Mamy oświadczenie gali First Universe w sprawie wypłat zawodników!

Przedwczoraj Internet obiegła informacja, jakoby federacja First Universe miała dopuścić się nie rozliczenia ze swoimi uczestnikami. Zawodnicy kolejno zaczęli informować na swoich mediach społecznościowych, iż po dzień dzisiejszy nie otrzymali ustalonej gaży z federacją. Fist Universe postanowiło szybko wziąć sprawy w swoje ręce i wyjaśnić całe zamieszanie z wypłatami.

Warto przypomnieć, że na pierwszej odsłonie Fist Universe, która odbyła się 17 czerwca bieżącego roku, widzowie mieli okazję oglądać aż 11 pojedynków MMA. Ponadto, aż 7 z nich było częścią turnieju, który wygrał finalnie Artur Sargsyan. Warto przypomnieć, że na zwycięzcę turnieju czekała kwota aż 1 miliona złotych!

Jak zaczęły się problemy Fist Universe?

Jako pierwszy, na mediach społecznościowych informację opublikował Krzysztof Świst. Według jego relacji, gala po blisko trzech miesiącach nie zapłaciła za jego występ. Do tematu bardzo szybko podpięła się kolejna uczestniczka, Anna „Andzia” Papierz, lecz postanowiła ona dać czas federacji, która miała rozwiązać problem polubownie do końca tygodnia.

Fist Universe wydało swoje oświadczenie

Po publikacji serii artykułów na portalach branżowych, federacja Fist Universe musiała ustosunkować się do medialnych doniesień.

Poniżej krótkie oświadczenie, które ma rozwiać wszelkie wątpliwości zarówno wśród samych zawodników, jak i kibiców.

Każdy zawodnik Naszej federacji otrzyma pełne wynagrodzenie, a wiele osób już takowe otrzymało nawet 2 dni po odbyciu gali. Prawdą jest to, ze nie wszystkich jeszcze spłaciliśmy w całości, gdyż czekamy za środkami od Naszych inwestorów i sponsorów, które w najbliższym czasie do Nas wpłyną i cała „afera” zostanie zamknięta. Nie ma tu mowy o żadnym oszustwie. Nikogo nie zamierzamy oszukiwać. Jesteśmy uczciwymi ludźmi.

Jak widać, Fist Universe planuje nie tylko wypłacić wszystkim zaległe gaże, lecz planuje także i pójść o krok do przodu, organizując kolejną galę pod swoim szyldem. Tylko czy po takim blamażu medialnym, zawodnicy będą chcieli nadal ryzykować w kwestii kolejnych wypłat?

Czytaj również:  De Fries komentuje starcie Pudziana z Mamedem