Marcin Różalski – całościowy opis zawodnika

Marcin Różalski

Marcin „Różal” Różalski jest zawodowym polskim kick-bokserem, zawodnikiem muay-thai oraz mieszanych sztuk walki. Występuje w kategorii wagi ciężkiej i ma na swoim koncie liczne sukcesy. Ten urodzony 29 lipca 1978 roku zawodnik swoje pierwsze zawodowe walki odbył jeszcze w 2002 roku i tym samym może pochwalić się naprawdę rozbudowanymi statystykami.

Chcesz lepiej poznać Marcina Różalskiego? Koniecznie zapoznaj się z przygotowanym przez nas pełnym opisem zawodnika, w którym znajdziesz wszystkie, najważniejsze informacje na temat Różala.

Marcin Różalski – podstawowe informacje

Wiek – 44 lata,

Rekord osobisty – MMA 11 walk stoczonych, w tym 7 zwycięstw i 4 porażki, kock-boxing – 32 waki stoczone, w tym 22 zwycięstwa i 9 porażek, łącznie 43 stoczone walki, w tym 29 zwycięstw i 13 porażek.

Styl walki – z uwagi na wcześniejsze doświadczenie, Marcin Różalski preferuje walki w stylu kick-boxingu, Boksu i Muay Thai,

Kategoria wagowa – ciężka,

Marcin Różalski należy do klubu Różal Team.

Marcin Różal Różalski – początki kariery

O tym, że w przyszłości na stałe chce się związać ze światem sportów walki Marcin Różalski wiedział już od wczesnego dzieciństwa. Jako młodziak rozpoczął treningi, skupiając się najpierw na karate kyokushin, a następnie przechodząc na kick-boxing i muay-thai. Już jako amator odnosił liczne sukcesy, mogąc się pochwalić doskonałymi wynikami, potwierdzonymi wielokrotnymi medalami z mistrzostw Polski i Europy. W 2004 roku zdecydował się na rozpoczęcie kariery zawodowej, gdzie pierwotnie skupiał się na kick-boxingu.

Przez lata kariery Marcin Różalski zbudował naprawdę imponujące statystyki. W 2007 roku został ogłoszony międzynarodowym mistrzem Polski w wadze ciężkiej w formule K-1 oraz zaledwie trzy miesiące później zgarnął tytuł mistrza świata ISKA w wadze ciężkiej.

Rok później do swojej kolekcji tytułów mógł dodać odznaczenie mistrza świata WKA w wadze superciężkiej.

Ostatnia walka w kick-boxingu z udziałem Marcina Różalskiego odbyła się 18 czerwca 2022 roku podczas KSW 71. Podczas tego starcia w formule K-1 Marcin Różalski przegra z holendrem Errolem Zimmermanem, po tym, gdy został zbombardowany czterema nokdaunami.

Czytaj również:  Opis zawodnika: Dagmara Szewczyk w MMA

Z kick-boxingu do MMA

Doskonała forma Marcina Różalskiego nie pozostała niezauważona przez federacje zajmujące się organizacją gal mieszanych sztuk walki. Siedem lat po zawodowym debiucie Różal otrzymał propozycję zawarcia kontraktu z federacją KSW, pod której szyldem występował do swojej „emerytury”. Szybko okazało się, że zawodowy kick-boxer może być naprawdę dobrym zawodnikiem MMA.

Podczas debiutanckiej walki z Marcinem Bartkiewiczem Różal pokonał swojego rywala w drugiej minucie drugiej rundy, wyprowadzając potężny cios, który skutkował nokautem technicznym. Pierwsza porażka miała miejsce podczas trzeciego pojedynku w formule MMA, kiedy to na gali KSW 18 Marcin Różalski stanął do walki z Valentinem Overeem. Holender założył Różalowi klucz na stopę i tym samym ten musiał odklepać poddanie.

Kolejna przegrana odbyła się na nieco innych regułach. W trakcie walki obowiązywały specjalne zasady, w myśl których walka w parterze mogła trwać tylko do 30 sekund. Rosjanin Salimgiriej Rasułow przetrzymał Różala ponad ten czas, co skutkowało jednogłośnym przyznaniem zwycięstwa właśnie jemu.

Pożegnanie z MMA

Swoją ostatnią walkę MMA Marcin Różalski odbył 27 maja 2017 roku. Zmierzył się wówczas z Fernando Rodriguesem Jr. Podczas 39 gali KSW. Pojedynek zakończył się ekspresowym nokautem już w szesnastej sekundzie pierwszej rundy. Potężne lewy i prawy sierpowy Różala powaliły Rodriguesa na matę dając tym samym Różalowi tytuł mistrza KSW w wadze ciężkiej, a także bonus z nokaut wieczoru.

Choć oficjalnie kontrakt Różala z KSW zakończył się 1 marca 2019 roku, to po słynnym nokaucie Marcin Różalski nie pojawił się już w klatce. W 2020 roku zaczęły krążyć pogłoski o tym, że fighter powróci do oktagonu, gdy we wrześniu na oficjalnym kanale Youtube opublikowano film, pod wiele mówiącym tytułem „On wraca…”. Wierni kibice Różalskiego liczyli na to, że wkrótce znów zobaczą swojego ulubionego zawodnika w klatce KSW. Ostatecznie okazało się, że Różalski istotnie wraca do walki, jednak zasili szeregi nowo powstałej federacji Genesis, w której zawalczy na gołe pięści.

Czytaj również:  Kim jest Bartosz Leśko? Poznaj profil zawodnika!

Powrót do walki Marcina Różalskiego

Mimo wyraźnych chęci powrotu do walk, w zupełnie innym formacie, powrót dla Różalskiego nie okazał się najlepszy. Podczas walki w formule boksu na gołe pięści, w którym dopuszczalne jest używanie uderzeń łokciami, Różal przegrał ze swoim rywalem, znanym mistrzem UFC Joshem Barnettem. Po ciężkich dwóch pierwszych rundach, Różal nie był w stanie powrócić na matę i tym samym poddał swoją pierwszą walkę.

Od 23 października 2020 roku Różal zrezygnował z innych form walki i ograniczył się wyłącznie do kick-boxingu, w którym w dalszym ciągu odnotowuje sukcesy.

Czy Różal jeszcze zawalczy?

Obecnie nie ogłoszona nowych walk z udziałem Marcina Różalskiego. Być może, mimo podeszłego już wieku, jak na zawodnika MMA, Marcin Różalski zdecyduje się jeszcze wystąpić w klatce, jednak z pewnością będą to wyłącznie występu gościnne.