoich rywali, sami odnieśli poważne obrażenia. Ostatecznie stan zawodników był na tyle poważny, że włodarze federacji zadecydowali o konieczności przetransportowania drużyny Górnik Wałbrzych do pobliskiego szpitala.