Maciej Kazieczko – całościowy opis zawodnika

Maciej Kazieczko

Maciej Kazieczko to polski zawodnik MMA, urodzony 22 czerwca 1993 roku. Choć swoją debiutancką walkę odbył stosunkowo późno, to szybko przedostał się do wielkiego formatu. Obecnie jest jedną z gwiazd polskiego MMA. Kim dokładnie jest Maciej Kazieczko i jak przebiegała jego dotychczasowa kariera? Koniecznie przeczytaj nasze zestawienie i poznaj najważniejsze informacje o tym doskonałym zawodniku!

Maciej Kazieczko – podstawowe informacje

Wiek – 29 lat,

Rekord osobisty – 10 stoczonych walk, w tym 8 zwycięstw i 2 porażki,

Styl walki – Maciej Kazieczko preferuje walki w stylu klasycznego MMA i kick-boxingu,

Kategoria wagowa – lekka, do 70 kg,

Maciej Kazieczko szlifuje swój doskonały warsztat pod czujnym okiem Andrzeja Kościelskiego, który trenuje go w klubie Ankos MMA Poznań.

Początki kariery w MMA

Już od wczesnej młodości Maciej Kazieczko dążył do tego, by zaistnieć w świecie sportów walki. Jednak pierwsze faktyczne kroki poczynił będąc w szkole średniej. Wówczas zdecydował się na poważnie za treningi, skupiając się przede wszystkim na brazylijskim jiu-jitsu i MMA. Swoje pierwsze sukcesy zanotował właśnie w tej pierwszej dyscyplinie, gdy w 2011 roku na gali I MP NO GI zajął drugie miejsce w kategorii juniorów w wadze do 75,99 kg.

Do świata MMA Maciej Kazieczko zaczął się przebijać w 2014 roku, kiedy to z powodzeniem rozegrał dwie ważne, amatorskie walki – Amatorski Puchar Areny Bokserów, gdzie zajął pierwsze miejsce w kategorii do 70 kg w walkach seniorów oraz na 5 Amatorskim Pucharze KSW, w kategorii do 73 kg w walkach seniorów.

Tak doskonałe wyniki nie przeszły bez echa i pierwszą walkę w zawodowym MMA Maciej Kazieczko stoczył już 6 czerwca 2015 roku, nokautując w błyskawicznym tempie swojego rywala Mateya Mordacika po 15 sekundach pierwszej rundy podczas gali Slugfest 4.

Amator w KSW – szybka droga na szczyt

Doskonały debiut sprawił, że Maciejem Kazieczko szybko zainteresowały się najlepsze federacje organizujące walki w formule MMA w Polsce. Tym samym, już po pierwszej rozegranej walce zawodowej debiutujący fighter mógł się pochwalić zawarciem kontraktu z najlepszą polską organizacją – KSW (Konfrontacja Sztuk Walki).

Czytaj również:  Balboa z GROMDA - wszystko na temat zawodnika!

Debiut w KSW okazał się dla Macieja Kazieczki naprawdę udany. Podczas swojej pierwszej gali KSW 36: Trzy Korony Kazieczko zmierzył się z Mariuszem Mazurem, który miał za sobą już trzy pojedynki. Obydwaj mężczyźni pokazali na oktagonie doskonałą formę i walka rozegrała się w pełnym regulaminowym czasie. Ostatecznie jednak, o Kazieczko okazał się lepszy, o czym jednogłośnie zadecydowali sędziowie.

Kolejna walka była jeszcze lepsza. 7 kwietnia 2017 roku Maciej Kazieczko zmierzył się z Tomaszem Matusewiczem podczas gali KSW 38: Live in studio w warszawie. Spotkanie zakończyło się niemal tak samo szybko, jak się rozpoczęło. Już w drugiej minucie pierwszej rundy Kazieczko pokonał swojego rywala doskonałym nokautem technicznym, powalając Matusewicza prawym sierpowym, a następnie kontynuując atak ciosami pięściami w parterze. Prawdziwy popis Kazieczki został doceniony bonusem za nokaut wieczoru.

Pierwsza poważna porażka

Choć początkowo Maciej Kazieczko pokazał naprawdę doskonałą formę, to na pierwszą porażkę nie musiał długo czekać. Zaledwie kilka miesięcy po triumfie nad Matusewiczek, Kazieczko wziął udział w kolejnej gali – KSW 41: Mańkowski vs. Soldić. Wówczas jego rywalem został Gracjan Szadziński. Podczas grudniowego pojedynku Szadziński powalił Macieja Kazieczkę potężnym lewym sierpowym i serią ciosów pięściami. Kazieczko nie poradził sobie ze skuteczną kontrą i ostatecznie nieprzytomny padł na matę na sekundę przed zakończeniem pierwszej rundy.

Jednak porażka ta nie zniechęciła fightera, a wręcz zagrzała go do tego, by dał z siebie jeszcze więcej. I musimy przyznać, że faktycznie mu się to udało. W kolejnych czterech pojedynkach Maciej Kazieczko odnotowywał same zwycięstwa. Pokonał na swojej drodze takich zawodników jak Maciej Kaliciński i Bartłomiej Kopera – jednogłośną decyzją sędziów, w walce z grudnia 2019 roku nokautował Michaela Dubois’a wyprowadzając potężny nokautujący cios prawym sierpowym, a następnie zwyciężył nokautem technicznym z Karolem Caputem.

Czytaj również:  Andrzej Grzebyk - wielka gwiazda KSW!

Kiedy kolejna walka Macieja Kazieczki?

Z łącznym bilansem jedenastu rozegranych walk, na które składa się dziewięć zwycięstw i dwie porażki, Maciej Kazieczko nie zatrzymuje się. Już niebawem będziemy mogli podziwiać jego doskonałą formę i wyjątkowy styl, podczas 83 gali XTB KSW: Colosseum 2. Podczas wydarzenia zaplanowanego na 03 czerwca 2023 roku w Warszawie Maciek Kazieczko ma się zmierzyć z czeskim zawodnikiem Leo Brichtą. Mężczyźni mają podobne statystyki walk, dlatego pojedynek może być naprawdę wyrównany. Dodatkowo, po przegranej z Marianem Ziółkowskim podczas pojedynku o pas mistrzowski KSW w wadze lekkiej, Maciej Kazieczko ponownie znajduje się na fali zwycięstw. Być może tym razem uda mu się pokazać na co go stać i wygra nadchodzący pojedynek.

Z pewnością, niezależnie od wyników zawodnicy zaproponują widowisko na wysokim poziomie.