Mistrzostwa Polski Seniorów: Don Kasjo przegrał zdecydowanie na punkty!

Kasjusz Życiński walczył podczas XCIV Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu, by sprawdzić swoją formę. Niestety tego występu nie może zaliczyć do udanych, ponieważ przegrał zdecydowanie na punkty ze swoim rywalem!

Kasjusz Życiński, znany bardziej jako Don Kasjo to zawodnik, który może poszczycić się ponad siedemdziesięcioma walkami amatorskimi w boksie olimpijskim. W 2013 roku Don Kasjo debiutował w Mistrzostwach Polski Seniorów. Jednak od pewnego czasu to przede wszystkim freak fighter, choć w ostatnim czasie nie ma powodów do zadowolenia, ponieważ ciągle odnosi porażki. W tym roku stoczył w sumie dwa pojedynki i za każdym razem przegrywał przed czasem. Raz musiał uznać wyższość Dominika ”Japońskiego Drwala” Zadory, a w kolejnym pojedynku Pawła ”Tybori” Tyburskiego. Obie walki odbyły się w boksie w małych rękawicach.

Wczoraj mogliśmy zobaczyć jego kolejny występ, bo walczył podczas XCIV Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w Toruniu. Trzeba przyznać, że to był powrót na wysokie wody, ponieważ zawodnik wystartował w kategorii superciężkiej. Jego rywalem był Michał Fiedler.

Początek walki był dobry w wykonaniu Kasjusza. Od razu ruszył na przeciwnika i starał się być aktywny. Jego rywal jednak w pewnym momencie całkowicie przejął kontrolę nad walką, wyprzedzając akcje rywala i serwując ciosy. W końcówce pierwszej rundy Kasjusz Życiński atakował doły i podkręcał tempo, ale to Michał Fiedler często trafiał z kontry. W drugiej rundzie dało się już zauważyć różnice szybkości. Michał Fiedler był zdecydowanie lepszy i to właśnie z jego strony ciosy dochodziły do celu. Don Kasjo jednak był twardy, narzucał presję i próbował czymś zaskoczyć.Trzecia odsłona ich starcia miała podobny przebieg. Michał Fiedler dorzucił również sporo ciosów ze swojej strony w stronę oponenta. Ostatecznie z tego pojedynku zwycięsko wyszedł Michał Fiedler. Don Kasjo zdecydowanie przegrał na punkty!

Czytaj również:  Mamed wyjaśnił, dlaczego nie przeszedł do UFC!

Cała walka dostępna poniżej: