Wszystko na temat gali MMA VIP

MMA VIP to kolejna w Polsce gala zajmująca się organizacją freak show fight, czyli walk, w których mierzą się celebryci oraz osobistości medialne. MMA VIP jest określana federacją Marcina Najmana i rzeczywiście, były pięściarz znany z wielu freak fightów rzeczywiście figuruje jako prezes spółki. Większość pojedynków toczy się w formule MMA, aczkolwiek dopuszczane są również pojedynki na innych zasadach. Do tej pory zorganizowano cztery gale MMA VIP.

Najważniejsze informacje na temat gali MMA VIP

W listopadzie 2020 roku Marcin Najman ogłosił stworzenie własnej gali specjalizującej się we freak fight show. Trzeba przyznać, ze „El Testosteron” ma w tej dziedzinie ogromne doświadczenie, jako iż sam zasłynął przede wszystkim z walk freakowych. Jego pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim na KSW 12 w 2009 roku w dużej mierze zapoczątkował popularność MMA w naszym kraju. Najman występował również dla federacji Fame MMA, która jest obecnie największą federacją zajmującą się organizowaniem freak fight show. Na luty 2021 zapowiedziano pierwszą edycję nowej gali.

Federacja jest zarejestrowana w Częstochowie i posiada czterech właścicieli posiadających po 25% udziałów. Są to: Julita Najman, Dariusz Kosowski, Michał Lubacz oraz Szymon Szymański. Marcin Najman figuruje natomiast jako prezes federacji. Każda gala ma zachęcać fanów nietypową nazwą. Mieliśmy już: Igrzyska Rozkminiaczy, Galaktykę Osobliwości oraz Imperium Potępionych. Federacja MMA VIP postawiła na duże kontrowersje, co w efekcie znacząco utrudniło organizację kolejnych gal. Stało się to za sprawą bardzo głośnej afery związanej ze Słowikiem, byłym bossem mafii pruszkowskiej.

Na jakich zasadach organizowane są walki MMA VIP?

Federacja bazuje na sprawdzonym zestawie zasad, które są typowe dla większości walk freakowych. Zawodnicy rywalizują na dystansie trzech rund po trzy minuty z przerwami nawet do dwóch minut pomiędzy rundami. Większość walk toczy się w formule MMA. Dozwolone są zatem: uderzenia pięściami, kolana, kopnięcia, klincz, obalanie, dźwignie, techniki duszenia. Nad bezpieczeństwem zawodników w oktagonie czuwa sędzia ringowy, który w każdej chwili może przerwać pojedynek. Jeśli walka odbędzie się na pełnym dystansie, wówczas wynik należy do sędziów punktowych.

Jako iż organizacja VIP MMA zajmuje się freak show fight, zasady poszczególnych walk mogą być ustalane indywidualnie z zawodnikami. Niektóre walki mogą toczyć się np. w formule boksu lub kick-boxingu. Jest to bardzo istotne z perspektywy graczy, którzy zamierzają obstawiać zakłady na MMA VIP. Należy także pamiętać, że walki freak show fight czasami rządzą się swoimi prawami, co oznacza, że rezultaty pojedynków bywają nieprzewidywalne. Warto jednak zauważyć, że dla MMA VIP walczą także byli pięściarze. W federacji zadebiutował chociażby Marcin Rekowski.

Czytaj również:  Wszystko na temat High League

Mistrzowie w federacji MMA VIP

Na ten moment, federacja MMA VIP stworzyła dwa pasy mistrzowskie. Pierwszy jest pasem mistrzowskim dla zawodników wagi ciężkiej. Aktualnie w jego posiadaniu jest Michał „Wampir” Pasternak, który na MMA VIP 3 pokonał Kornela „Kornika” Zapadkę, a następnie utrzymał tytuł mistrzowski na MMA VIP 4 przeciwko Kacprowi „Polish Machine” Miklaszowi. Drugi pas mistrzowski jest dostępny w kategorii OPEN i jest przeznaczony dla „najlepszego trenera personalnego w MMA”. Pierwszy pojedynek o mas mistrzowski odbył się pomiędzy Tomaszem „Fit Dzikiem” Łomnickim a Adrianem Ciosem. Pas zdobył Łomnicki. Być może w przyszłości, wraz z dalszym rozwojem federacji pojawią się pasy mistrzowskie także w innych kategoriach.

Marcin Najman na MMA VIP

Gala MMA VIP od początku istnienia jest określana galą Marcina Najmana. To on jest twarzą projektu, a także figuruje jako prezes zarządu. Chociaż Marcin Najman wielokrotnie przekonywał o zakończeniu kariery, wciąż kontynuuje swoją przygodę ze sportami walki, biorąc udział w zestawieniach na swojej gali. Na pierwszej gali przegrał przez techniczny nokaut z Szymonem „Taxi Złotówą” Wrześniem, natomiast w dwóch kolejnych walkach, na MMA VIP 3 i MMA VIP 4, odnosił zwycięstwa. Najpierw pokonał Ryszarda „Szczenę” Dąbrowskiego, a następnie Mirosława „Miśka z Nadarzyna” Dąbrowskiego. Wielkie kontrowersje wzbudziła zwłaszcza ostatnia walka. Mirosław Dąbrowski to 63-letni były gangster związany z mafią pruszkowską.

Afera ze Słowikiem – o co w niej chodziło?

O MMA VIP zrobiło się bardzo głośno na początku 2022 roku. W trakcie konferencji poprzedzającej MMA VIP 4 włodarze ogłosili bossa, którym okazał się Andrzej Zieliński ps. „Słowik”, były szef mafii pruszkowskiej. Wiele osób uznało, że jest to mocne przekroczenie granic dobrego smaku, nawet jak na standardy freak show fight. Całą sprawę nagłośnił dziennikarz sportowy, Krzysztof Stanowski, w swoim autorskim programie „Dziennikarskie Zero” na Kanale Sportowym.

Gala MMA VIP 4 miała odbyć się pierwotnie w Kielcach, ale po materiale Krzysztofa Stanowskiego miasto zdecydowało się wypowiedzieć umowę. Wielu sponsorów zdecydowało się również zerwać współpracę z federacją. Gala została przeniesiona do Wielunia, gdzie zgodę na organizację gali wyraził burmistrz, Paweł Okrasa. Spotkało się to z bardzo wyraźnym sprzeciwem radnych oraz mieszkańców miasta. Na pertraktację z Pawłem Okrasą przyjechał nawet Krzysztof Stanowski. Ostatecznie, burmistrz Wielunia rozwiązał umowę z MMA VIP tłumacząc to atakami na członków jego rodziny. Ostatecznie, MMA VIP 4 odbyło się w Górze Kalwarii na prywatnym terenie.

Gale MMA VIP zorganizowane do tej pory

Pierwsza gala MMA VIP odbyła się 13 lutego i była promowana walką wieczoru pomiędzy Marcinem Najmanem a Szymonem „Taxi Złotówą” Wrześniem. Przez techniczny nokaut walkę wygrał „Taxi Złotówa”. Kolejna gala, pod nazwą „Igrzyska Rozkminiaczy” odbyła się 18 czerwca 2021 roku w Częstochowie. Tutaj Main Eventem był pojedynek pomiędzy Andrzejem „Żuromem” Żuromskim i Rafałem „Antykonfidentem” Podejmą. Podejma wygrał przez poddanie w drugiej rundzie.

Czytaj również:  One Championship MMA – najważniejsze informacje o gali MMA

Trzecia gala, MMA VIP 3: Galaktyka Osobliwości została zorganizowana 29 października. Michał „Wampir” Pasternak zdobył w jej trakcie pas mistrzowski kategorii ciężkiej, pokonując Kornela „Kornika” Zapadkę. W walce wieczoru spotkali się: Marcin Najman i Ryszard „Szczena” Dąbrowski. Walkę wygrał zgodnie z oczekiwaniami Najman już w pierwszej rundzie. Ostatnia gala, MMA VIP 4 była kilkukrotnie przekładana, ale ostatecznie doszła do skutku 5 marca 2022 roku. W walce wieczoru Najman pokonał Mirosława „Miśka z Nadarzyna” Dąbrowskiego.

Kiedy odbędzie się kolejna gala MMA VIP?

Na ten moment, włodarze nie ogłosili daty piątej edycji gali i mamy podstawy wątpić, czy w ogóle dojdzie ona do skutku. Kontrowersje związane z MMA VIP 4 bardzo naznaczył markę i z pewnością utrudnią kwestie organizacyjne, zwłaszcza, że wiele miast nie będzie chciało udostępnić publicznych obiektów potrzebnych do zrobienia dużej gali. Tymczasem robienie małych eventów na prywatnych terenach to jednak dość karkołomne zadanie, dla federacji, która chciałaby budować większe zasięgi. Jeśli jednak MMA VIP 5 miałoby dojść do skutku, prawdopodobnie dojdzie do tego nie wcześniej niż w czerwcu lub lipcu. Sytuacji na pewno nie ułatwia duża konkurencja – w Polsce działa już kilka organizacji specjalizujących się w freak show fightach.

Jak obstawiać zakłady na MMA VIP?

Niektórzy bukmacherzy udostępniają swoim klientom ofertę zakładów na walki organizowane przez federacje freak fight show, a zatem także przez MMA VIP. Warto jednak pamiętać o tym, że typowanie walk freaków jest dużo trudniejsze, a wszystko za sprawą dużej nieprzewidywalności wyników. Jeśli jednak ktoś ogląda gale MMA na żywo, obstawianie zakładów może zaoferować znacznie większe emocje w trakcie oglądania poszczególnych walk.

W typowaniu zakładów na MMA VIP warto wziąć pod uwagę warunki fizyczne obu zawodników, bilans walk, doświadczenie w sportach walki, okres przygotowawczy, a także ewentualne doniesienia medialne, zwłaszcza o kontuzjach i urazach. To wszystko może mieć duży wpływ na wynik walki. Analiza przed walką pozwala ocenić prawdopodobieństwo wyniku i dobrać najbardziej opłacalne typy. Warto także zapoznać się z pełną ofertą zakładów bukmacherskich, uwzględniając również zakłady na liczbę rund oraz na konkretny sposób zakończenia walki.

Czytaj również:  Bellator – najważniejsze informacje o gali MMA

Gdzie można oglądać gale MMA VIP?

Podobnie jak wiele innych gal w formacie freak fight show, MMA VIP bazuje na systemie Pay Per View. Innymi słowy, aby oglądać galę trzeba najpierw wykupić do niej dostęp na oficjalnej platformie internetowej organizacji. Dostęp kosztuje ok. 30 zł w przypadku pakietu podstawowego oraz ok. 35 zł w przypadku pakietu premium. Transmisja jest dostępna na platformie mma-vip.pl. Z organizacją na początku związany był Edward Durda, który prowadził galę oraz konferencje. Obecnie, rolę konferansjera prowadzi Marek Molak. Za komentarz odpowiada natomiast Bogusław Solecki.

Gdzie obstawiać zakłady na MMA VIP?

Nie wszyscy bukmacherzy posiadają w swojej ofercie gale freak fight show, a wszystko za sprawą nietypowych zasad oraz dość nieprzewidywalnego charakteru walk. Niemniej jednak, MMA VIP, podobnie jak inne tego typu gale można obstawiać u niektórych bukmacherów. Czasami, bukmacher sponsorujący gale ma możliwość udostępnienia oferty zakładów na wyłączność, jednak w przypadku MMA VIP jak na razie nie ma oficjalnego bukmachera, który wspierałby tę federację. Warto zauważyć, że wszyscy sponsorzy odeszli przed MMA VIP 4 z powodu afery związanej ze „Słowikiem”.

Obstawiając zakłady bukmacherskie na MMA VIP warto zwiększyć opłacalność kuponu, wybierając ofertę bukmachera z najwyższymi kursami. Duże znacznie mają również ciekawe promocje i bonusy, które być może pomogą graczom w uzyskaniu dodatkowych środków. Biorąc pod uwagę, że MMA VIP to gala specjalizująca się we freak fight show, warto obstawiać zakłady z myślą o większych emocjach w trakcie oglądania gali. Biorąc pod uwagę nieprzewidywalny charakter wielu zestawień, ciężko tu o sprawdzone sposoby na poprawienie skuteczności kuponów.