Oficjalne ogłoszenie nazwisk, które zmierzą się w walce wieczoru gali UFC Austin!

Stało się! Mamy już oficjalne ogłoszenie nazwisk, które zmierzą się ze sobą w walce wieczoru gali UFC Austin! Kogo zatem będziemy mogli zobaczyć? Odpowiadamy!

Gala UFC Austin odbędzie została zaplanowana na 2 grudnia 2023 roku w miejscowej hali Moody Center. Ciekawostką może być fakt, że to pierwsza gala organizacji UFC, która odbędzie się w Austin od czerwca 2022, kiedy to w walce wieczoru mierzyli się Josh Emmett i Calvin Kattar. Do tej pory w tajemnicy trzymano, kto wystąpi w najważniejszych walkach gali. Jednak teraz poznaliśmy oficjalne nazwiska i to bezpośrednio od szefa UFC, Dana White, który ogłosił je w mediach społecznościowych.

Najważniejsza będzie będzie walka w dywizji lekkiej między Beneilem Dariushem a Armanem Tsarukyanem. Na pewno będzie to ciekawe starcie, zwłaszcza że obaj zawodnicy mają o co walczyć. Dariush będzie chciał odbudować się po porażce z Charlesem Oliveirą. Z kolei Tsarukyan ma na swoim koncie serię zwycięstw, więc będzie próbował to przedłużyć. Ostatnia porażka Ormianina nastąpiła podczas starcia z Mateuszem Gamrotem w czerwcu 2022 roku (przegrana decyzją sędziów). W co-main event gali zobaczymy pojedynek Dan Hookera z Bobbym Greenem. Co ciekawe, został on zakontraktowany jako pięciorundowy.

Na gali UFC Austin zobaczymy też wiele innych ciekawych walk, w tym na przykład Roba Fonta z Deivesonem Figueiredo, Seana Brady’ego z Kelvinem Gastelum, czy Claya Guida z Joaquim Silvą.

Czytaj również:  Paweł Jóźwiak o zmianach organizacji FEN!