Mateusz Gamrot zapowiada grubą walkę!

Najlepszy polski zawodnik kategorii lekkiej zaczął przygotowania do kolejnego starcia. Co więcej, wskazuje, że czeka go gruba walka. Z kim dokładnie? Co wiadomo na ten temat?

Mateusz Gamrot swój ostatni pojedynek stoczył we wrześniu tego roku podczas wydarzenia organizowanego przez Ultimate Fighting Championship. Wówczas na gali UFC Fight Night w Las Vegas zmierzył się z Rafaelem Fizievem. Niestety pojedynek nie zakończył się zbyt dobrze, ponieważ w drugiej odsłonie walki przeciwnik doznał kontuzji. Takie zakończenie nie spodobało się zawodnikowi, jak i jego fanom. Wynik niewiele zmienił też w kwestii rankingu. Plak zamienił ię miejscem z Rafaelem Fizievem, znanym również jako Ataman na miejsca i na ten moment zajmuje szóstą pozycję w klasyfikacji kategorii lekkiej.

Jednak chyba w końcu nastąpił przełom w karierze Mateusza Gamrota, ponieważ wygląda na to, że otrzyma rywala z najlepszej piątki. Jak sam przekazał za pośrednictwem social mediów „Wszystko już wraca na właściwe tory. Pomału rozmowy z UFC też się toczą, więc wracam też do reżimu treningowego. Będzie grubo.”

Kibice od razu zaczęli spekulować na temat ewentualnego rywala Polaka. Wielu z nich uważa, że w może Mateusz Gamrot doczeka pojedynku z Michaelem Chandlerem. Były pretendent do pasa miał zmierzyć się z Conorem McGregorem, ale jego powrót do walk po raz kolejny się przedłużył.

Warto też przypomnieć, że w przeszłości Polak sam kilkukrotnie rzucał wyzwanie Amerykaninowi i nawoływał do takiego zestawienia. Na ten moment zatem walka z Michaelem Chandlerem wydaje się bardzo prawdopodobna. Mateusz Gamrot też już nie chce po raz kolejny walczyć z rywalem, który zajmuje niższe miejsce w rankingu.

Spekulacje o takim zestawieniu mogą wynikać również z tego, że Beneil Dariush ma już zaplanowane starcie z Armanem Tsarukyanem. Numer trzy rankingu Dustin Poirier niedawno przyznał, że raczej nie chciałby się stanąć do pojedynku ze swoim przyjacielem. Pozostaje zatem jeszcze czołówka rankingu, a więc Justin Gaethje i Charles Oliveira.

Czytaj również:  Mateusz Gamrot o swoim planie na Fizieva!

Jednak obaj zawodnicy mają na celowniku pas, a pojedynek z Polakiem nie przybliży ich do jego zdobycia. Dlatego takiego zestawienia by nie chcieli. Jednak na razie to wszystko spekulacje, więc nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na potwierdzenie informacji!