Laura Grzyb zawalczy w eliminatorze do mistrzostwa świata!

To jest bardzo dobra wiadomość dla Laury Grzyb! Polka jest o krok od mistrzowskiej szansy! Jak się okazuje, w swoim najbliższym pojedynku zawalczy w eliminatorze do mistrzostwa świata!

Laura Grzyb (10-0, 3 KO) to zawodniczka, która idzie jak burza. W kwietniu tego roku wywalczyła tytuł mistrzyni Europy. Udało jej się to podczas hitowej gali w Rzeszowie, gdzie zmierzyła się z Marią Cecchi. Dla Polki to była bardzo ciężka przeprawa, zwłaszcza że Włoszka wysoko zawiesiła poprzeczkę. Dopiero po dziesięciu rundach to Laura Grzyb wygrała niejednogłośną decyzją sędziów. Ostatnio pojawiały się plotki, że może dojdzie do rewanżowego starcia tych dwóch zawodniczek, ale na razie wszystko ucichło.

W ostatniej walce Laura Grzyb stanęła do obrony tytułu mistrzyni Europy. Ta ważna walka w karierze Polki odbyła się w październiku tego roku w Jastrzębiu Zdroju. Jej rywalką była Brytyjka Stevi Levy. Po całym dystansie Polka jednak wypunktowała swoją rywalkę i zachowała tytuł mistrzowski.

Teraz przed nią kolejne wielkie wyzwanie! Laura Grzyb i Carolina Raquel Duer (20-7-2, 6 KO) zawalczą w eliminatorze do mistrzostwa świata WBC wagi super koguciej. Stawką tego starcia będzie pas WBC Silver.

Obozy pięściarek teraz mają czas do 20 grudnia 2023 roku, by dojść do porozumienia. Jeśli kontrakty nie zostaną podpisane, to World Boxing Council wyznaczy przetarg i wyłoni organizatora walki.

Warto też wspomnieć, że jeśli Laura Grzyb wygra to walkę, to zmierzy się z aktualną mistrzynią wagi super koguciej – Yamileth Mercado z Meksyku. Stawką tego pojedynku będzie mistrzowski pas.

Czytaj również:  Nikola Milanović zawalczy z Bodychristem!