Monika Godlewska – z estrady do oktagonu

Monika Godlewska

Monika Godlewska szerszej publiczności dała się poznać pod zmienionym imieniem – Esmeralda Godlewska. Swoją popularność w sieci budowała wraz z siostrą, publikując kontrowersyjne treści na kanale na youtube. Ostatecznie, zdecydowała się iść za ciosem i wkroczyć do świata mieszanych sztuk walki o charakterze freakowym. Kim dokładnie jest Esmeralda Godlewska i jak przebiegała jej kariera w MMA? Sprawdź najważniejsze informacje w naszym zestawieniu!

Monika „Esmeralda” Godlewska – kariera w sieci

Monika Esmeralda Godlewska urodziła się 21 kwietnia 1993 roku. Urodzona w Malborku kobieta ma aż cztery siostry, z którymi pod koniec 2017 roku zaczęła budować swoją karierę w sieci. Wtedy to po raz pierwszy wrzuciły kontrowersyjny filmik, podczas którego śpiewały covery polskich kolęd. Rok później, dwie siostry posunęły się o krok dalej. Wrzuciły film, ponownie o tematyce świątecznej, podczas którego występowały w skąpym stroju, przywodzącym na myśl ubrania z sex-shopu.

To był swego rodzaju strzał w dziesiątkę. Niestosowne ubrania, w połączeniu ze specyficznym sposobem wykonania kolęd zapewniło siostrom Godlewskim popularność o jakiej marzyły. W tamtym czasie nie było osoby, która nie kojarzyłaby sióstr Godlewskich. Portale plotkarskie dodatkowo podnosiły zainteresowanie i choć zdania na temat wykonania były raczej negatywne, to kobietom udało się przebić do szerszej publiczności.

W 208 roku siostry Godlewskie posunęły się o krok dalej. Najpierw wrzuciły filmik, na którym składają życzenia urodzinowe dla Prezydenta Andrzeja Dudy, a następnie zaśpiewały, w znany dla siebie sposób Hymn Polski. Wbrew przekonaniu sióstr Godlewskich, za niestosowne wykonanie hymnu spadła na nie potężna fala krytyki, która z pewnością wpłynęła na ostateczną decyzję o rozpadzie duetu w 2019 roku. Od tego czasu, dwie z sióstr Monika Esmeralda i Małgorzata zdecydowały się na rozwijanie swojej kariery medialnej w pojedynkę.

Monika Godlewska – debiut w MMA

Co ciekawe, Monika Esmeradla Godlewska może poszczycić się tym, że jest jedną z pierwszych celebrytek, które wzięły udział w amatorskiej walce MMA. Włodarze wówczas jeszcze raczkującej federacji FAME MMA zdecydowali się na zaangażowanie kobiety do jednej z pierwszych walk w historii polskiego freak fightu. Jej pierwszą rywalką była, również debiutująca Marta Linkiewicz – Linkmaster, wtedy jeszcze słynąca z prowadzenia bardzo niezdrowego stylu życia. Wielki szum powstał już podczas pierwszych konferencji. Godlewska starała się zachować z „gracją” jednak było to trudne, w zestawieniu z wulgarną Linkiewicz.

Czytaj również:  FAME MMA 11 karta walk

Sama walka nie należała do udanych. Szybko po rozpoczęciu pojedynku Linkiewicz ruszyła na Godlewską by niemal natychmiast ją obalić. Znajdując się w odpowiedniej pozycji kontynuowała swoje dzieło, okładając zdezorientowaną Godlewską z całych sił. Ostatecznie sędziowie nie mieli innego wyboru i musieli zakończyć pojedynek ogłoszeniem nokautu technicznego. Dziewczyny były zadowolone ze swojego debiutu i mimo wcześniejszych obelg kierowanych pod swoim adresem, wpadły w swoje ramiona.

Pasmo porażek w MMA Moniki Godlewskiej

Kolejna walka w wykonaniu Godlewskiej miała miejsce podczas gali FAME MMA 5, zaledwie siedem miesięcy później. Wówczas jej rywalką była Ewelina „EvelOna” Kubiak, znana z programu Warszaw Shore. Walka nie trwała zbyt długo. Evelona szybko ruszyła z atakiem i błyskawicznie powaliła swoją rywalkę na ziemię. Seria ciosów wyprowadzonych przez Kubiak sprawiła, że sędziowie widząc brak reakcji Godlewskiej zdecydowali się na przerwanie pojedynku przez nokaut techniczny.

Również walka z Zusje nie należała do udanych. Po ponad dwuletniej przerwie od walk Godlewska ponownie przegrała.

Lepsze wyniki w Punchdown

Co ciekawe, mimo wyraźnego braku sukcesów w walkach MMA, Godlewska zdecydowała się spróbować swoich sił również w innym formacie, walki na policzki. Popularna niegdyś gala Punchdown polegała na tym, że zawodnicy stojący naprzeciw siebie wymierzali sobie kolejno ciosy otwartą ręką w policzek. W tym starciu zdecydowanie lepsza okazała się Godlewska, która pokonała swoją rywalkę Anastasiyę Yandaltsavą. Następnie przegrała w walce z uczestniczką „Projekt Lady” Patrycją „Patusia Show” Karczewską. Ostatecznie, format został zamknięty, po tragicznej śmierci jednego z uczestników gali.

Czy Esmeralda Godlewska jeszcze zawalczy?

Od ostatniej walki z udziałem Godlewskiej minęło pół roku. Tym samym, możemy stwierdzić, że prawdopodobnie Godlewska jeszcze nie zrezygnowała z udziały w tym formacie. Choć obecnie nie zapowiedziano walki z jej udziałem, to prawdopodobnie może się okazać, że wkrótce coś się w tej kwestii zmieni. Z pewnością będziemy was na bieżąco informować o najświeższych informacjach.

Czytaj również:  UFC 21 - karta walk zawodników i wyniki gali!

Tym, co nas szczególnie zastanawia jest pytanie, dla której gali zawalczy Esmeralda Godlewska. Pierwsze dwie walki stoczyła dla FAME MMA, a później zdecydowała się na udział w Prime Show MMA. Być może to właśnie tam ponownie zawalczy na oktagonie.