Manuel Charr proponuje Chisorze walkę!

Manule Charr wyszedł z inicjatywą i zaprasza Chisorę do walki. Wiemy, kiedy miałaby się odbyć!

Manuel Charr (34-4, 20 KO) ponownie został ogłoszony „mistrzem regularnym” wagi ciężkiej. To oczywiście zasługa ugody z federacją World Boxing Association

(WBA). To spory atut, ponieważ ułatwia negocjacje z innymi. Niemiec z syryjskimi korzeniami myśli już o swoim kolejnym starciu i zaprasza do niego Derecka Chisorę (34-13, 23 KO). Obaj panowie mają dobre kontakty na Bliskim Wschodzie, ale też podobny dorobek zawodowy, więc to mogłoby być ciekawe starcie. Sam Charr wspomniał, że Derek Chisora jest prawdziwym challengerem i mógłby z nim stoczyć pojedynek o obronę pasa mistrzowskiego WBA.

Charr wskazał nawet dokładną datę tego starcia i miałoby się odbyć 17 lutego 2024 roku w Arabii Saudyjskiej. Wtedy odbędzie się gala, na której Tyson Fury (WBC) i Aleksander Usyk (IBF/WBA/WBO) podejdą do unifikacji wszystkich czterech pasów królewskiej kategorii. Czy w rozpisce faktycznie znajdzie się miejsce dla Charra i Chisory? Tego jak na razie nie wiemy, ale miejmy nadzieję, że tak! Chcielibyście w ogóle zobaczyć takie zestawienie?

Jedno jest pewne, Manuel Charr będzie dążył do realizacji swojego planu w jak najszybszym czasie. Wszystko dlatego, że zawodnik chce dobić do pięćdziesiątki i stoczyć ostatnie trzy walki. Jednak ostatnio odrzucił ofertę potyczki Jarrellem Millerem (26-0-1, 22 KO). Powodem takiej decyzji miało być zbyt niskie wynagrodzenie na walkę.

Czytaj również:  Losowanie par GROMDA 13 już o 18:00!