Mateusz Gamrot w drodze do Abu Zabi!

Mateusz Gamrot wyleciał do Abu Zabi, aby zabezpieczyć walkę wieczoru na gali UFC 294: Makhachev vs. Volkanovski 2!

Po tym, jak Mateusz Gamrot pokonał Rafaela Fizieva, zapewnił sobie miejsce w ścisłej czołówce wagi lekkiej. Zrobił ten ogromny krok w aktualnego mistrza,Islama Makhacheva. Jego dobra forma nie umknęła największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie – UFC. To właśnie od niej Gamrot otrzymał propozycję, by zabezpieczać walkę wieczoru na gali UFC 294. Podczas tego wydarzenia rewanżowany pojedynek stoczy Islam Makhachev i Charles Oliveira w Abu Zabi.

Możliwość wejścia na zastępstwo zaistniała, kiedy „Do Bronx” doznał rozcięcia łuku brwiowego, co uniemożliwiło mu przystąpienie do rywalizacji. Bez dłuższego zastanowienia matchmakerzy UFC chwycili za telefony i zaczęli poszukiwać ciekawszego rozwiązania dla Dagestańczyka. Ostatecznie wybór padł na Alexandra Volkanovskiego, czyli aktualnego mistrza dywizji piórkowej.

Rola Mateusz Gamrota pozostała jednak taka sama, więc zawodnik wyleciał już do Abu Zabi, o czym poinformował na swoich mediach społecznościowych. Ciekawostką może być również fakt, że Mateusz Gamrot otrzyma wynagrodzenie już za samo przybycie na miejsce oraz wypełnienie limitu wagowego.

Czytaj również:  Kofi King pewny siebie, przed galą GROMDA 12!