Które walki w UFC 2022 warto obstawiać?

Tegoroczne spotkania w ramach federacji UFC już tylko do tej pory przyniosły ogromne emocje. Podczas rozpoczynających się w sierpniu starć mogliśmy oglądać aż dwanaście interesujących walk. Już na ich podstawie można określić, jakie walki w UFC 2022 warto typować i na co zwracać szczególną uwagę. Jeśli zastanawiasz się, jakie typy mogą się okazać faktycznie skuteczne, koniecznie przeczytaj poniższy poradnik.

Santos vs Hill walka wieczoru

Nie da się ukryć, że tegoroczna sierpniowa walka wieczoru pozwoliła przeżyć niezwykłe emocje. Podczas walki naprzeciw siebie stanęli dwaj niezwykle utalentowani zawodnicy. Mimo ich doświadczenia i umiejętności, bukmacherzy typowali, że zwycięstwo w tym sezonie przypadnie Jamahalowi Hillowi. W naszej ocenie, podczas typowania spotkań tak wysokiej klasy zawodników, warto rozważyć inne opcje, niż tradycyjne kursy na zwycięzcę. Zamiast tego, warto postawić zakład na zwycięstwo przez nokaut, nokaut techniczny lub dyskwalifikację, bez wskazywania konkretnego nazwiska. Opcja ta może się okazać znacznie bezpieczniejsza, a co za tym idzie, również bardziej dochodowa.

Alvey vs. Oleksiejczuk typy warte rozważenia

Nie da się ukryć, że Alvey lata świetności ma już dawno za sobą, jednak w dalszym ciągu potrafi się zaangażować w walkę. Z kolei Michała Oleksiejczuka można z powodzeniem określić mianem największego talentu organizacji. Co więcej, jego obecna dyspozycja może dać mu szansę na zwycięstwo przed czasem. Jeśli więc rozważasz typowanie walki zawodników na podobnym poziomie, możesz rozważyć typowanie zwycięzcy lub zdecydować się na postawienie zakładu na KO, TKO lub DSQ bez wskazywania konkretnego zawodnika, któremu się to uda.

Lipski vs. Cachoeira – czy Lipski wygra przez poddanie się przeciwnika

Kolejnym przykładem z wyraźną przewagą okazało się starcie Ariane Lipskiej z Cachoeirą. Ta była zawodniczka KSW walczy pod szyldem największej organizacji MMA na świecie od ponad trzech lat, co pozwoliło jej wyrobić sobie solidną pozycję na arenie międzynarodowej. Warto zaznaczyć, że podczas tych kilku stoczonych walk tylko raz udało jej się pokonać swoja rywalkę poprzez jej poddanie się. Z pewnością każdy wielbiciel sportów walki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że ta urodziwa Brazylijka do niedawna doskonale radziła sobie podczas walk w parterze. Właśnie dlatego wielu ekspertów w dziedzinie typowania zakładało, że istnieją duże szanse na to, że i tym razem uda jej się zwyciężyć poprzez poddanie się przeciwnika.

Czytaj również:  Zapowiedź walki Błachowicz vs. Rakić

Jak obstawiać walki UFC 2022?

Wiedząc już, jak mniej więcej analizować walki, by wytypować odpowiedni rezultat, powinieneś dodatkowo wiedzieć, na co można zwracać uwagę podczas typowania gali UFC 2022, a także jakie rynki wybierać.

Wzrost popularności sportów walki sprawił, że coraz więcej bukmacherów zdecydowało się na wprowadzenie do swojej oferty zakładów na gale UFC. Jednak musisz przy tym pamiętać, że typowanie tych spotkań nie należy do najprostszych. Podczas spotkań na ringu, w klatce czy na oktagonie dochodzi często to niespodziewanych zwrotów akcji, w wyniku których zwycięstwo przypada zawodnikowi, który wcześniej przez wielu skazywany był na porażkę.

Jeśli jednak doskonale zdajesz sobie sprawę z ryzyka, jakie wiąże się z typowaniem zakładów bukmacherskich, możesz śmiało zdecydować się na postawienie kuponu, tych z uwagi na obszerność rynku sztuk walki jest naprawdę wiele. Do najpopularniejszych rynków zdarzeń należą:

Typ na spotkania – są to podstawowe typy zakładów, w ramach których twoim zadaniem będzie wskazanie zwycięzcy spotkania. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, podczas typowania walk UFC mogą stanowić spore wyzwanie dla graczy.

Typy na rundy – w ramach tego zakładu Twoim zadaniem jest wytypowanie liczby rund. Zakłady na rundy są dostępne w wielu wariantach, wśród których zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się zakłady typu under/over – zwiększają twoją szansę na wytypowanie odpowiedniego wyniku aż do 50%. W zależności od preferencji, możesz wytypować koniec walki w poszczególnych rundach, liczbę rozpoczętych rund, czy zawodnik 1 lub 2 wygra walkę w 1, 2, 3… rundzie oraz czy walka zakończy się w przeciągu pierwszej minuty pierwszej rundy.

Typ na zakończenie walki przez KO/TKO – jak już wcześniej wspomnieliśmy, podczas starć prawdziwych tytanów, warto rozważyć możliwość typowania tej pozycji. Zakłady na zakończenie walki poprzez nokaut lub nokaut techniczny mogą się okazać znacznie prostsze, co pozwoli ci zwiększyć szanse na postawienie odpowiedniego typu.

Czytaj również:  Znamy kolejnego przeciwnika Janka Błachowicza!

Typ na zakończenie walki na punkty – podczas typowania tego zakładu twoim głównym zadaniem jest ocenienie formy zawodników. Musisz przewidzieć, czy są oni na tyle mocni, by bez trudu przetrwać regulaminowe 3 rundy, a decyzję o wygranej podejmą sędziowie. Co ważne, w tym rynku nie masz obowiązku wskazania zwycięscy spotkania.

Jak typować UFC 2022 by wygrać?

Nie da się ukryć, że największą popularnością cieszą się typy na zwycięzcę spotkania. Jednak musisz pamiętać, że w przypadku pewniaków kursy bywają naprawdę niskie. Dlatego aby zwiększyć swoją szansę na wygraną typuj zakłady z innych kategorii, wskazanych powyżej. Pamiętaj przy tym, by każdy typ poprzedzić solidnymi statystykami.