Mateusz Gamrot o swoim planie na Fizieva!

Do kolejnej walki Mateusza Gamrota w UFC, coraz bliżej. Polak już za lekko ponad tydzień, stoczy pojedynek w Las Vegas. Jego przeciwnikiem będzie Rafael Fiziev. Walka odbędzie się 23 września, czyli w przyszłą sobotę. Jaki plan ma Polak na przeciwnika z Azerbejdżanu? Sprawdźcie sami!

W ostatnim wywiadzie udzielonym Andrzejowi Kostyrze, Mateusz Gamrot informował, jaki ma plan na swojego najbliższego przeciwnika. Według niego, Fiziev to bardzo groźny striker, jednak ma on swoje mankamenty, które Polak już wyłapał.

Mateusz Gamrot jest znany z tego, że trafnie analizuje swoich przeciwników. Nie inaczej jest tym razem, kiedy to Polak zauważył, że największym mankamentem zawodnika z Azerbejdżanu będzie długość pojedynku, która sprzyja Mateuszowi Gamrotowi. Przypomnijmy bowiem, iż walka została podpisana na 5 rund, tak wiec jest to długość walki, którą preferuje Mateusz Gamrot.

Dodatkowo, Mateusz Gamrot zauważa, że Fiziev jest bardzo mocny w stójce, natomiast on bardzo mocno preferuje parter i zapasy. Skutkiem tego, w walce więcej argumentów powinien mieć Mateusz Gamrot, który jeśli będzie w stanie sprowadzić swojego rywala, przejmie inicjatywę, w walce.

Sam Mateusz Gamrot dodał na końcu, że plan na walkę jest prosty. Chodzi o sprowadzenie Fizieva i skończenie walki właśnie w parterze.

Poniżej możecie zapoznać się z całym wywiadem:

Czytaj również:  Szymon Kołecki o walce wieczoru KSW Colosseum 2!