KSW 85: Parnasse vs. Ruchała – zapowiedź gali i karta walk

KSW 85

Sierpniowa gala KSW 85 przyniesie nam dwa pojedynki o pasy mistrzowskie. Najpierw do oktagonu wejdą Ibragim Czużygajew i Bohdan Hnidko, którzy powalczą o pas mistrzowski wagi półciężkiej, natomiast w walce wieczoru Salahdine Parnasse będzie bronił pasa kat. piórkowej w starciu przeciwko Robertowi Ruchale. Karta KSW 85: Parnasse vs. Ruchała zaoferuje widzom jeszcze siedem innych, emocjonujących pojedynków. Zapowiada się prawdziwa uczta dla polskich fanów MMA.

Najważniejsze informacje o gali KSW 85: Parnasse vs. Ruchała

Gala KSW 85: Parnasse vs. Ruchała odbędzie się już 19 sierpnia w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu. Organizatorzy przygotowali w sumie dziewięć pojedynków, z czego dwa o pasy mistrzowskie. Ibragim Czużygajew będzie bronił pasa kategorii półciężkiej w starciu z Bohdanem Hnidko, natomiast Rober Ruchała postara się odebrać pas kat. piórkowej należący do Salahdina Parnassa. Publiczność zgromadzona w amfiteatrze w Nowym Sączu może zatem liczyć na bardzo emocjonujące widowisko. Galę na żywo będzie można oglądać za pośrednictwem platformy Viaplay. Początek gali został zaplanowany na godz. 19:00.

Pełna karta walk na galę KSW 85

Na sierpniowej gali KSW 85 odbędzie się w sumie dziewięć pojedynków – siedem starć mężczyzn oraz dwie walki kobiet. Ozdobą wieczoru będą oczywiście dwa pojedynki o pasy mistrzowskie, ale trzeba przyznać, że cała gala pod względem poziomu sportowego prezentuje się naprawdę obiecująco. Pełna karta walk na galę KSW 85 wygląda następująco:

  • Salahdine Parnasse vs. Robert Ruchała (o pas mistrzowski kat. piórkowej)
  • Ibragim Czużygajew vs. Bohdan Hnidko (o pas mistrzowski kat. półciężkiej)
  • Patryk Kaczmarczyk vs. Daniel Tărchilă
  • Patryk Surdyn vs. Kamil Szkaradek
  • Kleber Raimundo Silva vs. Rafał Kijańczuk
  • Michał Pietrzak vs. Marcin Krakowiak
  • Adrianna Kreft vs. Yasmin Guimarães
  • Łukasz Rajewski vs. Wilson Varela
  • Wiktoria Czyżewska vs. Sandra Succar
Czytaj również:  FEN 41 – najważniejsze informacje na temat nadchodzącej gali

Zapowiedź walki Parnasse vs. Ruchała

W walce wieczoru KSW 85 Salahdine Parnasse będzie bronił pasa mistrzowskiego w kat. piórkowej. Francuz w swoim dorobku posiada także tymczasowy pas kat. lekkiej. Na gali KSW 83 miał zresztą powalczyć o pełnoprawny tytuł z Marianem Ziółkowskim, ale Polak w ostatniej chwili nabawił się kontuzji i do walki ostatecznie nie doszło. Rywalem Francuza na gali KSW 85 będzie Robert Ruchała, który może pochwalić się imponującym rekordem 8-0, z czego sześć walk wygrał na KSW. W pełni zasłużył sobie zatem na walkę o pas mistrzowski. Dla 25-latka będzie to jednak bez wątpienia największe wyzwanie w dotychczasowej karierze. Parnasse uchodzi obecnie za jednego z najlepszych zawodników w KSW, bez podziału na kategorie wagowe. I to Francuz jest zdecydowanym faworytem walki wieczoru.

Zapowiedź walki Czużygajew vs. Hnidko

Czużygajew to niezwykle doświadczony zawodnik, który od ośmiu walk pozostaje niepokonany. Dla federacji KSW zadebiutował na gali KSW 66 i od razu wywalczył pas wagi półciężkiej pokonując Tomasza Narkuna. Na gali KSW 77 zaliczył skuteczną obronę pasa pokonując Ivana Erslena. Jego rywalem będzie Bohdan Hnidko z nieskazitelnym rekordem 10-0. Dla Ukraińca jest to zatem arcyważny pojedynek – po pierwsze może zachować nienaganny rekord, a po drugie może zostać pierwszym mistrzem KSW pochodzącym z Ukrainy. Nie bez znaczenia jest również to, że Czużygajew, choć obecnie występuje pod flagą turecką, to jeszcze w 2022 roku walczył jako Rosjanin. Aktualny mistrz jest faworytem tego pojedynku, ale zdaniem wielu fanów, Hnidko właśnie ze względu na sportowe i pozasportowe motywacje ma duże szanse na sprawienie niespodzianki w drugiej najważniejszej walce KSW 85.

Zapowiedź walki Kaczmarczyk vs. Tărchilă

Kaczmarczyk w dotychczasowej przygodzie z KSW spisuje się w kratkę. Zaczął od pokonania Michała Sobiecha, by następnie przegrać z Robertem Ruchałą. Na KSW 68 pokonał Michała Domina, aby na gali KSW 72 przegrać z Dawidem Śmiełowskim. Swoją ostatnią walkę na KSW 77 wygrał pokonując Pascala Hintzena. 25-letni zawodnik na pewno ze chce po raz pierwszy zaliczyć serię dwóch wygranych pojedynków na KSW i ma ku temu dużą szansę. Jego rywalem będzie młody, 20-letni Daniel Guimarães, który ma na swoim koncie 7 pojedynków w profesjonalnym MMA, z czego sześć wygranych. Mołdawianin udanie zadebiutował na KSW 80 pokonując Wojciecha Kazieczko. W tym pojedynku faworytem będzie jednak bardziej doświadczony Patryk Kaczmarczyk.

Czytaj również:  Salahdine Parnasse vs. Robert Ruchała z oficjalnym trailerem przed KSW 85!

Zapowiedź walki Surdyn vs. Szkaradek

Ciekawie zapowiada się także pojedynek w wadze koguciej pomiędzy Patrykiem Surdynem (7-3) i Kamilem Szkaradkiem (4-0). Szkaradek ma za sobą nieudany występ przeciwko brazylijskiemu zawodnikowi, Werllesonowi Martinsowi na KSW 81. Polak przegrał przez nokaut w trzeciej rundzie. 25-letni Kamil Szkaradek to bardzo obiecujący zawodnik, który wciąż nie zaznał porażki w profesjonalnej karierze. W KSW pokonał już Davida Martinika i Patryka Chrobaka. Ta walka zapowiada się jako jedno z najbardziej wyrównanych starć na KSW 85. Faworytem pojedynku jest Patryk Surdyn.