Shogun Rua zawalczy ostatni raz!

Wszystko co ma swój początek, ma też swój koniec. Nie inaczej jest w wypadku zawodnika, jakim jest Mauricio “Shogun” Rua. W ostatnim czasie potwierdził on, że jego najbliższa walka, będzie jednocześnie jego ostatnią walką. Skutkiem tego, Brazylijczyk oficjalnie zapowiedział koniec swojej kariery sportowej w oktagonie.

Zawodnik śmiało przyznał, że będzie to jego ostatnia walka w karierze. Dodatkowo, nie wywiera on na sobie presji, jeśli chodzi o jej ostateczny wynik. Shogun da oczywiście z siebie wszystko, ponieważ aktualnie skupia się najbardziej jak to możliwe, na kolejnych treningach. Dodatkowo, jest on szczęśliwy z powodu tej walki, więc nie ma mowy o odpuszczaniu jej w żaden sposób. Dodatkowo ma on dużą motywację do ćwiczeń i samej walki, ponieważ będzie ona odbywać się w jego ojczystym kraju.

Shogun przyznał, że walczy już od 20 lat i jest to kawał czasu. Swoje początku miał w 2005 roku, rywalizując przez ten czas z najlepszymi zawodnikami. Jest on więc zupełnie spełniony, jeśli chodzi o swoją karierę.

Przypomnijmy, iż Shogun Rua jest były mistrzem niegdyś najsławniejszej federacji, jaką był PRIDE. Zawodnik jest także byłym mistrzem kategorii półciężkiej, w federacji UFC. Mistrzem swojej kategorii w UFC, stał się w maju, 2010 roku, pokonując w pierwszej rundzie Lyoto Machidę.

Przypomnijmy także, że zawodnik zmaga się od pewnego czasu z poważnymi kontuzjami. Skutkiem tego, od 2020 roku miał możliwość stoczenia do dziś, zaledwie trzech pojedynków. Ostatnia jego walka miała miejsce podczas gali UFC 274: Oliveira vs Gaethje.

Czytaj również:  Łukasz Brzeski w marcu zawalczy dla UFC!