Michał Cieślak walka o mistrzostwo świata

Michał Cieślak walka o mistrzostwo świata to coś, co jest wielkim wydarzeniem. Długo wyczekiwana walka o mistrzostwo Michała Cieślaka odbyła się 27 lutego 2022 roku. Wówczas w walce o pas WBO w wadze junior ciężkiej zawodnik zmierzył się z Lawrancem Okoliem. Starcie zostało przeprowadzone na Wyspach Brytyjskich w londyńskiej O2 Arenie, a transmisję pojedynku mogliśmy oglądać za pośrednictwem platformy streamingowej DANS. Tak głośny i medialny pojedynek nie mógł przejść bez echa w propozycjach przygotowanych przez legalnych polskich bukmacherów. Jak prezentowały się typy na to wydarzenie i czy eksperci bukmacherów dobrze oszacowali szansę na zwycięstwo? Przekonaj się sam!

Michał Cieślak walka o mistrzostwo świata

Za każdym razem, gdy polski zawodnik staje do walki o tytuł mistrza świata, emocje wśród polskich kibiców szybują do nieba. Nie inaczej było i tym razem. Nasz polski zawodnik w boksie zawodowym startuje już od 2013 roku i do tej pory dał się poznać jako naprawdę dobry pięściarz. Na 26 przeprowadzonych walk wygrał w aż 23 pojedynkach, w tym 17 razy nokautując swoich rywali. Tak wysokie statystyki i doskonały styl walki pozwoliły mi się zmierzyć z dotychczasowym mistrzem świata w wadze junior ciężkiej.

Wcześniej nasz pięściarz wygrał pojedynki o pas międzynarodowego mistrza Polski stając do walki 31 maja 2019 roku w Pruszkowie podczas gali Babilon MMA 8: Babilon Fight Night 1. Wówczas jego rywal nie miał z nim najmniejszych szans i tak, w drugiej rundzie poprzez nokaut techniczny pokonał swojego rywala Olanrejewaju Durolę.

Również 31 stycznia 2020 roku Cieślak powtórzył swój sukces pokonując w trakcie walki o zawodowe mistrzostwo świata w pojedynku o pas WBC swojego rywala Kinszasie. Wówczas nasz pięściarz wygrał decyzją sędziów, którzy przyznali mu wyraźnie wyższe noty.

Niestety sukcesu nie udało się powtórzyć i podczas rozgrywek o tytuł mistrza świata Cieślak uległ swojemu rywalowi, przegrywając w regulaminowym czasie walki, na punkty. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę fakt, że Brytyjczyk bronił tytułu, to nieco lepiej przychodzi pogodzenie się z porażką Cieślaka.

Czytaj również:  Jake Paul – znany youtuber i zawodnik

Jak wyglądały typy na Cieślaka?

Jeszcze przed rozpoczęciem walki legalni polscy bukmacherzy przygotowali ofertę kursów na spotkanie pomiędzy Michałem Cieślakiem a Lawrancem Okolie. Podczas szacowania szans na wygraną każdego z zawodników brano pod uwagę liczne analizy statystyczne oraz fakt, że Brytyjczyk startował do walki na swoim terenie. Wszystkie te dane pozwoliły opracować kurs na jego zwycięstwo, na poziomie 1.30. Polski zawodnik Michał Cieślak niemal na starcie znajdował się na pozycji przegranego, co dodatkowo potwierdzały wysokości kursów bukmacherskich na poziomie od 3,45 do nawet 5.00.

Bukmacherzy, którzy w swojej ofercie dopuszczają możliwość typowania zakładów trzydrogowych ocenili szansę wystąpienia remisu na poziomie około 25.00.

Nie da się ukryć, że w ofercie wszystkich legalnych polskich bukmacherów to właśnie Lawrance Okolie był wyraźnym faworytem spotkania. Biorąc pod uwagę ostateczny przebieg pojedynku nikogo nie powinno to dziwić. Podczas walki nie wydarzyło się nic, czego nie przewidzieliby legalni polscy bukmacherzy. Jednak z uwagi na wysokość kursów na zwycięstwo Brytyjczyka: od 1.15 do 1.30 nawet taki typ mógł się dla miłośników boksu okazać dochodowy.

Choć eksperci podkreślali, że są pewni, że Cieślak da z siebie wszystko, to wiedzieli, że mało prawdopodobne jest to, by przy obecnej formie był w stanie pokonać mistrza świata. Zdaniem ekspertów, Cieślak zbyt szybko zdecydował się na podjęcie wyzwania, z którym obecnie nikt z zawodników nie byłby w stanie sobie poradzić.

Eksperci zauważali, że Okolice może się obecnie pochwalić wyraźnie lepszą formą i większą siłą fizyczną, dlatego pojedynek z Radomiakiem już na starcie był skazany na porażkę naszego zawodnika.

Właśnie na podstawie wszystkich tych analiz legalni polscy bukmacherzy opracowali kolejne propozycje zakładów, które nie pozostawiały złudzeń jeśli chodzi o szansę na wygraną Polaka. Wśród tych cieszących się największą popularnością można wyróżnić poniższe dwa:

  • Okolice wygra przed czasem – kurs na tak na poziomie 1.68,
  • Poniżej 9,5 rundy – kurs na tak 1.60.
Czytaj również:  Adam Soldaev kto to jest i gdzie walczy?

Jak doskonale wiemy, oba te zakłady również się spełniły, dlatego kibice, którzy potrafią skutecznie szacować szanse na wygraną określonych zawodników, mogli liczyć na naprawdę zyskowne kupony. Szczególnie w przypadku połączenia ich w jeden kupon akumulacyjny.

Gdzie można było typować pojedynek Cieślak vs. Okolice?

Z uwagi na wysoką rangę pojedynku, typy na walkę były dostępne w ofercie każdego legalnego polskiego bukmachera. Różnice polegały wyłącznie na wysokości kursów. Część operatorów zdecydowała się grać bezpiecznie, przypisując kursy na zwycięstwo Okolice na poziomie bezpiecznego 1.15, inni z kolei skupili się na przygotowaniu ciekawszej oferty, która mogłaby zachęcić graczy do postawienia zakładów akumulacyjnych. Jednak niezależnie od tego, u którego operatora zdecydowałbyś się zagrać, u każdego, stawiając na Okolicę mógłbyś liczyć na wyższą lub niższą, ale jednak wygraną.