KSW Colosseum 2 – zapowiedź gali i karta walk

KSW Colosseum 2

Przed nami długo wyczekiwana gala KSW Colosseum 2, na której zaprezentują się najlepsi wojownicy w organizacji KSW. Będzie to druga gala zorganizowana na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizatorzy przygotowali 11 wyjątkowo emocjonujących pojedynków z 2 walkami o pasy mistrzowskie. To wydarzenie, na które czekali wszyscy polscy fani MMA. Druga gala na Narodowym odbędzie się już 3 czerwca.

Najważniejsze informacje o gali KSW Colosseum 2

27 maja 2017 roku zorganizowana została gala KSW 39: Colosseum. Była to pierwsza gala KSW zorganizowana na Stadionie Narodowym. Na trybunach zasiadło wówczas blisko 58 tys. widzów. Sześć lat później największa polska organizacja MMA wraca na Narodowy. Tylko dwóch zawodników będzie mogło pochwalić się udziałem na obu tych galach. Będą nimi Mariusz Pudzianowski oraz Mamed Chalidow, który ponownie wystąpi w walce wieczoru. Fani MMA w Polsce są zgodni. KSW Colosseum 2 może pochwalić się jedną z najlepszych kart w historii tej organizacji.

KSW Colosseum 2

Pełna karta walk na KSW Colosseum 2

Na gali KSW Colosseum 2 czeka nas 11 wyjątkowo emocjonujących pojedynków, w tym dwie walki o pasy mistrzowskie. Zdaniem wielu fanów, jest to jedna z najlepszych kart w historii federacji. Pełna karta walk na KSW Colosseum 2 prezentuje się następująco:

 • Mamed Chalidow vs. Scott Askham (walka wieczoru)
 • Marian Ziółkowski vs. Salahdine Parnasse (walka o pas mistrzowski kat. lekkiej)
 • Mariusz Pudzianowski vs. Artur Szpilka
 • Paweł Pawlak vs. Tomasz Romanowski (walka o pas mistrzowski kat. średniej)
 • Arkadiusz Wrzosek vs. Bogdan Stoica
 • Michał Materla vs. Radosław Paczuski
 • Jakub Wikłacz vs. Warlleson Martins
 • Roman Szymański vs. Valeriu Mircea
 • Daniel Rutkowski vs. Adam Soldajew
 • Maciej Kazieczko vs. Leo Brichta
 • Krzysztof Głowacki vs. Patryk Tołkaczewski

Zapowiedź walki Chalidow vs. Askham

W finałowej walce gali KSW Colosseum 2 dojdzie do zwieńczenia trylogii, w której głównymi bohaterami są Mamed Chalidow i Scott Askham. Pierwsze starcie tych zawodników miało miejsce w grudniu 2019 roku. Wówczas po trzyrundowym pojedynku jednogłośną decyzją sędziów wygrał Anglik. Niecały rok później, na KSW 55 doszło do rewanżu. Walka sensacyjne zakończyła się po 36 sekundach. Chalidow wystosował wysokie kopnięcie, które doprowadziło do ciężkiego nokautu. Kto okaże się lepszy w trzecim starciu? Zdaniem wielu fanów, w pierwszej walce Chalidow nie był w pełni sprawny i to zaważyło na zwycięstwie Anglika. To Mamed wydaje się zawodnikiem bardziej wszechstronnym. I to on jest faworytem tej walki, choć na pewno nie murowanym.

Czytaj również:  Mateusz Borek na temat walki Pudzianowski vs Szpilka

Zapowiedź walki Ziółkowski vs. Parnasse

Zdaniem wielu fanów, Marian Ziółkowski i Salahdine Parnasse to obecnie jedni z najlepszych zawodników w federacji KSW bez podziału na kategorie wagowe. Francuz jest aktualnym mistrzem kat. piórkowej i tymczasowym mistrzem kat. lekkiej. Ziółkowski to pełnoprawny mistrz kat. lekkiej. Zawodnicy spotkają się zatem w wadze naturalnej dla Ziółkowskiego, co teoretycznie powinno go w tej walce stawiać w lepszej sytuacji. Faworytem jest jednak Parnasse, który prezentuje niezwykle wysoki poziom umiejętności. Dodatkowo, Ziółkowski wraca po rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Ciężko zatem ocenić, jak będzie się prezentował z tak wymagającym rywalem.

Zapowiedź walki Pudzianowski vs. Szpilka

Dla wielu osób jest to walka zero-jedynkowa. Albo Pudzianowski zmiażdży Szpilkę, albo Szpilka pośle na deski Pudziana. Nie ulega wątpliwości, że Szpilka jako profesjonalny pięściarz bije mocniej. Jednak w MMA w porównaniu z Pudzianowskim jest „świeżakiem”. Ma za sobą dopiero dwie walki, w tym jedną walkę na gali freak fight wygraną z powodu kontuzji zawodnika. W stójce większe szanse wydaje się mieć Szpilka, ale jeśli Pudzianowski wykorzysta szeroki wachlarz swoich umiejętności oraz większe doświadczenie i sprowadzi walkę do parteru, Szpilka będzie w bardzo trudnej sytuacji. Faworytem w tym zestawieniu jest Mariusz Pudzianowski.

Zapowiedź walki Pawlak vs. Romanowski

W kategorii średniej panuje wakat, odkąd z organizacji odszedł ówczesny mistrz, Roberto Soldić. Jego miejsce zajmie Tomasz Romanowski lub Paweł Pawlak. Romanowski utorował sobie drogę do walki mistrzowskiej pokonując Andrzeja Grzebyka, Cezarego Kęsika i Radosława Paczuskiego. Pawlak z kolei pokonał na KSW 76 Toma Breese’a, który na pewno był przemierzany do roli pretendenta. Zapowiada się niezwykle wyrównane i emocjonujące starcie na najwyższym sportowym poziomie. Ciężko w tej walce wskazać faworyta, choć minimalnie większe szanse wydaje się mieć Tomasz Romanowski.

Czytaj również:  Wszystko na temat upadłej gali Royal Division
KSW Colosseum 2

Gdzie będzie można oglądać galę KSW Colosseum 2?

Gala KSW Colosseum 2 będzie transmitowana na platformie internetowej Viaplay. Możliwość oglądania tej gali będą miały jedynie te osoby, które zdecydują się na wykupienie odpowiedniego pakietu, który obejmuje także dostęp do comiesięcznych gal KSW. Wiekopomna gala odbędzie się już 3 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Początek gali zaplanowano na godz. 18:00. Biorąc pod uwagę całą oprawę, wydarzenie nie powinno się skończyć przed północą.