Piotr Pająk – wszystko na temat zawodnika!

Piotr Pająk to osoba, która ma bardzo duże doświadczenie jeśli chodzi o sporty walki. Aktualnie jest zawodnikiem Prime Show MMA, jednak walczył on w wielu federacjach, stoczył ponad 100 walk i jest niezwykle utytułowanym pięściarzem. Dużo podróżuje, zwiedził mnóstwo krajów, dzięki temu też poznał wiele kultur i wiele stylów, co pozwoliło mu na posiadanie kilku cennych pasów. Warto przybliżyć sobie tę osobę i poznać jego historię.

Kim jest Piotr Pająk?

Piotr Pająk urodził się w Bielsku-Białej. Aktualnie ma on 32 lata. Połowę swojego życia spędził uprawiając sporty walki. Już od szesnastego roku życia zaczął trenować boks, regularnie ćwiczyć na siłowni. Wiele zmian do jego życia wniosła pierwsza podróż za granicę, do Tajlandii, gdzie poza samym wypoczynkiem trenował w legendarnym klubie Tiger Muay Thai. Tam również ćwiczy jego brat Paweł, który tak samo, jak Piotr ma bardzo dużo wspólnego ze sportami walki.

Wydaje się, że to właśnie ten wyjazd do Tajlandii sprawił, że popularny w Internecie jako Wojownik nie wyobraża sobie swojego życia bez czasu spędzonego na siłowni.

Piotr Pająk – Kariera zawodnicza

Oczywiście w przypadku Piotra Pająka mamy do czynienia z karierą amatorską, aczkolwiek odnosił on pewne sukcesy, co tylko pokazuje, że wcześniejsza praca na pewno nie poszła na marne. Warto zacząć od tego, że w 2018 roku odniósł on bodajże największy sukces w swojej karierze, jakim było mistrzostwo świata amatorów zdobyte w Niemczech.

Warto powiedzieć, że Piotr Pająk jest posiadaczem purpurowego pasa w brazylijskim ju-jitsu. Ten wręczył mu nie byle kto, ponieważ brazylijski mistrz Roger Gracie.

Do tego ma on na swoim koncie kilka walk jako amator w MMA. Walczył w 2015 roku na PLMMA i wówczas musiał uznać wyższość Patryka Ruty już w 1 rundzie podczas gali we Włocławku. 2 lata później podczas gali Fight Star Championship w Brentford wygrał z Giuseppe Daveya. Aktualnie w tego typu galach bilans tego zawodnika to 1-1 według kilku serwisów. Chodzi oczywiście o oficjalne walki.

Czytaj również:  Informujemy o tym kiedy walka Joshua Usyk

Udział w angielskiej gali nie wziął się z przypadku, ponieważ Piotr Pająk dużą część swojego życia spędził właśnie w Londynie i mieszkając tam postanowił zacząć podróżować po świecie zwiedzając najciekawsze zakątki świata. Do tej pory zwiedził ponad 50 państw, a zapewne na tym jeszcze nie koniec. Wśród odwiedzonych państw są Stany Zjednoczone, czy Chiny, ale także Antarktyda. Klimat, czy temperatura nie ma więc tu dużego znaczenia.

Walki na Fame MMA

Podczas gal Fame MMA Piotr Pająk stoczył 2 walki i obie odbyły się z jedną osobą. Był nią Alan Kwieciński, który znany jest z kariery w programie telewizyjnym Warsaw Shore. Pierwsza walka odbyła się we wrześniu 2020 roku w kategorii półśredniej o pas kategorii XFC na zasadach kickboxingu. Wówczas to Pająk był zdecydowanym faworytem, ale sędziowie po 3 rundach walki zadecydowali, że to Kwieciński był górą, aczkolwiek według wielu sama decyzja sędziów była bardzo kontrowersyjna i sam Pająk nie stronił od wulgarnych komentarzy w ich stronę, a także w stronę samego Kwiecińskiego.

Do rewanżu doszło w maju 2021 roku. Wówczas już obaj panowie walczyli na zasadach MMA, gdzie Pająk miał o wiele większe szanse. Oczywiście Kwieciński próbował swoich sił w MMA, ale nie szło mu za dobrze, wszak jego bilans do tej walki wynosił 2 wygrane i 5 porażek. Walka nie trwała pełnego dystansu, ponieważ w 2 rundzie Pająk zmusił rywala do poddania poprzez założenie mu gilotyny.

Piotr Pająk na Prime Show MMA

Mija rok od wygranej Piotra Pająka na gali Fame MMA. Podejmuje on decyzję o powrocie do oktagonu, ale tym razem do federacji Prime Show MMA, która jest organizowana przez Don Kasjo. W październiku 2022 roku odbyła się gala Prime Show MMA 3 w Radomiu, gdzie Piotr Pająk walczy z Danielem Rutkowskim.

Czytaj również:  Fit Lovers - wszystko na temat zawodnika

Pająk z “Rutkiem” ma walczyć na zasadach boksu, a więc w dobrze znanej sobie formule, którą trenował od początków swojej przygody ze sportami walki. Niestety ta walka nie pada jego łupem, przegrywa on przez jednogłośną decyzję sędziów.

Widać było w tej walce, że to właśnie Rutkowski jest o wiele lepiej przygotowany. Bardzo dobrze unikał ciosów rywala, świetnie trzymał gardę i potrafił wyprowadzać skuteczne ciosy na korpus. W zasadzie aktywność Pająka nie miała tutaj zbyt wiele znaczenia, ponieważ on nie trafiał, a jego przeciwnik umiejętnie kontrował. Tak w zasadzie wyglądała każda z 3 rund. Pająk męczył się, a jego rywal korzystał z tego i kontrolował przebieg. Na punkty każdą wygrywał Rutkowski.

Życie prywatne Piotra Pająka

Na podstawie powyższych danych da się stwierdzić, że w galach Fame i Prime Show Piotr Pająk nie odnosi zbyt wielkich sukcesów, aczkolwiek tu miał do czynienia z zawodnikami dosyć mocnymi. Chyba lepiej wychodzi mu relacjonowanie swoich podróży na Youtube i Instagramie, gdzie można znaleźć go pod nazwą Podróże Wojownika, a także podroze_wojownika-youtube.

Jeśli chodzi o Youtube to posiada on aż 150 tysięcy subskrybujących kanał. W przypadku Instagrama jest to 145 tysięcy obserwujących. W relacjach można znaleźć nie tylko jego walki, ale także podróże do wielu krajów.