KSW 86 – zapowiedź gali i karta walk zawodników!

Przed nami wrześniowa gala KSW 86, w której główną atrakcją będzie pojedynek o pas mistrzowski kategorii koguciej, w którym zmierzą się Jakub Wikłacz i Sebastian Przybysz. Panowie po raz ostatni spotkali się w grudniu ubiegłego roku, a po niejednogłośnej decyzji sędziów Wikłacz zdobył pas pokonując Przybysza. W sumie będzie to już czwarty pojedynek tych zawodników w historii. Gala KSW 86 odbędzie się w sobotę, 16 września w hali Orbita we Wrocławiu. Czeka nas dziewięć emocjonujących pojedynków.

Najważniejsze informacje o gali KSW 86

Wrześniowa gala KSW 86 przyniesie nam przede wszystkim rewanżowy pojedynek pomiędzy Jakubem Wikłaczem i Sebastianem Przybyszem. W grudniu ubiegłego roku Wikłacz pokonał Przybysza i zdobył pas mistrzowski kat. koguciej. W czerwcu miał stanąć do pierwszej obrony, ale niespodziewanie odpadło dwóch rywali, jeden z powodu kontuzji, a drugi z powodu niezrobienia wagi. I tak o to Sebastian Przybysz stanie przed szansą zrewanżowania się Wikłaczowi i odzyskania mistrzowskiego pasa w ich czwartym pojedynku. Na gali KSW 86 pojawi się także kilku młodych i obiecujących zawodników. Szczególnie ciekawie zapowiada się kolejny pojedynek Dawida Śmiełowskiego, który wciąż odznacza się nienagannym rekordem i jest powoli wymieniany w gronie potencjalnych kandydatów do walki mistrzowskiej w kategorii piórkowej, w której dominuje na razie Salahdine Parnasse. Rywalem Polaka będzie bardzo doświadczony zawodnik z Niemiec, Lom-Ali Eskijew.

Kto zawalczy na KSW 86? Karta walk

Na gali KSW 86 czeka nas w sumie dziewięć pojedynków, w tym jedna walka mistrzowska, toczona na dystansie pięciu rund po pięć minut. Nie zabraknie kilku młodych i dobrze zapowiadających się zawodników, którzy stale budują swoją pozycję w rankingach KSW. Pełna karta walk na wydarzenie KSW 86 prezentuje się następująco:

  • Jakub Wikłacz vs. Sebastian Przybysz (walka wieczoru o pas mistrzowski kat. koguciej)
  • Michał Michalski vs. Dominik Hamburger
  • Lom-Ali Eskijew vs. Dawid Śmiełowski
  • Artur Szczepaniak vs. Henry Fadipe
  • Kacper Koziorzębski vs. Wiktor Zalewski
  • Damian Piwowarczyk vs. Łukasz Sudolski
  • Filip Stawowy vs. Viktor Pešta
  • Mariusz Joniak vs. Miljan Zdravković
  • Oskar Szczepaniak vs. Adrian Gralak
Czytaj również:  Kalendarz gal MMA na sierpień

Zapowiedź walki Wikłacz vs. Przybysz

W walce wieczoru KSW 86 Jakub Wikłacz (14-3-1) stanie do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego w wadze koguciej. Zawodnik z Olsztyna wywalczył pas na gali KSW 77 pokonując Sebastiana Przybysza po pięciorundowym boju. Sędziowie nie byli jednak jednogłośni i kwestią czasu był rewanż pomiędzy tymi dwoma zawodnikami. W między czasie KSW próbowało dwukrotnie zorganizować walkę dla Przybysza na czerwcowej gali KSW 83. Pierwotnie zakontraktowany Zuriko Jojua doznał jednak kontuzji, a Werlleson Martins nie wyrobił limitu wagi. I tak, dziewięć miesięcy po pierwszej walce Wikłacza i Przybysza dojdzie do wielkiego rewanżu. Będzie to już, uwaga, czwarty pojedynek tych zawodników! Po raz pierwszy panowie spotkali się w lipcu 2017 roku na gali ACB 64. Wówczas górą okazał się Wikłacz. Natomiast na KSW 53 w lipcu 2020 roku przed czasem wygrał Przybysz. Wydaje się, że ponownie czeka nas bardzo wyrównane starcie, w którym o zwycięstwie mogą zawyżyć detale. Faworytem będzie oczywiście aktualny mistrz.

Zapowiedź walki Eskijew vs. Śmiełowski

Ciekawie zapowiada się także starcie, w którym Lom-Ali Eskijew (20-7) zmierzy się z Dawidem Śmiełowskim (10-0). Obaj zawodnicy należą do czołówki rankingu KSW w wadze piórkowej. Duże nadzieje są wiązane zwłaszcza ze Śmiełowskim, który wciąż może pochwalić się nienagannym rekordem. Śmiełowski już w marcu miał zmierzyć się z Robertem Ruchałą, ale niestety z powodu kontuzji musiał odpuścić ten pojedynek. Teraz jego rywalem będzie Lom-Ali Eskijew, który notuje serię dwóch porażek z rzędu. Na KSW 77 pokonał go Daniel Rutkowski, natomiast na marcowej gali został pokonany przez Ruchałę, z którym pierwotnie walczyć miał Śmiełowski. Polak stanie zatem przed szansą przesunięcia się w rankingu KSW, co może go znacząco przybliżyć do walki mistrzowskiej. Przypomnijmy, że aktualnym mistrzem pozostaje Salahdine Parnasse.

Czytaj również:  Fame MMA 15 – najważniejsze informacje o karcie walk

Zapowiedź walki Michalski vs. Humburger

W pojedynku poprzedzającym walkę wieczoru zmierzą się Michał Michalski i Dominik Hamburger, czyli zawodnicy wagi średniej. Michalski po raz ostatni zaprezentował się na gali KSW 80 pokonując w pierwszej rundzie Erikasa Golubovskisa. Dominik Humburger to czeski zawodnik, który może pochwalić się nieskazitelnym rekordem 7-0. Swój ostatni pojedynek stoczył w czerwcu na gali RFA 11 pokonując Roberta Maciejowskiego. To właśnie zawodnik z Czech uchodzi za zdecydowanego faworyta pojedynku z Michałem Michalskim na gali KSW 86. Kolejne zwycięstwo może przesunąć go na czołowe pozycje rankingu w wadze średniej.

Gdzie będzie można oglądać galę KSW 86 na żywo?

Organizacja KSW wraz z 86. galą zagości tym razem we Wrocławiu, a konkretniej w hali Orbita. Wydarzenie odbędzie się już w sobotę, 16 września. Podobnie jak w przypadku poprzednich gal KSW, wydarzenie KSW 86 będzie można oglądać na platformie streamingowej Viaplay. Warto zaznaczyć, że gale KSW mogą oglądać tylko te osoby, które zdecydują się na najbogatszy pakiet subskrypcji. Początek gali zaplanowano na godzinę 19:00.