Marek Samociuk – całościowy opis zawodnika

Marek Samociuk

Marek Samociuk przez długie lata skupiał się wyłącznie na amatorskich sztukach walki. Jednak gdy jego forma stała się wystarczająco dobra, mężczyzna zdecydował się wkroczyć na arenę zawodową, gdzie osiągał naprawdę spektakularne rezultaty.

Kim jest urodzony 2 lipca 1996 roku Marek Samociuk? Przeczytaj nasz całościowy opis zawodnika i dowiedz się, jak przebiegała jego kariera w MMA.

Marek Saomciuk – podstawowe informacje

Wiek – 26 lat,

Rekord osobisty – Marek Samociuk dotychczas stoczył 7 walk w zawodowym MMA, z czego 4 razy zwyciężył i zanotował 3 porażki, dodatkowo Marek Samociuk występuje w walkach na gołe pięści, gdzie jego rekord osobisty to 5 stoczonych walk, w tym 4 zwycięstwa i 1 porażka,

Styl walki – Samociuk preferuje walki w stylu boksu i kick-boxingu,

Kategoria wagowa – ciężka, do 120 kg,

Obecnie Marek Samociuk trenuje mieszane sztuki walk w klubie Dziki Wschód Biała Podlaska, a nad jego formą czuwa Łukasz Grochowski.

Marek Samociuk – początki kariery

Polski zawodnik Marek Samociuk rozpoczął treningi sztuk walki dopiero w trakcie studiów. Długo skupiał się wyłącznie na walkach amatorskich, osiągając naprawdę dobre wyniki. W 2018 roku został zwycięscą Amatorskiej Ligi MMA. Od początku Marek Samociuk był związany z klubem Dziki Wschud Biała Podlaska, trenując na różnorodnych obszarach. Skupiał się między innymi na boksie, kick-boxingu oraz brazylijskim jiu-jitsu. Wszystko po to, by w nadchodzącej przyszłości móc startować w galach mieszanych sztuk walk.

Jak sam wskazuje, zainteresowanie mieszanymi sztukami walk wzbudziły w nim wydarzenia z filmu „Po prostu walcz”. Wówczas zaczął śledzić poczynania Fedora Emelianeki, a po rozpoczęciu studiów rozpoczął treningi.

Debiutancka walka Marka Samociuka

Doskonała kariera w amatorskim MMA sprawiła, że Marek Samociuk w końcu mógł spróbować swoich sił w zawodowym MMA. Pierwszą walkę stoczył 25 maja 2019 roku – 3 lata po rozpoczęciu treningów. Wówczas, podczas gali TFL 17 zmierzył się z Piotrzem Mochockim, którego mocno wypunktował, odnosząc zwycięstwo niejednogłośną decyzją sędziów.

Czytaj również:  Opis zawodnika: Dagmara Szewczyk w MMA

Kolejne starcie zaliczył podczas gali TFL 19. Wówczas Marek Samociuk stanął do walki z Pawłem Białasem. Niestety, ta walka okazała się dla Samociuka przegrana. Białas okazał się wyraźnie lepszy i tym samym zakończył pojedynek nokautem technicznym.

Kolejna walka Samociuka miała zupełnie inny format. Wówczas stanął do walki z Michałem Pasternakiem podczas gali WOTORE 3. Walka ta miała zupełnie inny charakter – walki na gołe pięści. Choć próba była z pewnością spektakularna, to ostatecznie Samociukowi nie udało się odnieść zwycięstwa i musiał uznać wyższość swojego rywala.

Spektakularna walka z Izu Ugonohem

Wybitne popisy na macie Marka Samociuka sprawiły, że zawodnikiem szybko zaczęły się interesować popularne federacje, w tym KSW. Samociuk podpisał kontrakt, a następnie stoczył swoją debiutancką walkę, w której stanął na macie z Izu Ugonohem. W walce wystąpił jako zastępstwo za Ugura Ozkaplana.

Walka okazała się prawdziwym widowiskiem. W pierwszej rundzie Marek Samociuk wyszedł z mocnym atakiem, jednak napotkał potężną kontrę, nadziewając się na kolano Izu Ugonoha. Przez chwilę wydawało się, że był o krok od porażki, jednak ostatecznie udało mu się odeprzeć atak i dokończyć pierwszą rundę.

Do kolejnego starcia, w drugiej rundzie Marek Samociuk wszedł z zupełnie nową energię. Szybko doskoczył do swojego rywala, a następnie pokonał go ciosami w parterze.

Walka rewanżowa zawodników miała miejsce podczas 70 gali KSW w Łodzi. Już od pierwszej rundy Samociuk pokazał prawdziwą klasę, wyprowadzając agresywny atak w stójce. Gdy udało mu się z powodzeniem wyprowadzić kilka kombinacji, przeszedł do obalenia i szybko znalazł się w dosiadzie.

Choć Ugonoh starał się wyswobodzić z dosiadu, to Marek Samociuk okazał się wyraźnie lepszy. Szybko przeszedł za plecy swojego rywala, punktując go kolejnymi ciosami, by ostatecznie zmusić sędziego do przerwania walki, ogłoszeniem nokautu technicznego.

Czytaj również:  Marcin Wrzosek - wszystko na temat zawodnika!

Jak wyglądały ostatnie walki Marka Samociuka

Swoją ostatnią walkę Marek Samociuk stoczył 12 listopada 2022 roku. Podczas pojedynku w ramach 76 gali KSW Samociuk zmierzył się z Kamilem Gawryjołkiem. Niestety nie dał wówczas popisu swoich umiejętności. Już pod koniec pierwszej rundy przegrał nokautem technicznym.

18 grudnia 2021 roku Marek Samociuk zmierzył się podczas 65 gali KSW z Michałem Kitą. Wówczas również nie powiodło mu się i w efekcie zakończył walkę w pierwszej rundzie, przez nokaut techniczny.

Kiedy kolejna walka Marka Samociuka?

Obecnie nie są jeszcze znane szczegóły, dotyczące kolejnych walk Marka Samociuka. Jednak, nie ulega wątpliwości, że ta jeszcze się odbędzie. Mężczyzna w dalszym ciągu ma zawarty kontrakt z KSW, więc na pewno stanie jeszcze do walki. Liczymy na to, że jego ostatnia porażka nie wpłynie negatywnie na jego formę i tym razem Marek Samociuk da popis swoich umiejętności na najwyższym poziomie.