Mariusz Pudzianowski pokazuje swoje przygotowania do walki ze Szpilką!

Odkąd Mariusz Pudzianowski powrócił do WCA, bardzo szybko zostaliśmy poczęstowani masą filmów, które nagrywane są podczas treningów, czy też po nich. Widać, że Mariusz Pudzianowski jest zmotywowany do ciężkiej walki z Arturem Szpilką. Jest on także świadomy tego, jak może wyglądać ich pojedynek i co może przeważyć o wygranej. Już teraz ostrzega, że walka może być szybka a wygranym będzie ten, kto pierwszy trafi swojego oponenta.

Faktycznie, trudno spodziewać się, aby walka pomiędzy Arturem Szpilką a Mariuszem Pudzianowskim mogła trwać długo. O ile w pierwszej fazie pojedynku może dojść do wyczekiwania, każda kolejna szarża z obu stron, będzie przybliżać nas do końca pojedynku. Wiele zależy od tego, jak zawodnicy będą przygotowani defensywnie i jak poradzą sobie z presją, która w wypadku tych obu zawodników, będzie bardzo duża. Dodatkowo, ciosy będą ważyć niezwykle dużo, o czym wie Mariusz Pudzianowski.

Jak jednak podał w swoich mediach „Pudzian”, nie lekceważy on swojego przeciwnika, który w MMA ma zdecydowanie mniejsze doświadczenie. Mariusz Pudzianowski nie musi iść w kontakt stójkowy. Może szybko szukać sprowadzenia i kontroli w parterze, jednak również i ona, musi przenieść się na efektywny „ground and pound”, który przerwie pojedynek. W innym wypadku, Mariusz Pudzianowski może po prostu zmęczyć się długą kontrolą pojedynku w parterze.

Poniżej jego migawki w przygotowań w WCA:

Czytaj również:  Jamahal Hill zabrał głos w sprawie Dany White'a!