Nie żyje Grzegorz Skrzecz. Legenda Polskiego boksu.

Nie żyje polska legenda boksu, czyli Grzegorz Skrzecz. Były zawodnik nie jest z pewnością dobrze znany najmłodszej publiczności, jednak zostawił on za sobą kawał historii i bardzo dobre wspomnienia wśród kibiców i fanów jego wizerunku, w mediach. Był także uznanym specjalistą od pięściarstwa, który chętnie wypowiadał się na tematy związane z tą dyscypliną. Grzegorza Skrzecza żegnają więc nie tylko kibice, lecz także i najwięksi komentatorzy, promotorzy i znawcy boksu zawodowego w Polsce.

Grzegorz Skrzecz zmarł w wieku 65 lat. Wraz ze swoim bratem bliźniakiem, byli całe życie związani z boksem. Obaj odnosili także sukcesy rangi międzynarodowej.

Sam Grzegorz Skrzecz zdobył brązowy medal, na mistrzostwach świata w Monachium, a także podczas mistrzostw Europy w Warnie. Jego rekord jest bardzo obfity, ponieważ zawodnik stoczył 236 walk, z czego wygrał aż 204 pojedynki w ringu.

O śmierci Grzegorza Skrzecza poinformował pierw Andrzej Kostyra, który pożegnał w pięknych słowach pięściarza, z którym łączyły go bardzo dobre relacje. Z Grzegorzem Skrzeczem kontakt miał także Mateusz Borek, który również poświęcił chwilę w swoich mediach społecznościowych, aby podzielić się tą smutną informacją.

Komentarze ze świata boksu znajdziecie poniżej:

Czytaj również:  Tyson Fury porównuje Wildera z Joshuą, sugerując kolejną walkę!