Taxi Złotówa – wszystko na temat zawodnika

Szymon Wrzesień znany lepiej jako Taxi Złotówa to jeden z zawodników, którzy szturmem wkroczył do świata mieszanych sztuk walki. Pierwszy raz pojawił się w gali MMA VIP, której organizatorem jest Marcin Najman. Jeśli chcesz poznać lepiej tego zawodnika, dowiedzieć się kim jest i jak rozwijała się jego kariera, to koniecznie zapoznaj się z poniższym artykułem.

Kim jest Taxi Złotówa?

Taxi Złotówa dał się lepiej poznać na youtube. Na platformie tej zasłynął swoimi filmikami, w ramach których stara się ocieplać wizerunek polskich taxówkarzy, który został szczególnie nadszarpnięty po wejściu na rynek ubera. Youtuber w kwietniu świętował swoje 34 urodziny.

Szymon Wrzesień z wiekiem doszedł do wniosku, że praca na etacie nie spełnia jego oczekiwań, w tym w szczególności tych finansowych. Wówczas doszedł do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie stworzenie własnej grupy na portalu społecznościowym, gdzie świadczył swoje usługi taksówkarskie. Niestety krok ten nie spodobał się pozostałym przewoźnikom. W pewnym momencie ktoś posunął się nawet do zniszczenia jego samochodu. Na szczęście działanie to nie złamało Szymona Września i w dalszym ciągu realizuje się jako kierowca, zapraszając do swojej taksówki gości, z którymi następnie przeprowadza wywiady podczas jazdy samochodem.

Opis zawodnika – Taxi Złotówa

Podczas ostatniego ważenia Szymon Wrzesień – Taxi Złotówa ważył 238,1 funta, co pozwoliło mu utrzymać się w klasyfikacji wagi półciężkiej. Szczególnie warto podkreślić w tym miejscu, że Szymon Wrzesień startował ze znacznie wyższej wagi i podczas przygotowania do starcia z Bonusem BGC podczas gali FAME MMA zawziął się, by stracić na wadze. Łącznie udało mu się zrzucić aż 60 kilogramów, co doskonale podkreśla jego siłę charakteru. Jak sam podkreśla, planuje rozwijać swoją karierę małymi kroczkami, poprzez systematyczne treningi, a tym, co pchnęło go do sportów walki nie były sława (bo tę już miał), ani pieniądze, tylko chęć poprawy kondycji i zdrowia oraz satysfakcji. Udział w walkach pozwolił mu nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale dodatkowo zwyciężyć w walce z depresją.

Czytaj również:  Kim jest Krzysztof Jotko i gdzie może zawalczyć?

Za rozwój kariery fightera odpowiadają Piotr Bagiński i Artur Sowiński. Ich zaangażowanie pozwoliło mu na uzyskiwanie coraz lepszych rezultatów. Obecnie rekord osobisty w ramach PRO MMA Taxi Złotówy kształtuje się następująco 4-3-0 (dla wygrana-przegrana-remis). Jak na zupełnego świeżaka, który wcześniej nie miał do czynienia ze sportami walki, wynik ten jest naprawdę dobry, a fakt, że udało mu się pokonać wieloletniego zawodnika, jakim jest Marcin Najman, dodatkowo podkreśla jego możliwości.

Równie dobrze kształtuje się czas trwania walk. Średnia wartość spotkań z jego udziałem wynosi 4 minut 88 sekund.

Taxi Złotówa nie ogranicza się tylko do jednej federacji. Chętnie walczy w galach organizowanych przez Fight Rose, EMC, Amber Fight, MMA Silesian, FSC, MMA VIP czy FAME MMA.

Jak Taxi Złotówa trafił do MMA VIP?

Gdy Marcin Najman podjął decyzję o rezygnacji z kariery fightera, zdecydował się na stworzenie gali MMA VIP. Zorganizowanie sportowego eventu okazało się strzałem w dziesiątkę, ponieważ każde kolejne spotkanie gromadzi przed telewizorami i na trybunach licznych fanów. Wzrost popularności Taxi Złotówy sprawił, że coraz częściej otrzymywał propozycje udziału w walkach. Pierwsza z nich dotyczyła walki w formule FAME MMA. W tego typu spotkaniach rywalizują ze sobą głównie youtuberzy i influencerzy. Nikogo więc nie zdziwiła obecność Taxi Złotówy.

Debiut Szymona Września w mieszanych sztukach walk miał miejsce we wrześniu 2021 roku podczas gali FSC 3: Agoga Show. W ramach spotkania Taxi Złotówa zmierzył się z Kamilem Kałduńskim. Nie da się przy tym ukryć, że jego debiutancka walka nie trwała zbyt długo, ponieważ pojedynek ten przegrał poprzez nokaut w pierwszej rundzie. Jednak mimo tak krótkiej obecności na ringu, organizatorzy nie skreślili go i zaplanowana została kolejna walka z jego udziałem.

Walki Taxi Złotówy

Choć debiut w FSC nie należał do udanych, to Taxi Złotówa coraz lepiej radzi sobie w mieszanych sztukach walki. Na swoim koncie ma 8 stoczonych walk, w tym 5 zwycięstw i zaledwie 3 porażki. Jak na nowicjusza na ringu, wynik ten jest naprawdę imponujący. Podczas swojej kariery fighterskiej pokonał takich zawodników jak Piotr Witczak, Marcin Najman, Dariusz Kaźmierczuk, Grzegorz Smoliński oraz Sebastian Tronina. Lepsi okazali się jedynie Kamil Kałduński, Łukasz Kulpa i Erko Cze.

Czytaj również:  Mateusz Gamrot UFC – historia i przyszłe pojedynki

Ostatnią walkę z udziałem Taxi Złotówy można było oglądać 5 maja 2022 roku podczas starcia w ramach gali Fight Rose. W starciu tym Wrzesień zmierzył się z Sebastianem Troniną, w kategorii półciężkiej. Walka toczyła się w 3 rundach po 5 minut.

Obecne wyniki Taxi Złotówy pozwoliły mu uzyskać 77 pozcję w rankingu polskich aktywnych zawodników Poland Pro Light Heavyweight. Wynik ten nie należy do najlepszych, patrząc na to, że w ogólnym rankingu mamy 123 pozycje, jednak jak na tak niewielką ilość stoczonych walk zdaje się obiecujący.

Równie dobrze zapowiada się kariera Taxi Złotówy w ujęciu europejskim. W kategorii zawodników Europy Wschodniej w wadze półciężkiej uzyskał on 143 pozycję na 238 miejsc.