Oļegs Jemeļjanovs – jeden z zawodników KSW!

Oļegs Jemeļjanovs

Oļegs Jemeļjanovs urodził się 26 czerwca 1994 roku w Rydze. To łotewski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który rywalizuje od roku 2012 roku. Na swoim koncie ma walki ni tylko w Łotwie, ale również na Litwie, w Niemczech, Rosji, czy nawet w Grecji i Polsce. Walczył dla takich organizacji jak Freon, czy Superior FC. Ma za sobą też jedną walkę  dla ACA i póki co jedną dla Konfrontacji Sztuk Walki, którą stoczył pod koniec kwietnia 2023 roku.

Oļegs Jemeļjanovs – kariera MMA

Zawodowa kariera Olegsa  Jemeljanovs w mieszanych sztukach walki zaczęła się w 2012 roku. Dokładniej mówiąc swój debiut miał 23 marca 2012 roku na gali Real Fights League, gdzie stanął do walki z Tomasem Marciuleviciusem. Był to bardzo dobry występ, który skończył się jego zwycięstwem w pierwszej rundzie przez TKO. Do kolejnej walki Jemeljanovs stanął już w kwietniu 2013 roku i wówczas miał swój debiut dla organizacji Freon. Podczas Freon – Royal Stars zmierzył się z Arturasem Liutikanem. Podczas tego starcia pokazał na co go stać, ponieważ swojego rywala pokonał już po osiemnastu sekundach rundy pierwszej przez TKO. Kolejną walkę dla tej samej organizacji odbył już 11 maju 2013 roku i tym razem miał okazję brać udział w gali Freon – First Blood. Podczas tego wydarzenia zmierzył się z Viestursem Saldavsem. Ta walka była dość wyrównana, bo ostatecznie panowie dotarli do trzeciej rundy. Zwycięstwo ostatecznie odniósł Jemeljanovsom przez decyzję sędziów. 12 października 2013 roku Olegs stoczył walkę dla innej wiodącej organizacji – WFCA. Podczas WFCA – Klondaika Fight Arena zmierzył się z Tadasem Miceikam, którego także pokonał przez decyzję w trzeciej rundzie.

Kolejna walka w karierze zawodowej  Jemeļjanovsa była znacząca, ponieważ odnotował swoją pierwszą porażkę. Wspomniana walka odbyła się 10 maja 2014 roku na WFCA – Fight Arena Volume 12, a jego przeciwnikiem był Janis Ginters, który wygrał pojedynek przez decyzję w trzeciej rundzie. Tutaj również warto wspomnieć, że był to bardzo dobry i wyrównany pojedynek, więc trudno było stwierdzić, kto tak naprawdę okaże się zwycięzcą. Niestety nie został nim  Jemeļjanovs. Po pierwszej porażce, przyszedł kolejny sukces, który Olegs odnotował na Superior FC 14 – The Comeback. 21 maja 2016 roku stanął do walki z Adamem Combsem, którego pokonał przez nokaut już w dziesiątek sekundzie rundy pierwszej. 10 września 2017 roku Jemeļjanovs miał zmierzyć się z Khuseinem Adamovem, ale ostatecznie do tej walki nie doszło. To jednak nie oznacza, że Jemeļjanovs nie wystąpił. Szybko zorganizowano dla niego zastępstwo i podczas ProFC 63 stanął do walki z Konstantinem Andreitsevem. Ta walka nie zakończyła się jednak po jego myśli, ponieważ został pokonany przez rywala decyzją sędziów. 31 marca 2018 roku znów mogliśmy podziwiać walkę Olegsa, który tym razem wziął udział w gali FREON: R1 One on One ,gdzie zmierzył się z Malikiem Tambe. Ostatecznie udało mu się pokonać swojego rywala przez decyzję w drugiej rundzie.  Za kilka miesięcy, a dokładniej 2 czerwca 2018 roku, wystąpił na  WCSA Combat Ring 26. jego rywalem był Giorgos Papadopoulos, którego pokonał w trzeciej rundzie przez decyzję. Na 28 lipca 2018 roku była planowała kolejna walka, a rywalem Olegsa miał być Azamat Nuftillaev, ale do tej walki ostatecznie nie doszło. Kolejne starcia zostało zaplanowane na 17 listopada 2018 roku. Na Freon: Gigant Fights 7 Oļegs Jemeļjanovs zmierzył się z Jaanem Saugą. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Łotysza już w pierwszej rundzie, zaledwie po trzydziestu trzech sekundach walki przez poddanie. 3 maja 2019 roku Olegs stanął do walki o mistrzostwo Freon.  Jego rywalem w tym pojedynku był Sergey Fedyainov, którego pokonał w mgnieniu oka, ponieważ już po czternastu sekundach pierwszej rundzie. Swoje zwycięstwo zdobył przez KO. W 2019 roku stoczył jeszcze jedną walkę podczas Ghetto Fight 10, gdzie pokonał Nicolaia Garbuza. Olegs ma na swoim koncie także jedną walkę dla ACA, ale nie było ona zbyt udana, ponieważ przegrał ją z Adamem Pałaszem. Swój debiut miał również w KSW i jego pierwsza walka dla tej organizacji odbyła się 22 kwietnia 2023 roku. Wówczas stanął do rywalizacji z Kamilem Gawryjołkiem, ale i tym razem poniósł porażkę.

Czytaj również:  Kiedy walka kownackiego? Jeśli tak, to z kim?

Oļegs Jemeļjanovs – osiągnięcia

Olegs Jemeljanovs może poszczycić się nie tylko wieloma dobrymi występami, z czego aż sześć skończył przed czasem i to już w pierwszej rundzie. Na jego koncie pojawia się również mistrzowski pas łotewskiej organizacji Freon, który udało mu się wywalczyć 3 maja 2019 roku.

Bilans walk zawodowych

Do tej pory Olegs Jemeljanovs wziął udział w piętnastu walkach zawodowych MMA. Jedenaście starć z rywalami udało mu się wygrać, z czego część pojedynków zakończyła się w pierwszej rundzie, a część w drugiej lub trzeciej. Warto też zauważyć, że na koncie Olegsa są tylko cztery porażki, więc to naprawdę dobry wynik. Poza tym w całej karierze zauważymy trzy walki, które ostatecznie się nie odbyły.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 26 czerwca 1994 roku, Ryga

Obywatelstwo: Łotwa

Wzrost: 187.96 cm

Masa ciała: 95.71 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2012 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: waga ciężka

Klub: Sev Arch Gym