Patryk Kaczmarczyk – całościowy opis zawodnika

Patryk Kaczmarczyk

Patryk Kaczmarczyk urodził się 23 czerwca 1998 roku w niewielkiej miejscowości w województwie mazowieckim – Kozienicach. To doskonały zawodnik mieszanych sztuk walk,, który walcząc w kategorii wagi piórkowej zanotował wiele imponujących zwycięstw. Obecnie Patryk Kaczmarczyk może się pochwalić osiągnięciem 7 pozycji w rankingu KSW w wadze piórkowej, co jednoznacznie wskazuje na to, że obecnie Patryk Kaczmarczyk należy do grona najlepszych polskich zawodników mieszanych sztuk walki.

Jak wyglądały początki Patryka Kaczmarczyka w sportach walki i jak przebiega jego obecna kariera? Koniecznie zapoznaj się z naszym opisem zawodnika, by poznać szczegóły jego rozwoju!

Patryk Kaczmarczyk – podstawowe informacje

Wiek – 24 lata,

Rekord osobisty – Patryk Kaczmarczyk ma za sobą 11 walk, z czego 9 razy zwyciężył i zanotował zaledwie 2 porażki,

Styl walki – Patryk Kaczmarczyk preferuje walki w tradycyjnym stylu MMA,

Kategoria wagowa – piórkowa, do 66 kg.

Patryk Kaczmarczyk należy do klubu sportowego RKT Radom, gdzie doskonali swoje umiejętności i kształtuje technikę pod czujnym okiem Giermana Anfinogienow’a.

Patryk Kaczmarczyk – początki kariery

Patryk Kaczmarczyk już od wczesnego dzieciństwa planował na stałe związać się ze sportami walki. Ciężko trenował po to, by móc spełnić swoje marzenia. Jednak droga do zawodowego MMA była naprawdę długa i mimo licznych sukcesów, Patryk Kaczmarczyk na swój debiut w zawodowym MMA musiał czekać aż pięć lat.

Po drodze stoczył 27 pojedynków, wśród których zaledwie 6 okazało się przegranych. Podczas amatorskich turniejów, Patryk Kaczmarczyk pokonał takie dzisiejsze sławy jak Piotr Kacprzak czy Robert Ruchała.

Mimo nieudanego debiutu w amatorskim MMA – Kaczmarczyk poddał swoją pierwszą walkę, w której zmierzył się z Angelo Witczykiem, walcząc w wadze koguciej, późniejsze pojedynki okazały się naprawdę dobre.

Patryk Kaczmarczyk wziął udział w Mistrzostwach Polski MMA 2014, gdzie podczas drugiego dnia pokonał aż trzech rywali. Niestety porażka w walce z Karolem Jędrusiakiem sprawiła, że Kaczmarczyk musiał się pocieszyć drugim miejscem. Nie dało się ukryć, że waga kogucia okazała się dla Kaczmarczyka zbyt dużym obciążeniem i tak w 2016 roku młody mężczyzna przeszedł do wagi piórkowej.

Czytaj również:  Konrad Skolimowski – wszystko na temat zawodnika

Decyzja ta okazała się strzałem w dziesiątkę, ponieważ już podczas kolejnych mistrzostw turniejowych to właśnie Patryk Kaczmarczyk świętował swoje zwycięstwo.

W walkach amatorskich zanotował jeszcze takie sukcesy jak pierwsze miejsce podczas Mistrzostw Polski MMA 2016 ALMMA 125, Mistrzostw Polski MMA ALMMA 140 z 2017 roku, Mistrzostw Europu Amatorskiego MMA ALMMA 151 z 2018 roku i Mistrzostw Polski MMA 2018 i Mistrzostw Mazowsza ALMMA 163 z 2018 roku. W 2019 roku Patryk Kaczmarczyk zajął drugie miejsce podczas Mistrzostw Polski MMA 2019 ALMMA 176.

Przejście do zawodowego MMA

Licznych sukcesów Patryka Kaczmarczyka nie mogli nie zauważyć włodarze zawodowych federacji MMA. Tym samym w końcu, po pięciu latach oczekiwania i doskonalenia swoich umiejętności Patryk Kaczmarczyk w końcu, 14 czerwca 2019 roku odbył swoją pierwszą walkę w zawodowym MMA. Wówczas zawalczył podczas gali Armia Fight Night 6, pokonując jednogłośną decyzją sędziów swojego rywala Daniela Matuszka.

Zaledwie rok po debiucie w zawodowym MMA Patryk Kaczmarczyk zdobył swoje pierwsze wyróżnienie – Szablę mistrzowską w wadze piórkowej w Armia Fight Night, mając na swoim koncie 5 rozegranych pojedynków, z czego wszystkie okazały się zwycięskie.

Doskonała forma Patryka Kaczmarczyka nie uszła uwadze KSW. Włodarze federacji szybko zdecydowali się na zawarcie kontraktu z młodym fighterem, proponując mu możliwość stoczenia debiutanckiej walki 24 kwietnia 2021 roku. Patryk Kaczmarczyk przystał na tę propozycję i jednogłośną decyzją sędziów pokonał swojego rywala, Michała Sobiecha.

W kolejnej walce dla KSW Patryk Kaczmarczyk ponownie stanął naprzeciw Roberta Ruchały, którego wcześniej pokonał w walce amatorskiej. Jednak Ruchała dał z siebie wszystko, by zrewanżować się za poprzednią porażkę i ostatecznie, po przeprowadzeniu pełnej walki, pokonał Patryka Kaczmarczyka jednogłośną decyzją sędziów.

Co ciekawe, to również podczas walki dla KSW Patryk Kaczmarczyk został po raz pierwszy znokautowany. Podczas pojedynku na gali KSW 72 Dawid Śmiełowski wyprowadził mocne kopnięcie frontalne na korpus, które ostatecznie położyło na matę nieprzytomnego Kaczmarczyka już w trzeciej minucie drugiej rundy.

Czytaj również:  Nate Diaz – całościowy opis zawodnika

Kiedy kolejna walka Patryka Kaczmarczyka?

Włodarze KSW nie ogłosili jeszcze kolejnej walki z udziałem Patryka Kaczmarczyka. Jednak od ostatniego pojedynku, w którym Kaczmarczyk pokonał Pascala Hintzena potężnym, nokautującym kopnięciem kolanem na korpus, minęło już pół roku, dlatego możemy podejrzewać, że niebawem zostaną ogłoszone nowe karty walk.

Z pewnością, gdy tylko pojawi się taka informacja, od razu Was o tym poinformujemy, byście mogli już od pierwszej konferencji śledzić zmagania rywali i tym samym, skuteczniej wytypować zwycięzcę kolejnego pojedynku.