Nate Diaz – całościowy opis zawodnika

Nate Diaz

Nathan Donald Diaz, lepiej znany szerszej publiczności, jako Nate Diaz to amerykański zawodnik MMA. Urodzony 16 kwietnia 1985 roku mężczyzna ma na swoim koncie liczne sukcesy, w tym zwycięstwo w popularnym reality show The Ultimate Fighter. Co ciekawe, Nate Diaz nigdy nie został mistrzem w żadnej federacji, jednak i bez tego udało mu się zdobyć niesłychaną rozpoznawalność, dzięki której uznawany jest, za jednego z najpopularniejszych zawodników MMA.

Chcesz bliżej poznać Nate Diaz’a i dowiedzieć się, jak przebiegała jego kariera? Koniecznie zapoznaj się z naszym opisem zawodnika!

Nate Diaz – podstawowe informacje

Wiek – 36 lat,

Rekord osobisty – Nate Diaz ma na swoim koncie 34 walki, w których 21 razy triumfował i zanotował 13 porażek,

Styl walki – Nate Diaz preferuje walki w stylu brazylijskiego jiu-jitsu i grapplingu,

Kategoria wagowa – półśrednia.

Nate Diaz mimo przejścia do MMA nie skupia się wyłącznie na szlifowaniu techniki mieszanej. Stale trenuje brazylijskie jiu-jitsu, pod czujnym okiem Cesar’a Gracie i boks we współpracy z Richardem Perez’em. Swoje treningi Nate Diaz odbywa w klubie Cesar Gracie Jiu-Jitsu.

Nate Diaz – początki kariery

Nathan Diaz od najmłodszych lat związany był ze światem sportów walki. Już jako piętnastolatek, wraz ze swoim bratem Nickiem Diaz’em, rozpoczął treningi boksu i kick-boxingu, a następnie skupił się na szlifowaniu swoich umiejętności w brazylijskim jiu-jitsu. Dyscyplina ta okazała się dla niego trafiona i szybko wszedł w posiadanie czarnego pasa, a także zdobył drugie miejsce w kategorii średniej niebieskich pasów podczas Mistrzostw Panamerykańskich IBJJF w Jiu-jitsu.

Swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki Nate Diaz postanowił rozpocząć w 2004 roku, kiedy to, mając zaledwie 19 lat stoczył swoją debiutancką, zawodową walkę MMA. Walka odbyła się 21 października 2004, a pierwszym rywalem Diaz’a był Alejandro Garcia. Podczas 12 gali WEC Diaz pokazał na co go stać i pokonał swojego rywala przed czasem.

Czytaj również:  Alan Kwieciński - uznany zawodnik freakowy!

Mimo udanego debiutu, Nate Diaz na kolejną walkę musiał czekać do 2005 roku. Wówczas zmierzył się z Koji’m Oishiemu podczas gali Pancrase. Po przeprowadzeniu pełnej walki, sędziowie uznali, że to japoński zawodnik był lepszy w walce i to jemu przyznali zwycięstwo.

Rok 2006 był dla Nate Diaza przełomem w karierze. To właśnie w tym roku młody zawodnik MMA stoczył aż pięć pojedynków, z czego aż cztery zakończyły się jego zwycięstwem. Niestety, ta jedna porażka nastąpiła w najmniej oczekiwanym momencie, kiedy to Nate Diaz miał zawalczyć o tytuł WEC w pojedynku z Hermerem Francą.

Kariera medialna Nate Diaz’a

Chcąc pchnąć swoją karierę do przodu, w 2007 roku Nate Diaz zdecydował się wziąć udział w piątej edycji popularnego w stanach reality show – The Ultimate Fighter organizowanego przez prawdziwego giganta w świecie MMA – UFC.

Nate Diaz dołączył do drużyny, za której prowadzenie odpowiadał były mistrz UFC Jans Pulver. Już od pierwszych chwil Nate Diaz odnosił same sukcesy. Na drodze do zwycięstwa pokonał trzech rywali podczas walk eliminacyjnych, by ostatecznie zawalczyć o zwycięstwo z drugim finalistą Mannym Gamburyanem. Pojedynek z dnia 23 czerwca 2007 zakończyła się przed czasem – rywal Diaza doznał poważnej kontuzji barku po potężnym ciosie Diaza, co ostatecznie skutkowało jego zwycięstwem w pojedynku, w którym walka toczyła się o naprawdę wiele – kontrakt z najpopularniejszą amerykańską federacją organizującą gale MMA – UFC.

Kariera w Ultimate Fighting Championship

Zwycięstwo w popularnym programie rozrywkowym pozwoliło Nate’owi Diaz’owi spełnić swoje marzenia o wejściu do najlepszej organizacji mieszanych sztuk walki. Debiut u amerykańskiego giganta okazał się naprawdę imponujący. Nate Diaz pokonał na swojej drodze takich rywali jak Josh Neer i Melvin Guillard. Z kolei sprawniejsi okazali się Clay Guida i Joe Stevenson.

Czytaj również:  Paige VanZant – utalentowana fighterka

Mimo niewątpliwie dobrej formy, Nate Diaz nigdy nie zdołał wzbić się na sam szczyt. Zabrakło mu odpowiednich umiejętności, które pozwoliłyby mu stoczyć pojedynek o pas mistrzowski i zakończyć go z sukcesem. Jednak nie można mu przy tym odmówić doskonałego stylu walki. Nate Diaz wielokrotnie zdobywał bonusy od włodarzy Ultimate Fighting Championship, za imponujące poddania i walki wieczoru. Łącznie Nate Diaz na swoim koncie zgromadził 15 nagród bonusowych, w tym 6 za poddanie, 7 za walki wieczoru, 1 za występ i 1 za nokaut wieczoru.

Kiedy następna walka Nate Diaza?

Obecnie UFC nie ogłosiło kolejnej walki z udziałem Nate Diaza. Jednak nie ulega wątpliwości, że prędzej czy później taka walka się odbędzie. Nate Diaz nie ogłosił jeszcze swojego przejścia na emeryturę. Z pewnością obecnie intensywnie trenuje, aby podczas kolejnego pojedynku pokazać się z jak najlepszej strony.

Jednak, nie ulega wątpliwości, że gdy nadejdzie czas kolejnego pojedynku, UFC zrobi wszystko, aby zaprezentować widowisko na najwyższym poziomie. Nam tym czasem nie pozostaje nic innego, jak poczekać na kolejny pojedynek, licząc na to, że ten będzie trzymał tak samo wysoki poziom.