Mădălin Pîrvulescu – kariera i profil zawodnika!

Mădălin Pîrvulescu

Mădălin Pîrvulescu urodził się 15 maja 1995 roku w Konstancji. To rumuński zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który zdecydował się na dość późny debiut, do dopiero mając dwadzieścia sześć lat. Na swoim koncie ma występy dla różnych organizacji, w tym na przykład dla Heroes Fight League, czy Konfrontacji Sztuk Walki (KSW). Ostatnio został też zaproszony do walki dla Professional Fight League (PFL), czyli jednej z najlepszych organizacji MMA na świecie. (znajduje się w top 5 organizacji MMA na świecie).

Mădălin Pîrvulescu – kariera MMA

Mădălin Pîrvulescu zadebiutował 12 maja 2021 roku na Heroes Fight League 1, gdzie zmierzył się z Cosminem Bucătaru. Była to bardzo dobra walka, choć zakończyła się szybko, bo Pîrvulescu pokonał rywala w pięćdziesiątej czwartej sekundzie rundy pierwszej nokautując go techniczne. Swoją drugą walkę zawodową odbył 16 lipca 2021 roku podczas gali Oss Fighters – Oss Fighters 6, gdzie przyszło mu się zmierzyć z Laurentiu Barbu.

Pîrvulescu podczas tego starcia nie dał szans rywalowi, co skończyło się nokautem technicznym w trzydziestej szóstej sekundzie rundy pierwszej. 19 listopada 2021 roku wystąpił po raz kolejny dla Heroes Fight League, a dokładniej mówiąc podczas Heroes Fight League 2: Battle in the Pandemic. Jego rywalem był Emil Useinov, którego pokonał jeszcze szybciej niż poprzednich rywali.

Zajęło mu to tylko dwadzieścia osiem sekund, więc tym samym Mădălin Pîrvulescu pokazał, że jest w naprawdę świetnej formie. 24 czerwca 2022 roku wziął udział w wydarzeniu Heroes Fight League 4: The Great Confrontation, gdzie zmierzył się z Lorenzem Stoicą. Ta walka potrwała nieco dłużej, bo ponad dwie minuty, ale i tak skończyła się po myśli Pîrvulescu, ponieważ znokautował technicznie Stoicę.

Czytaj również:  Z kim może zawalczyć Bombardier MMA i dlaczego warto go obstawiać?

Kilka dobrych występów nie umknęło uwadze polskiej organizacji Konfrontacji Sztuk Walki (KSW), która zaproponowała Pîrvulescu współpracę w 2022 roku. Zawodnik przystał na propozycję polskiego giganta MMA i pierwszą walkę dla tej federacji stoczył już 14 października 2022 roku. Na gali KSW 75 – Stasiak vs. Ruchala przyszło mu się zmierzyć z Adamem Tomasikiem, polskim zawodnikiem mieszanych sztuk walki o znacznie większym doświadczeniu niż Rumuńczyk.

Pîrvulescu okazał się lepszy od Polaka, czego efektem był nokaut techniczny w pierwszej rundzie. Wydawać by się mogło, że po serii tak świetnych występów już nic nie zatrzyma Rumuńczyka. Jednak 17 grudnia 2022 roku przyszła pierwsza zawodowa porażka. Na KSW 77 – Khalidov vs. Pudzianowski zmierzył się z Bogdanem Gnidko.

Polak w zawodowych walkach zaczął występować od 2019 roku i pokonywał swoich przeciwników podobnie jak Mădălin Pîrvulescu, a więc głównie przez nokauty. Do tego nie przegrał ani razu, więc przez Rumuńczykiem było nie lada wyzwanie. Ostatecznie nie podołał Polakowi, ponieważ Bogdan Gnidko znokautował Mădălina Pîrvulescu w trzydziestej ósmej sekundzie rundy pierwszej.

Na kolejną walkę z udziałem Rumuńczyka przyszło nam poczekać kolejnych kilka miesięcy. W 2023 roku Mădălin Pîrvulescu został zaproszony na walkę przez Professional Fight League (PFL). Warto zauważyć, że Professional Fight League to jedna z najlepszych organizacji mieszanych sztuk walki i to na świecie. Znajduje się nawet w top 5 organizacji MMA, więc trzeba przyznać, że to dla Mădălina Pîrvulescu spore wyróżnienie, zwłaszcza że inni zawodnicy mogą o takim występie tylko pomarzyć.

Do jego walki dla tej organizacji doszło 25 marca 2023 roku podczas gali PFL Europe 1: 2023 Regular Season. Jego przeciwnikiem był Abdelah Er-Ramy, zawodnika walczącego w barwach Hiszpanii, który do tej pory odnotował tylko jedną porażkę w zawodowych walkach MMA. Podczas starcia z Pîrvulescu to właśnie Abdelah Er-Ramy okazał się lepszy, ponieważ znokautował go w pierwszej rundzie. Tym samym Pîrvulescu odnotował swoją drugą zawodową porażkę z rzędu.

Czytaj również:  Jaś Kapela – opis zawodnika freak fight

Mădălin Pîrvulescu – osiągnięcia

Jak na razie Mădălin Pîrvulescu nie odnotował żadnych większych sukcesów. Dlatego nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki i obserwować jego dalsze poczynania w mieszanych sztukach walki. Mimo tego warto wspomnieć, że zajmuje sześćdziesiąte miejsce w rankingu 251 aktywnych zawodników wagi półciężkiej Europe Eastern Pro. Do tego Mădălin Pîrvulescu uplasował się na pierwszym miejscu w rankingu 11 aktywnych zawodników Romania Pro w wadze półciężkiej, czy trzynaste na liście 76 aktywnych zawodników kategorii Pro Light Heavyweights w Europie.

Mădălin Pîrvulescu – bilans walk zawodowych

Mădălin Pîrvulescu wziął udział w siedmiu zawodowych walkach MMA. Pięć razy odnotował zwycięstwo i to za każdym razem w pierwszej rundzie. Za każdym razem wygrywał przez nokauty. Cztery razy znokautował technicznie swoich rywali, a raz odniósł zwycięstwo przez KO. Do tego odnotował tylko dwie zawodowe porażki, ale jedna po drugiej.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 15 maja 1995 rok, Konstanca

Obywatelstwo: Rumunia

Wzrost: 180 cm

Masa ciała: 92.99 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2021 rok

Federacja: KSW, Heroes Fight League, PFL

Kategoria wagowa: półciężka

Klub: Sharks Gym Constanta