Mirosław Okniński wypowiedział się na temat wyniku walki Jana Błachowicza!

Trener Mirosław Okniński bardzo chętnie wypowiada się na temat spraw bieżących w MMA. W tym wypadku, nie mogło być inaczej. Jan Błachowicz przegrał z soboty na niedzielę swoją walkę, na UFC 291. Wiele osób jest oburzonych werdyktem, jednak Mirosław Okniński rzuca zupełnie nowe światło na ten pojedynek i jego wynik. Sprawdźcie sami!

Ze słowami trenera Mirosława Oknińskiego bardzo trudno jest się nie zgodzić, w wielu wypadkach. Jego analizy walk są bardzo trafne i często patrząc zupełnie innymi oczami niż te, które chciałyby zwycięstwa Jana Błachowicza w walce. Oczywiście, tego chcielibyśmy wszyscy, jednak werdykty tak bardzo bliskich pojedynków, często kończą się nie w taki sposób, jaki fani życzyliby sobie. Szczególnie w pojedynkach na najwyższym szczeblu, w którym biorą udział właśnie Polacy.

Trener Mirosław Okniński podzielił się własnymi przemyśleniami, dotyczącymi tej walki. Według niego, Jan Błachowi lepiej poradził sobie w MMA, jednak Pereira był lepszy w kickboxingu. Oprócz tego, trener Mirosław Okniński przyznał, że wygrała osoba, która w UFC jest bardziej atrakcyjna wizerunkowo i dochodowo.

Dodatkowo, trener Mirosław Okniński dodał, że plan na walkę być dobry, lecz zabrakło presji. Gdyby Jan Błachowicz miał więcej tlenu i bardziej agresywnie podchodził do swojego przeciwnika, wtedy walkę musiałby wygrać.

Poniżej macie oficjalne słowa trenera Mirosława Oknińskiego:

Czytaj również:  Doczekaliśmy się! Jan Błachowicz zawalczy z Alexem Pereirą!