Oktagon 39: Munich – zapowiedź gali i karta walk

Przed nami pierwsza z sześciu gal zaplanowanych przez czesko-słowacką organizację Oktagon MMA na rok 2023. Włodarze od razu przygotowali mocne zestawienie, w którym nie brakuje wielu doświadczonych i bardzo widowiskowo walczących zawodników. Na gali wystąpi chociażby Martin Zawada bardzo dobrze znany polskim kibicom. W niniejszym artykule znajdziesz zapowiedź gali Oktagon 39: Munich, kartę walk i zapowiedzi najciekawszych pojedynków.

Najważniejsze informacje o gali Oktagon 39: Munich

Oktagon MMA to czesko-słowacka organizacja rozwijana od 2017 roku. Pomimo stosunkowo krótkiego stażu, organizacja ma już na koncie 38 gal i kolejne 6 zaplanowanych na 2023 rok. Oktagon 39: Munich będzie pierwszą galą zorganizowaną w tym roku. Federacja po raz pierwszy w swojej historii zagości a Monachium. W przeszłości zorganizowano już dwie gale w Niemczech, ale miało to miejsce we Frankfurcie. Gala Oktagon 39: Munich odbędzie się już 11 lutego 2023 roku. Przed nami 11 pojedynków z bardzo ciekawie zapowiadającą się walką wieczoru pomiędzy Denilsonem Nevesem i Christianem Jungwirthem. Gospodarze będą mogli śledzić występy aż siedmiu swoich zawodników.

Jak prezentuje się karta walk na Oktagon 39?

Na gali Oktagon 39: Munich odbędzie się w sumie 11 pojedynków: 5 z karty wstępnej, 5 z karty głównej oraz walka wieczoru. Pełna karta walk na Oktagon 39 prezentuje się następująco:

 • Denilson Neves vs. Christian Jungwirth
 • Alexander Poppeck vs. Martin Zawada
 • Losene Keita vs. Samuel Bark
 • Rafael Xavier vs. Pavol Langer
 • Vladimir Sikic vs. Ronald Paradeiser
 • Wallyson Carvalho vs. Hatef Moeil
 • James Lewis vs. Niklas Stolze
 • Michael Deiga Scheck vs. Vladimir Lengál
 • Dominick Schober vs. Robert Pukač
 • Marek Bartl vs. Kevin Hangs
 • Tayo Odunjo vs. Francesco Bocca

Włodarze organizacji Oktagon 39 przygotowali zatem naprawdę mocne zestawienia na pierwszą w tym roku galę. Interesująco zapowiada się walka Losena Keity, który jest aktualnie mistrzem kategorii lekkiej, natomiast zmierzy się w walce w kat. piórkowej. Ewentualne zwycięstwo może sprawić, że Keita otrzyma szansę walki o drugi pas mistrzowski.

Czytaj również:  KSW 73 – karta walk i zapowiedzi ciekawych pojedynków

Zapowiedź i analiza walki Neves vs. Jungwirth

Neves (16-9) źle rozpoczął swoją przygodę z Oktagon MMA, przegrywając na Oktagon 33 z Christianem Eckerlinem (14-5). Później walka została jednak uznana jako No-contest. Do rewanżu doszło w walce wieczoru na Oktagon 36 i tutaj Eckerlin nie pozostawił już żadnych złudzeń Brazylijczykowi, wygrywając przez duszenie. Teraz przed Nevesem kolejne, bardzo trudne wyzwanie. Jego rywalem będzie niemiecki zawodnik Christian Jungwirth legitymujący się rekordem 12-6. Przed Niemcem trudny i wymagający okres, jako iż jest on zakontraktowany także na kwietniową galę. Na pewno będzie miał przewagę warunków fizycznych, natomiast na korzyść Nevesa przemawia wiek – jest on osiem lat młodszy. Wyraźnym faworytem tej walki jest jednak Jungwirth.

Zapowiedź i analiza walki Poppeck vs. Zawada

Na gali Oktagon 39: Munich odbędzie się starcie dwóch doświadczonych, niemieckich zawodników. Alexander Poppeck z rekordem 15-4 podejmie Martina Zawadę (29-17-1) doskonale znanego polskim kibicom z licznych występów na KSW. We wrześniu tego roku Zawada skończy 40 lat. Jego rywal jest o 10 lat młodszy, a ponadto prezentuje lepsze warunki fizyczne. Zawada zadebiutował na Oktagon 33 przegrywając ze Stephanem Puetzem. Poppeck już dwukrotnie prezentował się dla tej organizacji. Na 16 gali pokonał Csabę Hocza, a na gali 36 pokonał Nermina Hajdarpašića. I to właśnie młodszy z Niemców będzie zdecydowanym faworytem w tym zestawieniu. Niewielu fanów daje jakiekolwiek szanse bardzo doświadczonemu Zawadzie.

Zapowiedź i analiza walki Keita vs. Bark

W nadchodzącej gali Oktagon 39: Munich zaprezentuje się również Losene Keita, aktualny mistrz federacji w kategorii lekkiej. „Czarna Pantera” jest wciąż niepokonany w MMA, odznaczając się nieskazitelnym rekordem 9-0. Na 38 gali Keita stoczył pojedynek na zasadach Muay-Thai pokonując Milana Minči Paleša. Teraz jego rywalem będzie szwedzki zawodnik Samuel Bark z rekordem 8-1. Będzie to jego debiut na gali Oktagon MMA. W przypadku wygranej Keita być może otrzyma szansę walki o drugi pas mistrzowski. Zawodnik pochodzący z Gwinei jest zdecydowanym faworytem w nadchodzącym pojedynku, zarówno u bukmacherów, jak również u ekspertów.

Czytaj również:  Wszystko na temat PunchDown

Gdzie będzie można oglądać galę Oktagon 39: Munich?

Czesko-słowacka organizacja MMA stale rozwija swoje zasięgi i jest bardzo otwarta także na rynek polski. Warto zresztą przypomnieć, że na Oktagon MMA występuje wielu Polaków, a Mateuszowi Legierskiemu i Kamilowi Mindzie udało się nawet zdobyć pas mistrzowski tej organizacji. Dlatego też, włodarze tej organizacji umożliwiają oglądanie gali widzom z Polski. Gale są transmitowane w systemie PPV, a dostęp można wykupić na oficjalnej platformie Oktagon.tv. Za dostęp do transmisji z gali Oktagon 39: Munich trzeba zapłacić 10,99 euro, czyli nieco ponad 50 zł. Przypomnijmy, że gala odbędzie się już 11 lutego w Audi Arena w Monachium.