Kurt Angle kuszony przez Danę White’a!

Dana White i UFC poszukuje kolejnych dróg, dzięki którym mogłoby skutecznie promować swoje kolejne wydarzenia. Dobrym tego przykładem staje się Kurt Angle, który jak sam przyznaje, dostaje oferty od włodarza UFC. Były zawodnik WWE przedstawił jakie warunki dostawał od sternika największej federacji sportów walk. Będziecie zaskoczeni!

W wywiadzie udzielonym dla ESPN, Kurt Angle przyznał, że Dana White kontaktował się z nim pierwszy raz aż w 1996 roku! Miało to miejsce tuż po Olimpiadzie, która odbywała się tego roku. Co ciekawe, Dana White nie był wtedy jeszcze sternikiem UFC. Wtedy organizacja UFC proponowała gwieździe WWE aż 150 tysięcy dolarów, które miały być należnością za kontrakt na 10 walk. Prostym liczeniem wychodziło więc po 15 tysięcy dolarów, za jedną walkę. Kurt Angle stwierdził wtedy, że uwielbia walki, lecz kwota którą oferuje UFC jest marna!

Druga oferta, którą otrzymał Kurt Angle, wyszła już od aktualnego sternika UFC, którym jest właśnie Dana White. Jak stwierdza Kurt Angle, była to o wiele lepsza oferta, a nawet mówiąc wprost, była zaskakująca. Kurt Angle miał otrzymać angaż w programie TUF jako zawodnik, a także otrzymać miejsce w The Ultimate Fighter 10, czyli w sławnej edycji sław.

Jak przyznaje Kurt Angle, Dana White był w stanie zaproponować mu wtedy pół miliona dolarów, za sam udział w The Ultimate Fighter, a także bez względu na to, jak przebiegnie jego droga, miał otrzymać kontrakt w UFC, aż na 6 walk.

Kurt Angle przyznaje, że gdy otrzymał ofertę, miał 41 lat i długo zastanawiał się nad jej przyjęciem. Jednak kontuzje i jego chęci do treningów nie pozwoliły mu na przyjęcie tej propozycji. Skutkiem tego, odmówił on finalnie federacji UFC.

Czytaj również:  Jan Błachowicz wypowiedział się o kategorii półciężkiej!