Silesian MMA – co warto wiedzieć o tej gali MMA?

Silesian MMA to prężnie rozwijająca się gala MMA, która jest skierowana do wszystkich kibiców pochodzących ze Śląska oraz okolicznych regionów. W praktyce jednak, gale Silesian MMA można oglądać online w całej Polsce, a wydarzenia te są dostępne w formacie PPV. Za nami szósta gala, na której odbył się pierwszy w historii tej federacji pojedynek o pas. Warto zatem dowiedzieć się więcej o tym, co ma do zaoferowania gala Silesian MMA.

Najważniejsze informacje o gali Silesian MMA

Organizacja Silesian MMA Challange została założona w 2018 roku, a pierwsza gala odbyła się 16 czerwca w Mysłowicach. Projekt ten jest adresowany przede wszystkim do kibiców ze Śląska, ponieważ to właśnie zawodnicy z tego regionu przede wszystkim wchodząc do oktagonu federacji. Jednak gala prężnie się rozwija i być może w przyszłości stanie się ważną galą o ogólnopolskim zasięgu. Jedno jest pewne, projekt jest bardzo mądrze zarządzany i dzięki temu udało mu się przetrwać pomimo pandemii koronawirusa, co dla młodych federacji było ogromnym zagrożeniem. To profesjonalna gala z kategoriami wagowymi, która dba o wysoki poziom sportowy.

Na jakich zasadach rozgrywane są walki w Silesian MMA?

Federacja Silesian MMA organizuje profesjonale walki MMA, w których walczą zawodowcy. Stosuje się zatem standardowe i międzynarodowe zasady dla mieszanych sportów walki. Dopuszczane są uderzenia pięścią i łokciem, kopnięcia, klincz, obalenia i techniki poddające. Walki trwają 3 rundy po 5 minut, ale wyjątkiem będą walki o pas mistrzowski, które będą toczyć się na dystansie 5 rund po 5 minut, a zatem podobnie, jak na innych, profesjonalnych galach MMA. W Silesian MMA mamy podział na kategorie wagowe. W przypadku mężczyzn są to kategorie:  ciężka (do 120,2 kg), półciężka (do 93 kg), średnia (do 83,9 kg), półśrednia (do 77,1 kg), lekka (do 70,3 kg), piórkowa (do 65,8 kg), kogucia (do 61,2 kg) i musza (do 56,7 kg). Na Silesian MMA organizowane są także walki kobiet w kategoriach: piórkowa (do 65,8 kg), kogucia (do 61,2 kg), musza (do 56,7 kg) i słomkowa (do 52,2 kg).

Czytaj również:  Pink MMA – opis gali freak fight

Ile gal do tej pory udało się zorganizować?

Silesian MMA zorganizowało do tej pory sześć gal, a ostatnia z nich odbyła się 11 czerwca w Rybniku. Co ważne, na Silesian MMA 6 kibice mogli oglądać pierwszą w historii tej federacji walkę o pas mistrzowski. Do walki stanęli: Krystian Blezień i Rafał Raczyński. Lepszy okazał się Blezień, który tym samym sięgnął po pas kategorii lekkiej. Gala prężnie się rozwija i z pewnością zorganizuje kolejną galę. Co ważne, z każdą kolejną galą w sieci pojawia się coraz więcej informacji o karcie walk, a to oznacza, że Silesian MMA stopniowo zyskuje popularność wśród polskich kibiców sportów walki.

Silesian MMA 6 i pierwsza walka o pas

11 czerwca w Rybniku odbyła się gala Silesian MMA 6 z pierwszym pojedynkiem o pas mistrzowski tej federacji. Fani otrzymali 10 pojedynków, na których dominowały walki mężczyzn, ale w karcie znalazła się także jedna walka pań. Oto wyniki Silesian MMA 6:

  • Sebastian Chrobot wygrał z Dawidem Szudrowiczem,
  • Sandra Michno wygrała z Laurą Nitner,
  • Tomasz Skowronek wygrał z Kamilem Sobaszkiem,
  • Paweł Domin wygrał z Dominikiem Wydrą,
  • Piotr Łęcki wygrał z Oliwierem Szczygieł,
  • Walka Michała Skowronka i Kamila Sosnowskiego zakończyła się remisem,
  • Eduard Demenko wygrał z Jakubem Hansbachem,
  • Arkadiusz Gąsiorkiewicz wygrał z Fryderykiem Dąbalem,
  • Michał Hawro wygrał z Marcinem Maleszewskim,
  • Krystian Blezień wygrał walkę o pas z Rafałem Raczyńskim.

Kiedy odbędzie się najbliższa gala Silesian MMA?

Na ten moment nie znamy terminu kolejnej edycji gali Silesian MMA, ale biorąc pod uwagę, jak prężnie rozwija się t a federacja, siódma gala powinna się odbyć jeszcze do końca 2022 roku. Oficjalnych informacji można szukać na oficjalnych kanałach federacji w social mediach. To właśnie tam można znaleźć pierwsze informacje o kolejnych planowanych walkach, a ponadto, transmitowane są tutaj za darmo pierwsze walki wraz ze studiem poprzedzającym galę. Aby oglądać całą galę, trzeba wykupić dostęp w systemie PPV na oficjalnej platformie federacji Silesian MMA.

Czytaj również:  Canelo vs. GGG 3

Czy Silesian MMA zyska ogólnopolski zasięg?

Federacja Silesian MMA rozwija się od 2018 roku i udało jej się przetrwać trudny okres pandemii koronawirusa, a to jak na tak młode wydarzenie na pewno było bardzo trudnym wyzwaniem. Gala od początku ma być adresowana przede wszystkim do kibiców ze Śląska, więc trudno przewidzieć, czy organizatorzy będą mieli w przyszłości cel, aby wykorzystać markę do zbudowania większego projektu na całą Polskę. Jedno jest pewne – Silesian MMA to na pewno gala, o której warto wiedzieć i to nie tylko będąc osobą mieszkającą na Śląsku. Jeśli akurat w terminie gali planujesz odwiedzić Śląsk, warto to wykorzystać, aby usiąść na trybunach i poczuć klimat tej gali osobiście. Ponadto, gale Silesian MMA można oczywiście oglądać online, a jest ona dostępna w systemie PPV.