Mirosław Okniński o werdykcie sędziego Brondera.

Mirosław Okniński bardzo chętnie omawia wszystkie sporne kwestie w świecie polskiego, jak i zagranicznego mma. Nie mogło więc zabraknąć komentarza do sobotniej, kurtuazyjnej decyzji sędziego Brondera. Mirek Okniński postanowił bardzo szybko przekazać swoje spostrzeżenia i uwagi do całego zajścia.

Co ciekawe, Mirek Okniński stanął po stronie Damiana Janikowskiego, którego to dotyczyła informacja. Na KSW 74 jego pojedynek należał do tych, z gatunku dzielącego kibiców. Wszystko przez werdykt sędziego Brondera, który sprawił, że pojedynek został przerwany w trakcie jego trwania.

Przypomnijmy o co dokładnie chodzi. W minioną sobotę Damian Janikowski zmierzył się z Tomem Breesem. Brytyjczyk dość szybko przejął inicjatywę w pojedynku i doszedł do duszenia Damiana Janikowskiego w drugiej rundzie. Sędzia Tomasz Bronder musiał uważnie pilnować stanu Damiana Janikowskiego w tej sytuacji. W walce doszło do zamieszania i niezrozumienia, skutkiem czego walka została przerwana.

Dokładna sytuacja jest dostępna poniżej:

Damian Janikowski i jego komentarz do całego zajścia:

Damian Janikowski bardzo szybko odniósł się do całego wydarzenia na swoim Facebooku:

– „Sędzia Tomasz zrobił to, bo tak było mu na rękę. Pamiętając, że walkę wcześniej wygrałem z jego zawodnikiem. Sprawdzając mnie, mówiłem i pokazywałem, że wszystko jest OK, a on przerywa mi walkę. Walkę wieczoru dwóch dobrych zawodników. Sędzia zachował się bardzo mało profesjonalnie. Uważając, że moje klepnięcie było wywołane poddaniem, a nie próba zapięcia uchwytu i kontynuowania walki. Dziękuje !!!”

Odpowiedź do jego wpisu zamieścił sam Mirosław Okniński, który insynuował, iż sędzia Tomasz Bronder bywa złośliwy i mógł faktycznie, specjalnie przerwać jego pojedynek. Dodał również, iż według niego, trener który jest jednocześnie sędzią, nie powinien sędziować takiej walki.

Czytaj również:  Arkadiusz Wrzosek vs Tomasz Sarara na KSW 73

Trener Okniński bardzo szybko skomentował całe zajście

– „Pan Bronder jest złośliwy I pamiętliwy jak wygrałeś, a jego zawodnikiem to masz teraz karę. Ma racje, że Damian Janikowski nie powinien się tak zachować, ale rozumiem Damiana. Pan Bronder zespół kilka miesięcy pracy. Pan Bronder jest bardzo pamiętliwy I zawistny wiec twój błąd, że wygrałeś z jego zawodnikiem albo sędzia, albo trener, bo tak to duży konflikt interesów. Jestem za Damianem, mimo że jest w obcym Teamie.”