Marcin Tybura na UFC 298 z bardzo mocnym rywalem!

To już oficjalne! Marcin Tybura w swoim kolejnym pojedynku wystąpi na gali UFC 298! Reprezentant Polski poznał też nazwisko rywala i jest to bardzo mocny przeciwnik!

Galę UFC 298 zaplanowano na 17 lutego 2024 roku w Anaheim. Walką wieczoru wydarzenia organizowanego przez Ultimate Fighting Championship będzie pojedynek o pas mistrzowski wagi piórkowej między panującym czempionem Alexandrem Volkanovskim a Ilią Topurią. Jednak na tym nie koniec. Na tej samej gali będzie można zobaczyć też występ Polaka w wadze ciężkiej. Najprawdopodobniej pojedynek Marcina Tybury będzie w karcie głównej wydarzenia.

Zapowiada się naprawdę ciekawe starcie, zwłaszcza że Marcin Tybura zmierzy się z mocny rywalem – Taiem Tuivasą. Nowozelandczyk aktualnie ma na swoim koncie serię trzech porażek z rzędu. Jednak ponosił je z naprawdę świetnymi zawodnikami. Jego rywalami byli Sergiei Pavlovich, Ciryl Gane, czy Alexandr Volkove. Teraz będzie próbował wrócić na zwycięską ścieżkę. Czy mu się uda? Trudno to stwierdzić, zwłaszcza że Polak również ma swoim koncie porażki. Swój ostatni pojedynek stoczył z aktualnym tymczasowym mistrzem wagi ciężkiej UFC Tomem Aspinallem. Brytyjczyk pokonał Polaka przez TKO w pierwszej odsłonie wydarzenia. Jednak nie zabrakło też sukcesów, ponieważ Marcin Tybura wygrał walki, pokonując Alexandra Romanova, czy Blagoya Ivanova.

Czytaj również:  Marcin Tybura gotów zastąpić Jona Jonesa na UFC 285!