Podsumowanie gali PFL 3!

Gala PFL 3 jest już za nami! Wydarzenie odbyło się w samym centrum Las Vegas, co jeszcze bardziej podbiło rangę całej imprezy. Kibice mogli oglądać bardzo ciekawe zestawienia, w tym to, pomiędzy Olivierem Aubinem-Mercierem, a Shanem Burgosem, czy też Carlosa Leal’a z Davidem Zawadą. Bardzo ciekawie wypadł też pojedynek Sadibou Sy, z Jarrahem Al. Silawem. Poniżej streścimy kilka ciekawszych pojedynków tej gali. Zapraszamy!

PFL 3 – Anthony Pettis vs Mylesa Price:

Dzisiejsza walka okazała się pierwszą wygraną dla Anthonego, który do tej pory nie był w stanie pokazać swoich prawdziwych umiejętności. Warto przypomnieć, że Anthony Pettis to były mistrz UFC, który tym razem, w pierwszej rundzie poradził sobie z Mylesem Pricem.

Walka zaczęła się od dominacji Pettisa nad swoim rywalem, która zakończyła się posłaniem go na deski, a następnie skutecznie dusząc go trójkątem nogami.

Anthony Pettis tym samym wygrał pierwszy raz, podczas gali PFL. Tuż po odejściu z UFC, miał on dwa pojedynki stoczone dla organizacji PFL. Niestety każdy z nich był przegrany przez decyzje sędziów. Dziś Anthony Pettis udowodnił swoją wyższość rywalem, nie pozostawiając możliwości do dyskusji wśród sędziów.

PFL 3 – Rory MacDonald vs Brett Cooper:

Wygrana Ror MacDonalda była dość zaskakująca. Poradził on sobie z zawodnikiem takich organizacji jak ACA i KSW. Brett Coper poddał swoją walkę już w pierwszej rundzie gali PFL 3.

Co ciekawe, sam MacDonald wszedł do klatki po dwóch przegranych, na galach PFL. Tym razem, Mac Donald postanowił od razu przenieść walkę do parteru, gdzie świetnie poradził sobie z kontrolą swojego przeciwnika. Co prawda zaliczył on nieudaną próbę kimury, jednak skutecznie zaczął rozbijać w parterze Coopera, po czym przeszedł do pełnego dosiadu.

Czytaj również:  Co stało się z galą First Universe?

Kanadyjczykowi jedyne co pozostało, to dokońcyć swojego dzieła i zacząć zadawać mocniejsze ciosy w parterze, skutkiem czego Cooper oddał mu plecy. MacDonald nie był bierny w tej sytuacji i skutecznie zapiął duszenie zza pleców, dzięki któremu wygrał w efektowny sposób, swoją czwartą walkę dla PFL.

Na dzień dzisiejszy, Mac Donald posiada 2 walki wygrane i 2 walki przegrane podczas gal PFL. Warto jednak zwrócić uwagę, że Kanadyjczyk miał okazję brać udział w galach Bellator MMA i UFC, dzięki czemu, jego doświadczenie było o wiele mocniejsze niż to Coopera, które wyniósł z ACA i KSW.

PFL 3 wyniki:

Walka wieczoru:

Olivier Aubin-Mercier pokonał Shane Burgos przez decyzję sędziowską,

Karta główna:

Carlos Leal pokonał David Zawada przez TKO w 1 rundzie,

Anthony Pettis pokonał Mylesa Price’a przez poddanie w 1 rundzie,

Rory MacDonald pokonał Bretta Coopera przez poddanie w 1 rundzie,

Larissa Pacheco pokonała Zamzagul Fayzallanovę przez TKO w 1 rundzie.

Clay Collard pokonał Yamato Nishikawa przez decyzję sędziowską,

Denis Goltsov pokonał Cezar Ferreira przez KO w 1 rundzie,

Magomed Umalatov pokonał Dilano Taylor przez KO w 1 rundzie,

Karta wstępna (godzina 00:00):

Sadibou Sy pokonał Jarrah Al Silawi przez TKO w 2 rundzie,

Magomed Magomedkerimov pokonał Ben Egli przez TKO w 1 rundzie,

Raush Manfio pokonał Alexander Martinez przez decyzję sędziowską,

Nayib Lopez pokonał Shane Mitchell przez decyzję sędziowską,

Bruno Miranda pokonał Ahmed Amir przez decyzję sędziowską,

Zach Juusola pokonał Brandon Jenkins przez decyzję sędziowską,

Natan Schulte pokonał Stevie Ray przez decyzję sędziowską,