Rekordowa gaża Różańskiego za wygranie pasa WBC!

Stało się! Łukasz Różański stał się mistrzem świata WBC, w kategorii bridger. Jednak za dużymi sukcesami sportowymi, kryją się także wielkie pieniądze. Tym samym portal ringpolska.pl przekazał, ile wyniósł zarobek Polaka, w walce o mistrzostwo. Jako iż Łukasz Różański wygrał ten pojedynek, zgarnął najlepszą możliwą pulę pieniężną. Sprawdźcie sami!

Według doniesień medialnych, jest to kwota rzędu 234 tysięcy dolarów, co przekłada się na astronomiczną kwotę w złotówkach, czyli 982 tysiące złotych. Jak stwierdził sam Łukasz Różański w wywiadach, jest to kwota odpowiednia za lata wyrzeczeń, związanych z dokładaniem zarówno do treningów, sprzętów, w ramach przygotowań do walk, które nie były niestety na tyle dochdowe, aby pokryć cały obóz przygotowawczy zawodnika.

Od lat mówi się o małych pieniądzach w boksie, które są bolączką zawodników, chcących realizować swoje pasje zawodowe. Dopiero wkraczając na najwyższe podium, zawodnicy mogą liczyć na godne wypłaty, które opłacają ich ciężkie i często bardzo drogie okresy przygotowawcze.

Czytaj również:  Znamy rywala Jacka Murańskiego!