Prime MMA 6 – zapowiedź gali i karta walk

Przed nami szósta gala Prime MMA. Organizacja ta ma za sobą bardzo przeciętny rok. Po czterech galach zorganizowanych w 2022 roku, licznik na rok 2023 zatrzyma się najprawdopodobniej na dwóch galach. Jednak event Prime MMA 6: Premium zapowiada się wyjątkowo emocjonująco. W walce wieczoru wystąpi król polskich freak-fightów, Kasjusz „Don Kasjo” Życiński, a jego rywalem będzie Paweł „Księżniczka” Tyburski. Karta walk na Prime MMA 6 zwiastuje, że nie zabraknie „dymów” zarówno na samej gali, jak również na konferencjach.

Najważniejsze informacje o gali Prime MMA 6

Gala Prime MMA 6 odbędzie się już 21 października, a miejscem tego eventu będzie Arena Toruń. Włodarze zbudowali kartę złożoną z jedenastu pojedynków i nie zabraknie na niej głośnych nazwisk gwarantujących duże emocje. W walce wieczoru pojawi się twarz federacji i król polskich freak fightów, Kasjusz „Don Kasjo” Życiński. Ozdobą gali Prime MMA 6 będzie również pojedynek dwóch profesjonalnych zawodników, Grzegorza Szulakowskiego i Rafała Jackiewicza. Na gali nie zabraknie także kontrowersyjnego Jacka Murańskiego. Drugi w tym roku event Prime MMA zapowiada się zatem naprawdę ciekawie.

Karta walk na galę Prime MMA 6

Na gali Prime MMA 6: Premium będziemy świadkami prawdopodobnie dziesięciu pojedynków: czterech w formule MMA, trzech w formule K-1 oraz dwóch w formule boksu. Jeden pojedynek to starcie dwa na dwa bez limitu czasu. Pełna karta walk na galę Prime MMA 6 prezentuje się następująco:

  • Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs. Paweł „Księżniczka” Tyburski (boks)
  • Jacek „Muran” Murański vs. Maciej „Stary Wiewiór” Wiewiórka (K-1)
  • Mateusz „Tarzan” Leśniak vs. Adam Soroko
  • Grzegorz „Szuli” Szulakowski vs. Rafał „Jeb” Jackiewicz (boks)
  • Michał „Bagietka” Gorzelańczyk vs. Tomasz Olejnik
  • Dawid „Ambro” Ambroziak i Dominik Skowyra vs. Grzegorz „Hellboy” Głuszcz i Alexander „The Bestia” Gross (2 vs. 2 bez limitu czasowego)
  • Patrycja Izodorczyk vs. Aleksandra „Ms. Danielka” Daniel
  • Damian „The Karpi” Kasprzak vs. Ronaldo „Czarny Polak” Miranda
  • Kacper „Polish Machine” Miklasz vs. Artur „Głuchy” Głuchowski (K-1)
  • Erwin Burzyński vs. Mateusz „Mister Mati” Górski
Czytaj również:  KSW 70 – zapowiedź najbliższej gali

Pierwotnie na Prime MMA 6 miało się odbyć 11 walk. Pod znakiem zapytania stanęła jednak walka Macieja Rataja i Damiana Grafa. Panowie w trakcie konferencji starli się ze sobą, w efekcie czego Rataj doznał poważnej kontuzji nogi.

Zapowiedź walki Don Kasjo vs. Księżniczka

Pojedynek ten odbędzie się w formule boksu i na pierwszy rzut oka absolutnym faworytem jest Don Kasjo, który w końcu ma za sobą bardzo bogatą karierę amatorską, a na galach freak fight w boksie potrafił pokonać bardzo dobrych zawodników. Jednak po drugiej oktagonu stanie dobrze spisujący się Paweł „Księżniczka” Tyburski, który ma na rozpisce Adama Soroko, Denisa Załęckiego czy Alberto Simao. Bardzo dobrze zaprezentował się także z Michałem Pasternakiem, choć przegrał decyzją sędziów. Do tego, Księżniczka ma przewagę warunków fizycznych. To sprawia, że kursy na ten pojedynek są bardzo wyrównane, nawet z nieznacznym wskazaniem na Tyburskiego. Jednak naszym zdaniem doświadczenie Don Kasjo w boksie weźmie górę i to on zatriumfuje w main evencie Prime MMA 6.

Zapowiedź walki Muran vs. Stary Wiewiór

Jacek Murański ma za sobą już cztery pojedynki i wszystkie przegrane. „Muran” nie rezygnuje jednak z freak fightów i dzielnie walczy o pierwsze zwycięstwo. Wydaje się, że jeszcze nigdy nie walczył z tak teoretycznie łatwym przeciwnikiem. Maciej „Stary Wiewiór” Wiewiórka to debiutant, który po raz pierwszy zawalczy w oktagonie. Jak można się łatwo domyśleć, jest to ojciec znanego i lubianego Maksymiliana występującego pod ksywą „Wiewiór”. Muran w końcu otrzymał rywala w swojej kategorii wiekowej – jest starszy od Wiewiórki o zaledwie trzy lata. W poprzednich walkach pokazał serce i charakter, a to powinno wystarczyć na debiutanta bez żadnego doświadczenia.

Zapowiedź walki Szulakowski vs. Jackiewicz

Jedną z najciekawiej zapowiadających się walk na Prime MMA 6 będzie bardzo sportowy pojedynek, w którym wystąpi Grzegorz „Szuli” Szulakowski i Rafał „Jeb” Jackiewicz. Szulakowski miał bardzo obiecujące początki w KSW, ale po trzech porażkach z rzędu jego przygoda z największą polską organizacją dobiegła końca. I tak „Szuli” trafił w 2022 roku do świata „freak fightów”. Najpierw przegrał z innym zawodowcem, Normanem Parkiem, a następnie wygrał z Pawłem Trybałą. Jego rywalem będzie Rafał Jackiewicz, bardzo doświadczony bokser z rekordem 51-30-3. W 2022 roku stoczył pierwszą walkę we freak fightach pokonując Wojciecha Ochnickiego. Pomimo, że walka toczyć się będzie w boksie, zdecydowanym faworytem będzie w niej Szulakowski.

Czytaj również:  Wszystko na temat upadłej gali Royal Division

Gdzie oglądać galę Prime MMA 6 na żywo?

Gala Prime MMA 6: Premium odbędzie się w sobotę 21 października w Arenie Toruń. Galę będzie można oglądać po wykupieniu dostępu na stronie internetowej PrimeMMA.tv. Dostępne są jak zwykle dwa pakiety: Basic oraz Premium. Początek gali zaplanowano na godzinę 20:00. Jako pierwsi do oktagonu powinni wejść Erwin Burzyński oraz Mateusz Górski.