Olivier Aubin-Mercier ogłosił zakończenie kariery!

Olivier Aubin-Mercier

Spodziewaliście się tego? Olivier Aubin-Mercier jeszcze w zeszłym tygodniu wygrał milion dolarów. Teraz ogłasza zakończenie kariery sportowej!

34-letni zawodnik po tym, jak pokonał Claya Collarda w finale rozgrywek w wadze lekkiej Professional Fighters League, zaczął snuć wizje związane ze sportową emeryturą. Niektórzy myśleli, że to tylko gadanie, ale wygląda na to, że dwukrotny mistrz Professional Fighters League podszedł do tematu bardzo poważnie i postanowił zawiesić rękawice na kołku.

Swoją decyzją podzieli się z fanami na Instagramie. Kanadyjczyk podziękował wszystkim tym, którzy byli zaangażowani w jego karierę, szczególnie organizacji Professional Fighters League. Warto przypomnieć, że to ona go przygarnęła po zakończeniu współpracy z Ultimate Fighting Championship.

Na koncie Oliviera Aubina-Merciera jest w sumie dwadzieścia sześć walk zawodowych. Wygrał dwadzieścia jeden razy, więc w całej karierze odnotował zaledwie pięć porażek. W przeszłości 34-letni zawodnik stanął do walki z Marcinem Heldem, czy Natanem Schulte. W 2022 roku wygrał turniej Professional Fighters League i zgarnął okrągły milion dolarów. Wyczyn powtórzy też w tym roku. Dokładniej mówiąc 24 listopada 2023 roku na PFL 10: 2023 Championships w finałowym starciu zmierzył się z Clayem Collardem. Swojego rywala pokonał jednogłośną decyzją sędziów i za ten występ także zgarnął sporą kasę. Po tym zdecydował się zakończyć karierę.

Będzie wam go brakowało? Jak myślicie, czy Olivier Aubin-Mercier w dobrym momencie kończy swoją karierę?

Czytaj również:  Tomasz Sarara powraca do klatki KSW za miesiąc!