Szymon Kołecki wskazuje faworyta w walce Szpilki z Pudzianowskim!

Szymon Kołecki jest ostatnio w centrum zainteresowania mediów. Udziela on chętnie wywiadów, analizując aktualną sytuację MMA w Polsce, a także odnosząc się do najciekawszych pojedynków, które czekają na nas, w tym roku. Dlatego też, Szymon Kołecki postanowił ocenić szanse Mariusza Pudzianowskiego, w jego najbliższym starciu, z Arturem Szpilką. Temat jest ciekawy o tyle, że Szymon Kołecki miał okazję walczyć z Mariuszem Pudzianowskim, dlatego dobrze zna jego styl walk. Warto bowiem dodać, że walka z Mariuszem Pudzianowskim była dla Szymona Kołeckiego wygrana!

W aktualnej walce, Szymon Kołecki nie ma wątpliwości co do tego, kto jest faworytem starcia Pudzianowski – Szpilka. Według niego, Mariusz Pudzianowski posiada zdecydowanie lepsze zapasy i ma duże doświadczenie, które może przełożyć w klatce. Dzięki temu, dla niego jest to murowany faworyt, jeśli chodzi o to zestawienie.

Oczywiście, Szymon Kołecki wie, że Artur Szpilka świetnie boksuje i jego cios jest szybki, a także silny. Dlatego też zauważa, że Mariusz Pudzianowski nie może iść w bójkę, w tym zestawieniu. Musi walczyć poza dystansem i maksymalnie go skracać, kiedy to będzie tylko możliwe. W innym wypadku, ciosy Artura Szpilki, mogą go mocno skrzywdzić.

Tak czy siak, w tym zestawieniu, Szymon Kołecki ocena szanse 65 do 35, na korzyść Mariusza Pudzianowskiego.

Czytaj również:  Michał Materla szczerze o zakończeniu swojej kariery