Podano, jak sędziowie punktowali walkę Mateusza Masternaka!

Mamy to! Wiemy, jak sędziowie punktowali walkę Mateusza Masternaka z Chrisem Billamem-Smithem o tytuł mistrza świata w boksie, zanim została przerwana!

Mateusz Masternak (47-6, 31 KO) stanął w weekend przed szansą zdobycia tytułu mistrza świata w boksie federacji WBO. Szło mu naprawdę dobrze, ale do czasu… Polak po siódmej rundzie nie był w stanie kontynuować walki, więc to jego rywal, Chris Billam-Smith (19-1, 13 KO) po raz pierwszy obronił tytuł mistrzowski.

Teraz wiemy, jak sędziowie punktowali to starcie do czasu jego przerwania. Jak się okazuje, pierwsza i siódma runda należała zdecydowanie do Brytyjczyka. Wszystkie pozostałe odsłony walki wygrywał Mateusz Masternak. Nasz reprezentant był zdecydowanie szybszy i często dochodził do celu. Ciosy Polaka robiły też wrażenie, a Chris Billam-Smith był momentami wstrząśnięty. Dlatego wydawało się, że Mateusz Masternak ma wygraną w kieszeni. Jednak dość niespodziewanie Polak nie wyszedł do kolejnej rundy. Kibice, jego przeciwnik, jak i sami komentatorzy byli zszokowani. Okazało się jednak, że Polak doznał poważnej kontuzji, która uniemożliwiła mu dokończenie walki. Wygrana zatem przypadła Chrisowi Billamowi-Smithowi.

Po tak fatalnej porażce podano do opinii publicznej to, jak walka była punktowana przez sędziów. To starcie punktowali  Steve Gray, Grzegorz Molenda i Patrick Morley. Wszyscy zgodnie przyznali pięć rund Mateuszowi Masternakowi, który do czasu skończenia prowadził na punkty 68:65. Zatem naprawdę miał wielkiego pecha i miejmy nadzieję, że stanie przed szansą rewanżu!

Czytaj również:  Tragiczna wiadomość ze świata MMA. Nie żyje Rafał Moks.