pashabiceps – legendarny zawodnik CS walczy!

pashabiceps

Jarosław Jarząbkowski znany jako “pashabiceps” to osoba urodzona 11 kwietnia 1988 roku w Nasielsku. Mierzy 184 centymetry wzrostu i waży około 90 kg. Kibicom w naszym kraju, ale także na całym świecie dał się poznać jako mistrz gry Counter Strike. Aktualnie jednak ta osoba jest zawodnikiem sportów walki.

Sukcesy jako gracz CS:GO

Swoją karierę rozpoczynał już w 2010 roku jako zawodnik amatorski w grę Counter Strike 1.6. Już wtedy występując dla ESC Gaming dał się poznać jako wartościowy zawodnik, ponieważ podczas ostatnich Mistrzostw Świata w tę właśnie grę wraz ze swoją drużyną zwyciężył podczas Intel Extreme Masters VI. Z tym klubem wygrał także World Cyber Games w 2011 roku. Wcześniej występując jeszcze dla Frag eXecutors zajął 3 miejsce w tym samym turnieju w 2010 roku.

W 2012 roku wyszła gra Counter Strike: Global Offensive. Wówczas występował jeszcze w ESC Gaming, aczkolwiek tam brakowało dużych sukcesów. Te pojawiły się zaś, kiedy dołączył do drużyny Virtus.Pro. W zasadzie od samego początku przygody z tym klubem Jarząbkowski był czołową postacią. W 2014 wygrał wraz ze swoimi kolegami ESM One w Katowicach.

Najbardziej wartościowy pod względem drużynowym dla niego był jednak rok następny, ponieważ wówczas Virtus.Pro na czele z Jarząbkowskim wygrali aż 5 turniejów:

  • Copenhagen Games
  • ESEA Invite Season 18 Global Finals
  • CEVO Professional Season 7 Finals
  • ESL ESEA Dubai Intivationals
  • CEVO Professional Season 8 Finals

Na przestrzeni 2 kolejnych lat wygrywał jeszcze w 5 kolejnych turniejach. W 2016 roku wygrywał w SL i-League Intivational #1, ELEAGUE Season, a także DreamHack ZOWIE Open Bucharest. Rok później zwyciężał w DreamHack Masters w Las Vegas oraz w Adrenaline Cyber Center.

W 2019 roku postanowił ostatecznie opuścić drużynę przez cały rok pomagając kolegom nie jako aktywny gracz, ale pełniąc rolę pomocniczą.

Czytaj również:  Z kim zawalczy w najbliższym czasie MMA Mamed Chalidow i co obstawić?

Indywidualnie jeden z najlepszych

Powyżej widać sukcesy przede wszystkim z drużyną Virtus.Pro. Tych jednak na koncie miał o wiele więcej, ponieważ łącznie wygrywał w 43 oficjalnych turniejach, 26 razy przegrywał w finale, natomiast 42 razy docierał wraz ze swoimi kolegami do półfinału.

Indywidualnie serwis HLTV potrafiła docenić umiejętności Jarosława Jarząbkowskiego. Niemal przez całą swoją karierę, zwłaszcza w Virtus.Pro błyszczał formą. W 2014 roku według wspomnianego serwisu uznany był jako 3 najlepszy gracz na świecie. Pod koniec ubiegłego roku serwis HLTV opublikował ranking na najlepszych zawodników minionej dekady. “pashabiceps” zajął tam 9 miejsce.

pashabiceps

“pashabiceps” i freak fight

Końcówka roku 2021 to zainteresowanie organizacji High League osobą Jarząbkowskiego, co skutkowało podpisaniem kontraktu i ogłoszeniem jego debiutanckiej walki podczas gali High League 2. Jego przeciwnikiem 5 lutego 2022 roku w Krakowie był Michał Owczarzak znany jako “Owca”.

Walka ta odbywała się na zasadach boksu w małych rękawicach, więc pojedynek ten zapowiadał się bardzo ciekawie. W walce przeważała ofensywa z obu stron, ponieważ obaj panowie od samego początku ruszyli na siebie i zadawali wzajemnie ciosy. Dominowały cepy, widać było brak konkretnej techniki. Przewagę miał “pashabiceps”, któremu udało się powalić na deski swojego rywala wraz z końcówką 1 rundy. To jednak nie doprowadziło do końca walki, ponieważ rywal wstał i z trudem dotarł do swojego narożnika. Chociaż był mocno zamroczony to jednak zdecydował się wyjść do następnej rundy. Owczarzak mimo swojego stanu postanowił od początku 2 rundy zaatakować. Zyskał sporą przewagę, ale Jarząbkowski przetrwał ten napór i nacierał coraz bardziej. Zaowocowało to powaleniem swojego  rywala na deski i nokautem. Skuteczne ciosy zadecydowały o tym, że “Owca” nie miał siły wstać podczas odliczania przez sędziego.

Kolejny pojedynek już niedługo

Dobra postawa Jarząbkowskiego skutkuje kolejnym zaproszeniem do walki. Chociaż były esportowiec nie ukrywał, że od boksu, w którym zaliczył swój debiut woli MMA to jednak pierwsza walka wypadła bardzo dobrze.

Czytaj również:  Kiedy i z kim zawalczy Soroko?

Szansę do zaprezentowania swoich umiejętności w MMA w kategorii ciężkiej do 79.5 kg będzie miał już 18 marca podczas gali High League 6 w Katowicach. Jego walka z bardziej doświadczonym Marcinem Dubielem wybrana została jako pojedynek wieczoru.

Własna szkółka

Dzięki doświadczeniu i niebywałemu talentowi w grze CS:GO Jarosław Jarząbkowski jakiś czas temu postanowił otworzyć własną szkółkę pod nazwą Pasha Gaming School, gdzie pomaga osobom rozpoczynającym swoją przygodę z esportem. Wsparcie od takiej osoby na pewno jest niezwykle cennym doświadczeniem dla tych, którzy marzą o pójściu w jego ślady.

Rozpoznawalność nie tylko w Polsce, ale między innymi w Rosji zyskał już jakiś czas temu, co też przekłada się na media społecznościowe. Warto powiedzieć, że “pashabiceps” posiada swoje konta na Instagramie, a także na Twitterze. Liczba jego obserwujących wynosi kolejno ponad 750 tysięcy i około 430 tysięcy. Jarząbkowski posiada również swoje kanały, na których publikuje ciekawe materiały dotyczące swoich walk, treningów, czy dawniej udziałów w turniejach CS:GO.