Marcin Held zadebiutuje w KSW!

Jesteś fanem Marcina Helda? W takim razie mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Już niebawem wystąpi dla polskiego giganta – Konfrontacji Sztuk Walki. Kiedy dokładnie będzie można zobaczyć jego debiut? Z kim zmierzy się dla KSW? Odpowiadamy!

Marcin Held zadebiutuje dla Konfrontacji Sztuk Walki podczas KSW 89 w PreZero Arenie Gliwice. Gala odbędzie się 16 grudnia, a rywalem Marcina Helda (28-9, 4 KO, 15 Sub) będzie Rauli Tutarauli (32-7, 21 KO, 3 Sub), numer cztery rankingu najlepszych zawodników wagi lekkiej KSW.

Rauli Tutarauli jak do tej pory odbył dla Konfrontacji Sztuk Walki tylko dwa występy. Ostatnia jego walka odbyła się podczas gali KSW 78. Wówczas zawodnik pokonał Donovana Desmae. Wcześniej Gruzin odnotował porażkę, bo musiał uznać wyższość Romana Szymańskiego. Mimo wszystko Rauli Tutarauli ma bogate doświadczenie w świecie mieszanych sztuk walki. Jak do tej pory stoczył trzydzieści dziewięć pojedynków, z których trzydzieści dwa wygrał. Robi to wrażenie, zwłaszcza że aż dwadzieścia jeden razy znokautował rywali. Przed wejściem do KSW Rauli Tutarauli odbył walki dla różnych czołowych organizacji, w tym na przykład dla M-1, ACA, czy Georgian Fighting Championship, w której zdobył tytuł mistrzowski wagi lekkiej.

O debiucie Marcina Helda w KSW mówiło się od dawna. Jest to jednak doświadczony zawodnik, jeden z najlepszych wagi lekkiej w Polsce. Od lat rywalizuje na arenie międzynarodowej i na jego koncie są walki dla takich organizacji jak UFC, Bellator czy Professional Fighters League. Marcin Helda stoczył trzydzieści siedem pojedynków, z czego dwadzieścia osiem wygrał. Aż dziewiętnaście zwycięskich pojedynków udało mu się zakończyć przed czasem. Piętnaście z nich wygrał przez poddanie, a jedenaście razy tryumfował już w pierwszej rundzie walki.

Czytaj również:  Mocne zmiany w rankingu KSW!