Raul Tutarauli – całościowy opis zawodnika

Raul Tutarauli

Raul Tutarauli urodził się 10 maja 1992 roku w Tbilisi. To kolejny gruziński figkter, który zasilił szeregi polskiej federacji organizującej gale mieszanych sztuk walki – Konfrontację Sztuk Walki (KSW). Choć mężczyzna swoją przygodę z MMA rozpoczął stosunkowo późno, to nie da się ukryć, że wykazuje się naprawdę doskonałą formą. Podczas swej drogi na szczyt walczył dla takich organizacji jak ACA czy M-1 Global. Obecnie Raul Tutarauli może się pochwalić zajęciem 8 pozycji w rankingu wagi lekkiej KSW.

Kim jest Raul Tutarauli i jak kształtowała się jego kariera? Koniecznie przeczytaj nasze zestawienie, by poznać bliżej tego zawodnika mieszanych sztuk walki!

Raul Tutarauli – podstawowe informacje

Wiek – 31 lat,

Rekord osobisty – Raul Tutarauli może się pochwalić naprawdę imponującymi statystykami. Dotychczas mężczyzna stoczył 39 walk, z czego aż 32 zwycięskie (w tym 21 nokautów), a zaledwie 7 razy przegrał ze swoim rywalem.

Styl walki – MMA,

Kategoria wagowa – lekka,

Raul Tutarauli trenuje obecnie swoją formę w klubie Guram Fight Club, gdzie nad jego progresem intensywnie pracuje trener Giorgi Kabulashvili.

Raul Tutarauli – początek kariery

Swoją debiutancką walkę w MMA Raul Tutarauli odbył 17 września 2011 roku, mierząc się podczas Georgian Universal Fighting Federation z Gruzinem Giorgi Tandliashvili’em. Debiut okazał się naprawdę dobry. Jeszcze na dobre nie rozpoczęła się pierwsza runda, gdy sędziowie ogłosili nokaut techniczny, po serii potężnych ciosów pięściami, w wykonaniu Raula Tutarauli. Doskonały start sprawił, że na kolejną walkę z udziałem młodego zawodnika nie trzeba było długo czekać. Już po niespełna dwóch miesiącach podczas gali Georgian Championship 3rd Tour, 5 listopada 2011 roku Raul Tutarauli stoczył pełną walkę ze swoim rodakiem Mikheil’em Goriashvilili’em, ponownie świętując swój sukces. Tym razem, zawodnicy stoczyli walkę w pełnym, regulaminowym czasie, by ostatecznie to sędziowie zadecydowali, że lepszy okazał się Tutarauli.

Czytaj również:  Opisujemy najlepsze polskie zawodniczki MMA

Pierwszą porażkę Raul Tutarauli zaliczył dopiero po dwóch latach od rozpoczęcia kariery w zawodowym MMA. Wówczas, w pojedynku z Rosjaninem Dzhikhad’em Yunusovem, podczas gali Oplot Challenge 88 sędziowie uznali, że lepszą techniką i umiejętnościami popisał się zawodnik z Federacji Rosyjskiej. Kolejne starcie z przedstawicielem Rosji – Gamlet’em Dryaev’em również okazało się porażką. Zaledwie miesiąc po pierwszej porażce, Raul Tutarauli wziął udział w kolejnej gali Oplot Challenge 93, gdzie musiał poddać walkę, nie mogąc wyswobodzić się z mocnego duszenia gilotynowego.

Długa kariera w M-1 Global

Mając na swoim koncie dziewięć stoczonych pojedynków, w tym zaledwie dwie porażki Raul Tutarauli rozpoczął swoją karierę w rosyjskiej federacji M-1 Global. Już podczas swojej debiutanckiej walki Gruzin pokazał na co go stać. Niedługo po rozpoczęciu ostatniej rundy pojedynku uchwycił swojego rywala Artura Aliev’a w duszenie zza pleców, co ostatecznie przesądziło o wyniku walki.

Z federacją z rosji – M-1 Global Raul Tutarauli był związany do 2019 roku, zaliczając zaledwie trzy porażki. Niestety, jednak z nich miała miejsce podczas walki o pas mistrzowski federacji w wadze lekkiej. Podczas pełnego pojedynku z Damir’em Ismagułowej sędziowie zadecydowali, że to zawodnik z Rosji był skuteczniejszy w walce wieczoru i to właśnie jemu przyznali pas i tytuł mistrza M-1 Global w wadze lekkiej.

Później Raul Tutarauli był związany przez rok z inną rosyjską federacją ACA, dla której stoczył cztery pojedynki, w tym tylko jeden przegrany.

Swój pierwszy pas mistrzowski Raul Tutarauli zdobył podczas walki dla Georgian Fightinh Championship 11 czerwca 2022 roku. Zmierzył się wówczas z przedstawicielem Kazachstanu Adil’em Boranbayewem, którego pokonał nokautem technicznym chwilę po rozpoczęciu trzeciej minuty pierwszej rundy.

Następnie swój tytuł Raul Tutarauli obronił podczas Georgian Fighting Championship 5 listopada 2022 roku, stając naprzeciw Brazylijczyka Oberdana Tenório. Ponownie sukces zapewniły mu potężne ciosy piężciami, które pod koniec drugiej rundy zapewniły mu zwycięstwo przez nokaut techniczny.

Czytaj również:  Paulina Hornik - walcząca influencerka w freak fightach!

Przejście do KSW

Po skutecznej obronie pasa mistrzowskiego GFC w wadze lekkiej Raul Tutarauli zdecydował się przejść do KSW, z którym jest związany do dzisiaj. Swoją debiutancką walkę w polskiej organizacji mieszanych sztuk walki stoczył 21 stycznia 2023 roku. Wówczas podczas gali XTB KSW 78 zmierzył się z Romanem Szymańskim. Debiutancka walka nie trwała zbyt długo i chwilę po rozpoczęciu drugiej minuty pierwszej rundy Raul Tutarauli poddał walkę, nie mogąc sobie poradzić z potężną dźwignią na staw łokciowy, założoną przez Polaka.

Ostatnio mogliśmy oglądać zmagania Raula Tutarauli podczas 82 gali KSW 13 maja 2023 roku. Gruziński fighter zmierzył się z belgiem Donovanem Desmae, który również niedawno zasilił szeregi KSW. Obydwaj mężczyźni dali popis prawdziwych umiejętności, prowadząc walkę w pełnym, regulaminowym czasie. Ostatecznie, jednogłośną decyzją sędziów lepszy okazał się Raul Tutarauli.